Paphiopedilum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jakuku 23. 9. 2009 20:40

vy se máte také bych se jala podívat na takovou výstavu 8-S ale je to daleko :-S že u nás na severní moravě nic není :-/ :-/
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 23. 9. 2009 20:42

Já bych jela taky , ale budu zase v práci :-/
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 9. 2009 20:49

Jani já už to tu psala,že u nich je toho víc a jaké pěkné.Tady nic a ještě i ta co je napsaná se nekoná.Nám tady zbyly jen ty markety.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 9. 2009 20:53

Danuš do konce tohoto roku budem ale ještě nevím kdy jezdit tam k vám ale teď si nemohu spomět na název toho města asi na Š...nevím nechci napsat blbost ŠENOV nebo tak nějak je to tam u vás poblíž Ost.?
Naposledy upravil ra.cermak dne 23. 9. 2009 20:58, celkově upraveno 1
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 9. 2009 20:55

Tak si vzpomeň a pak napiš.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 23. 9. 2009 21:01

Šenov je kousek od Ostravy
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 9. 2009 21:04

tak tam budem jezdit stavět barák
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 23. 9. 2009 21:05

no vidíš a můžeš navštívit Danielu v Ostavě a mě v Třinci :D :D
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 23. 9. 2009 21:06

Dneska se u pantoflí povídalo jedna radost :lol: Nuotě gratuluju ke krásnému pantofli, jenom mám jednu poznámku, psala tam, že ji bude rosit!! NEROSIT nebo o ni přijdeš, pantofle se nerosí, jakmile se dostane voda do listů, hrozí hniloba. A s tím přesazením opravdu počkej po odkvětu. Měla jsem ve vínovém taky nějakou stonožku a celkem nic mu neudělala, vydržela ty 2 měsíce, než odkvetl.
A k těm Letňanům, nejsem si jistá, jestli budou firmy ješt přijímat objednávky - naše asi jo, ale ze zahraničí? Už je to za pár. Ecuagenera měla uzavírku do konce srpna, ale nepochybuju, že se tam něco hezkého najde :oboze
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 9. 2009 21:12

jakuku píše:no vidíš a můžeš navštívit Danielu v Ostavě a mě v Třinci :D :D

No jasně místo hokny to bude kafiska každé litr šlivovice ]:-< :love: :-P
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Širín 24. 9. 2009 06:23

nuoto_a_farfalla - honem ti běžím napsat,NEROSIT,ale vidím,že to už napsala gemma...opravdu se rosit nesmí, já jsem psala,že rosím květník zvenku,teda doufám,že jsem to tak napsala...a jak jsi říkala,že že krom těch stonožek tam jsou ještě nějaké potvory, nejsou to ty, co jsou v přemokřených substrátech??? Na ně funguje nechat substrát proschnout,ale s tím střevíčkem je to těžký, no, zkus to....já Karlíka taky nechala 1-2x proschnout a nedělo se s ním nic...ale nesmí se to přehnat
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 9. 2009 09:15

No já spoléhám v Letňanech na Šerilku, snad mi něco pěkného schová ;-) :potichu :!:

Radku jak ty to děláš ? Ty ženský se na tebe jen lepí :D , každá tě zve na kafe ;-) , chudák manželka :twisted: :-) :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 24. 9. 2009 12:45

ahojte, no děkuju za info, ale rosila jsem jen substrát, aby nebyl zvrchu moc suchej, četla jsem že listy a úžlabí se do styku s vodou nesmí dostat kvůlu hnilobě...ale stejně díky mooocinky

Máte je pak doma po tom přesazení v tom samém květináči nebo jsou v průhledných, nevím jak pořádně ohlídat vlhkost...teď jsem koukala, že je dobrá, zalila jsem ji před 2 dny...takže teď tak týden a uvidíme jak to bude vypadat...asi tam dám nějakou špejli
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 9. 2009 14:45

nuoto,klidně můžeš přesadit i střevíc do průhledného a pak dát do obalového květináče. :hm :roll:

Radku bydlím na druhé straně Ostravy, zas to není ale tak daleko, klidně se stav. Jen aby ses mě pak nelek. 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 24. 9. 2009 16:14

Taky jsem si své dva zkušební pantofle dala do průhledných a do obalu, líp se mi kontroluje zalití a stav kořenů.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků