Paphiopedilum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 9. 2009 19:13

JO šířín, to je přesně ona...je nááádherná, okouzlila mě, ještě tam měli takové zeleno bílé květy, ale jak vzala jsem tohohle, přiznejme si tamty měli asi za 350 a tenhle byl jen za úúúžasných 150...to jsem si říkala, sice o tom nic nevím, pěstovat to neumím, ale není to tak moc peněz na pokus....Děkuju za info, takže budu rosit a vlhčit substrát, teď ho měla víc sušší, ale nic se s ní nestalo...když jsem nevěděla nechtěla jsem ji nějak zalévat...ale jak vidím nic se jí nestalo. Na té výstavě mě o něm slečna říkala, že spíš má raději chladnější podmínky - hlavně kvůli vykvetení (16-18°C) jinak během vegetace a kvetení mu vyšší teploty nevadí....takže mi vcelku poradila dobře :-)
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 23. 9. 2009 19:17

Nuoto kde jsi ho v těch Litoměřicích našla? Já to tam všechno prolézala aspoň třikrát a narazila jsem jen na tu jedovatou babu v pavilonu (myslím C) co měla ty bílozelené za 345,-
Šiřín ten Tvůj je nádhernej..... :love:
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 9. 2009 19:23

Měli jen tam venku u jendoho stánku takový hodně schovaný, měli jich tam asi celkem 6 tohohle druhu, jinak klasika Phaly a taky tam měli miltonie, měli tam oncidia, taky tam měli tillandsie, ale buď aranžované na skle, s kamínky nebo se dali koupit i volné rostlinky
ale kde to tam bylo přesně nevím...ale vím že to bylo právě někde za tím pavilonem...jsem tam byla prvně...takže oči navrch hlavy a absolutní ztráta orientace...
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 23. 9. 2009 19:25

No to je ono,oni mi je schovali :-l :lol:
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 9. 2009 19:28

Marci už tě vidím oči jak bejk před červeným hadrem a nekoukalas vpravo nebo v levo a minulas
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 9. 2009 19:38

teď jsem na ni koukala, normálně byly dole zespodu na kěvtináči nějaké mnohonohé potvory, jako stonožky...fuj, dvě a jedna se schovala dovnitř zase


a tak koukám, že v tom substrátu běhají nějaké potvůrky běhavé bílé..mrchy, nemám se na ni podívat dovnitř??? mám obavy :-(
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 23. 9. 2009 19:39

Radku a to jsme tam na to byly tři :--
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 9. 2009 19:40

no já bych je taky minula, ale zaujali mě nejdříve ty tillandsie a zkoumala jsem je jak je mají přilepené na kamenech...a kouknu a tam pantofel :-) a jakej kouzelnej
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 9. 2009 19:41

Já jsem měla v jednom květináči taky dvě. To jsou mnohonožky. Jsem ji vyndala a potvůrky utopila. A čistě náhodou byly taky u Paphiopedia.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 23. 9. 2009 19:42

Nuoto tak přesně tohle jsem měla u phalu-dalmatýna a teď ho tu kurýruji....Asi by chtěl přesadit a ošetřit,ale počkej na profíky,já jsem zatím zajíc :hm :-[
Ale držím palce....
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 9. 2009 19:50

tak si říkám co by tomu ta stonožka asi mohla udělat...no ale lekla jsem se jich....takže mě bude asi o víkendu čekat operace, to se bojím, jsem četla že je hodně křehká a hodně citlivá...bojím bojímmmmmm
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 9. 2009 19:51

nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 23. 9. 2009 19:54

takže myslíte že bude stačit ji vytáhnout z květináče a prostě to propláchnout a zase zasadit??? Jinak máte je v průhledném nebo neprůhledném květináči??? Já ji koupila v hnědém
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 9. 2009 19:55

No to jsou všechno krasavci a ten střevíc parááááááda. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 9. 2009 19:56

Ten Pantoflíček je kouzelný. Ale jestli to máš u něho, tak ho v žádném případě nevyndávej až po odkvětu :!: :!: On by ti asi zhodil květ a to by byla věčná škoda :!: :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků