Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 12. 8. 2009 17:08

Daňule dojeď já mám dešťovky že se v ní můřem koupat vem cisternu a přijeď a ještě ti dám dezinfekci 54 procent :-! :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 12. 8. 2009 17:08

tak jsem tu zase ve spolek, po části dovolené...

a musím tedy se slzou v oku poznamenat, že operace té mé žluté se asi nezadaří... :'( Dneska jsem přijela a koukám, jeden list v tahu (asi odpadl) a na konci u kořen§ černota, hned mě vzala hrůza, milá kytka šla hned pod nůž, ale zůstal jí vlastně jeden list se srdíčkem....má to ještě cenu??? (pozn. před tím měla hnilobu a tak jsem ji odřízla po dvou dnech sucha, rána samo že zasypaná šla na měch pod sáček, aby se vzchopila...a teď tohle) Jsem z ní vážně nešťastná. Navíc na té jedné, co jsem rozsadila a měla méně kořínků jí jich pár odešlo, jsou jakoby zaschlé, ale substrát byl vlhký...tak nevím, omrkla jsem to dala ji teda radši na čerstvý mech a pod sáček...pro jistotu. :oboze :oboze :oboze

Pokud někdo máte nějaký nápad, ke kterékoliv ráda uvítám, už jsem bezradná. Ta rána byla fakt dobře vyčištěná a zasypaná (leda že by to bylo už v rostlině a holt pak nic nenadělám....umře mi :-(
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 12. 8. 2009 17:28

Jukuku to je mi moc líto , že zrovna elegant beauty ti takhle chřadne , ale jestli má zdravé listy , tak bych to viděla slibně . Hlavně , že jsi si všimla těch kořenů. Můj Motýlek taky chřadne a léku nevím .Je pořád na léčbě v té piksle , kořeny jsou stejné ani horší ani lepší, ale listy pomalu odchází více .Asi mi má nejkrásnější odejde do věčných lovišť . :-( Asi jsem měla hned odstranit stvol.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 12. 8. 2009 17:36

Dobrý den,
tak se taky vetřu mezi Vás :-). Už sem dlouho koukám. Tak se taky konečně zjevim, abych nebyla tajná. :-)
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 12. 8. 2009 17:37

Richenzo, to je mi líto, ale i mě se nehoda nevyhla .... taky kurýruju jak umím a vím, ale nejde to moc dobře. Ta co mi odešla byla fakt vyjímečná, to byl kup za všechny prachy a teď mi zbudou oči pro pláč a volné místečko na poličce... :-S
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 12. 8. 2009 17:38

Fotečky už jsem dle návodu, který tady byl již dříve zveřejněn dala do svého profilu, tak snad ten odkaz v něm bude fungovat.
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 12. 8. 2009 17:40

Tak tě tu u nás pěkně vítám.... obrázky jsou krásňoučké a hlavně té krásy na nich...doufám, že se patřičně daří...
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 12. 8. 2009 17:43

Děkuju za přivítání,

zatím se daří a to co jsem koupila a až tak se tomu nedařilo, tak jsem dle rad, co jsem tu objevila, vykurýrovala :-). Takže děkuji i za moudra, co se tu zveřejňují byly mi velice užitečné. :-) Pěstuju teprve půl roku, ale zatím se všemu daří a nic mi neuhynula, dohromady mám orchidejek 20.
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 12. 8. 2009 17:45

A asi už si musím dát zákaz chodit do květinářství, jinak mě to dovede k bankrotu, jakmile tam jdu vždycky něco přinesu :-D
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 12. 8. 2009 18:05

nuoto_a_farfalla - to je mi líto, že se tak nedaří.
Jani, jak to, že Tobě ta nová pink chřadne? Já Ti věřím! Ty jí určitě vypipláš!
Kamík vítám!
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 12. 8. 2009 18:06

Kamík - dívám se na to album! Ty jo, parádní nápad s tím dvouřadem! Asi se nechám inspirovat!
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 12. 8. 2009 18:26

Kamík tak tě tady mezi námi, závisláky na orchidkách , vítám . :lol:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 12. 8. 2009 18:31

Děkuji uvítacímu výboru za přivítání :-) Ten stoleček co jsem měla byl takovej nepraktickej, tak jsem to vyřešila takhle :-) A závislák, to jooo to jsem. Může za to má drahá spolupracovnice dala mi jednu orchidku, protože věděla, že se mi líběj lilie a orchideje. No a od té doby se semnou ta závislost táhne a nejde s tím přestat :-D
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 12. 8. 2009 18:32

Vítám mezi námi Kamík. :lol: Stou závislostí nejsi sama,závislé jsme tu asi všechny.
Děvčata držím palce,atˇty vaše pink vyléčíte. :lol:
Naposledy upravil kandl dne 12. 8. 2009 18:36, celkově upraveno 2
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 12. 8. 2009 18:35

A lepší to nebude , tomu věř .Já jsem už taky nakazila dvě kolegiňky .A jednu kamarádku nebo spíš jejího manžela , když se mu nějáká líbí tak ji jí koupí . :love:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků