pěstování mangovníku indického

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Anmara 10. 5. 2009 20:04

Zdravím všechny diskutující. Hledám někoho, kdo má zkušenosti s pěstováním mangovníku indického (Mangifera indica). Letos v lednu jsem po "x-té" učinila pokus o pěstování mangovníku ze semene... a tentokrát úspěšný (psala jsem o něm článeček na http://www.bmprofit.cz/mango.html)... I když se mu zatím pořád daří, Obrázek tak bych ráda našla někoho, kdo má víc zkušeností s pěstováním, abych pokud možno neriskovala další "pokus-omyl". Předem děkuji za tipy a rady.
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 10. 5. 2009 20:15

mango se dá pěstovat v domácích podmínkách docela dobře,než vám přeroste přes hlavu,ve své domovině vyrůstá do rozměrů našeho dubu a potom teprve plodí,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 12. 5. 2009 07:53

Díky za reakci. Popis stromu se najde poměrně snadno. Jenže co potřebuje, aby se dal docela dobře pěstovat v jiných než původních lokalitách, jsem zatím nikde neobjevila. Tedy objevila jsem leccos - pěstuje se snadno/obížně, semeno před výsevem z pecky vyndat/nevyndavat, zasadit "na stojato"/"na plocho", zálivka v době vegetace vydatná/mírná, vyžaduje světlo přímé/rozptýlené, tvarování řezem potřebné/zcela nevhodné, "v zajetí" nekvete a neplodí/kvete a plodí v cca 6 letech... a tak by se dalo pokračovat. 8-S To je pak docela fuška vybrat ten správný postup.
Tenhle kousek je za posledních deset let asi dvacátý v pořadí... a první, který se dopracoval k takovým rozměrům, tak doufám, že se mu bude dařit i nadále.
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Burchinal 2. 7. 2009 14:23

Já mám doma mangovník už asi 6. rok. Vypadá hezky, ale zabírá moc místa. Mango jsem koupil normálně v supermarketu, zasadil pecku, bez problémů vyklíčila a nyní už má stromek asi 2 metry. Má snahu růst jen nahoru, takže je vhodné tvarování zaštipováním nových rašících výhonů, kdy pak dojde k rozvětvení. Již brzy budu muset přikročit k tvarování řezem a předpokládám, že ani s tím nebudou problémy. Pěstuji ho normálně v panelákovém bytě u okna, stín mu nijak nevadí, půda běžná pro pokojovky, dostatečně velký květináč, aby nevyčnívaly kořeny z půdy, zálivka dostatečná, aby půda neprosychala (je to tropická rostlina, vegetační období má tak nějak pořád). Tajně doufám, že jednou třeba někdy začne plodit, ale vím, že je to nesmysl. Snad tak za dalších 10 let :-)
Burchinal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ram1 3. 7. 2009 08:21

Mohl byste zkusit vložit nějakou fotku? Docela by mě zajímalo jak takový "starší" exemplář vypadá.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burchinal 3. 7. 2009 11:04

Tady je.
Mangovník.jpg
Mangovník.jpg (91.66 ) Zobrazeno 51728 krát
Burchinal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anmara 7. 7. 2009 12:38

Děkuji za informace i za pěknou fotku. Gratuluji k úspěchu s pěstováním :tleskani :tleskani a přeji ať se i nadále daří.
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 7. 2009 17:28

To teda koukám je to krásný obrovský strom. Kdysi jsme ho taky zasadili z pecky a vyrostl, ani nevím co se sním stalo.Je to už hodně dávno.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 7. 7. 2009 21:04

Ten je super! Díky za fotku. Blahopřeji a přeji mu i vám dlouhé společné soužití.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wokry 8. 2. 2010 13:53

Tý vado ten je velkej...taky mám jeden, zasadil jsem ho před cca 2 lety a pořád je to takovej malej chcípáček (měří 45 cm)...ještě aby toho nebylo dost teď mu opadala většina listů a zbyly mu jen 3 :-( !!!!!!!
wokry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lovis 007 21. 2. 2010 12:03

zkusil jsem zasadit semínko Manga a vyšlo to :-D :-D
102_0205.JPG
3 rok
lovis 007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kandl 21. 2. 2010 12:17

Pěkný. :tleskani Za jak dlouho to takhle vyrostlo?
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lovis 007 21. 2. 2010 12:35

pod obrazkem je 3rok a ma asi 45cm
lovis 007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tufina 6. 5. 2014 13:37

Zdravím,

už rok pěstuji mango, od samého začátku zasazení, vyklíčilo a dále roste poměrně rychle. Ovšem nedávno jsem objevila hlavně na těch starších listech, zespoda černé tečky, teď se začínají objevovat i na vrchních částech listu.
Rostlinu jsem letos přesadila do většího květináče ať má víc půdy. V létě je rostlina na sluníčku na zahradě, jak je chladno je v bytě u okna.
Včera jsem koupila postřik na bázi přírodních látek (nechci na to stříkat chemii), od firmy Agro, Rock Effect. Účinkuje na mšice, molice, svilušky, červce, třásněnky a na americké padlí, ovšem nevím jestli to zabere :/
Prosím o jakoukoliv radu, děkuji :)
Tufina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pity 22. 9. 2014 09:20

To by mě také zajímalo. Už jste ho nastříkali? Mě se objevilo něco podobného a nerada bych o něj přišla :-(
Pity

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků