Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kandl 26. 6. 2009 15:22

Moravando ta flekatá je krásná :lol: :lol: :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 26. 6. 2009 15:31

Damo u mně trvalo skoro rok než vedle rostliny s vyhnilým srdíčkem vyrostla nová.Minulý týden jsem je rozdělila a tu starou jsem ještě nechala,má pěkné listy i kořemy tak třeba ještě něco vyroste. :lol: :lol: :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 26. 6. 2009 15:56

Meggcab - klidně ty okousaniny zarovnej nůžkama do přijatelného tvaru, ale musíš to zapráškovat aspoň skořicí - asi štětečkem po celém řezu. Normálně to obstříhej podle tvaru listu, co jde. Já tohle mám na jednom Phalu, nevšimla jsem si toho při koupení, asi tam byl flek, tak to obstříhli a doufali, že se najde někdo, kdo si nevšimne. Našel. List pod tím měl taky divnej flek z boku, zak jsem to nůžkama obstřihla přesně tak, a zapráškovala. Nestalo se nic, rostlina normálně kvetla dál, flek se nešířil, teď odkvetla a ve středu vyrazil nový list. Zdá se, že jí to nijak nevadí, tak to vyzkoušej taky, stejně asi jiná rada není. Celý list dávat pryč je až to poslední, nech jí zelené plochy co to jde, ať se může vzpamatovat. Jestli ožrali ty kořeny moc, namoč to do toho cukru. Jo, zvířátka jsou naše radost, ne abys je bacala!!! :pozor :!:
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meggcab 26. 6. 2009 17:38

Diky,když jsem se to dozvěděla byla jsem v praci,ale v tu chvili je mit po ruce tak nevim nevim.Jsem rada,že to jde obstřihnout bylo mi to líto je zlikvidovat cely teda ty listy.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 26. 6. 2009 18:27

No žádná nádhera to není, ale když to stříhneš pěkně do tvaru, ani to nebude moc poznat. Hlavně jsou ty plochy potom rovné, čisté a uzavřené proti nějaké infekci. Jiného s tím dělat asi nejde a za pokus to stojí, on je ten Phal. dost odolný.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 26. 6. 2009 18:40

Ahojky, jsem tady nová - ale jsou tady i nějaké známé z jiné diskuze :-)! (Jani dík za odkaz) Teda Moravando, ty nové úlovky jsou úžasné! Jinak se mrkněte na moje zlatíčka http://www.celysvet.cz/album?cislo=1196
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 6. 2009 18:54

Oluško tak vítám, na albu máš moc pěkné orchidky a vidím i jeden peloric moc pěkný. :tleskani :tleskani :tleskani 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 6. 2009 18:58

Zdravím Olušku a děkuji za pochvalu. Ale proti těm vašim kráskám nemám šanci :-[
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 26. 6. 2009 19:08

Vítám Olušku a gratuluju k tak pěkným kytičkám. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 26. 6. 2009 19:12

Moravando tak ten úlovek stojí zato , obzvláště Šárka je nádherná . :tleskani Vítám nově příchozí Olušku.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 26. 6. 2009 19:14

Ahoj Oli, tak další dušička z celého světa. Vitaj!!!!
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 26. 6. 2009 19:20

Moc děkuji za milé přivítání :-) !
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 26. 6. 2009 19:28

Pro Moravandu
No tak to je sranda, ne? Málem jsem spadla z židle, když jsem mrkla na Vaše fotoalbum... Nádhera! Prosím hned o radu :-) - jak na oncidium? Mám úplně stejné jako ve Vašem albu a po odkvetu po koupení (11/2007) mi nekvete. Protože nevím úplně jistě co je to za oncidium, tak jsem ho dala letnit až letos. Tak jsem zvědavá, co to udělá...
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 6. 2009 19:38

Oluško já vás asi zklamu, ale žádnou radu nemám. Sama se s ním potýkám a čekám a čekám. Nic jiného nám totiž nezbývá :-) . Ale mám ho doma. ven nedávám. Nevím ale myslím taky že kvete jen jednou za rok ale jistě to nevím.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 6. 2009 19:59

Olusko došla ti SZ? nějak mi to nešlo odeslat
Já vám na ten,, celý svět,, chodím číst haha
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků