Jak fotit

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 4. 2009 21:00

Já mám fotky jen v mobilu na kartě takže jestli ztratím o vše přijdu. V noťasu nemám vůbec nic a dnes mě na něm nejde ani net takže jsem tady přes mobil.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod liba6 28. 4. 2009 20:44

tak si to honem zálohuj,ať o to nepřijdeš,to pak hrozně mrzí a člověk si to pak vyčítá :-/
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2009 20:27

Moravanda píše:No,panTomáš to tam má vyfocené názorně. Když se vyfotí motýl makro a bez. Když je to bez, tak je to trochu rozmazané.

Ee, Moravando, ten rozmazaný motýl není rozmazaný proto, že není focený na makro. Ale je to focený ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v Praze, a tam je strašně vlhko. Takže ta neostrá fotka je vyfocená se zamlženým objektivem, ta druhá je pořízená o trochu později, když už oschnul :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 18. 5. 2009 20:29

Tomasi,zdravim,chci se zeptat,kde delam chybu kdyz fotim na Makro a mam to stejne rozmazane.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2009 20:33

To je těžký říct... Těch důvodů může být spousta - třeba máš nastavený automatikou dlouhý čas, který nejde udržet v ruce, nebo automatika zaostřuje na něco v pozadí.

Můj foťák má ještě supermakro - to je od 1 cm, jenže tam už automatika nefunguje a je nutno zaostřovat ručně. A při tom už hraje roli každý milimetr mezi objektivem a fotografovaným objektem, takže je nutný stativ, to už z ruky prostě nejde.
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 18. 5. 2009 20:58, celkově upraveno 2
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2009 20:39

Moravanda píše:Zajímavé je, že sem píšou všichni, jen né Tomáš Marný :D

Když já tohle téma našel až dneska :-[ . Jinak se omlouvám a hluboce stydím :-[ za svoje chování, nějak jsem neměl svoje dny. Člověka dost naštve, když mu exmanželka vykopává stromečky, které vypěstoval ze semínka, ale je fakt, že by to naštvání nemělo odnést okolí, které za nic nemůže :hm . Tak teď vám aspoň zkusím radit s tím focením :-) .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 5. 2009 20:40

Pane Tomáš tak to se omlouvám :-[ A musím dodat. že je od Vás velice pěkné ,jak jste všem tady vysvětlil Vaše chování. No stát se může :hm ;-) . Jen jsem zvědavá jak nás naučíte fotit :twisted: :-) :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2009 20:53

Není vůbec zač, omlouvat se musím já ;-). Ještě mám někde pár fotek z loňské výstavy sukulentů v Botanické v Praze, zkusím je někde pohledat a dát je sem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2009 20:57

Moravanda píše:Jen jsem zvědavá jak nás naučíte fotit :twisted: :-) :!:

Hravě, já dělal pěkných pár let vedoucího fotokroužku v Domě dětí a mládeže a tam jsem to naučil i cikána, pardon, Roma, a nějaké blondýnky tam také byly :-D. A vykat mně nemusíš ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 18. 5. 2009 20:57

Moravando,ja jsem taky zvedava,jsem totiz uplny amater,fotivala jsem deti,jako male,ale to byly jine fotaky,poloaut.,ted mam digital a jsem z toho blba :potichu.
Jeste otazka,spise dodatek,mam tam napsano:Podvodni makro,ja zapomnela napsat,ze je to digi i pod vodu.Tome,my Ti radi odpustime,myslim,ze kazdy mame den BLBEC.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2009 21:11

Podvodní makro? Tak to neznám a upřímně řečeno, jeho smysl mně poněkud uniká. U makra záleží na ostření (je to vidět třeba na http://www.ukazto.com/?img=4238376~DSCF1402.jpg - horní okraj květináče je perfektně zaostřený, horní okraj sukulentu už je rozostřený, a to jde o rozdíl pár mm), nějak si nedovedu představit ryby, jak je žádám, aby posečkaly, než jim udělám makro portrét ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 19. 5. 2009 08:38

Ono je někdy těžké přesvědčit i toho motýla, aby chvilku posečkal na fotečku. Makro se kompaktem z ruky holt někdy nepovede, ale o to větší radost je, když to klapne, a foťáčkem za pár tisíc uděláte záběr, který se jinému s drahou zrcadlovkou nepovede prostě proto, že to neumí.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 5. 2009 12:02

Tome tak dobře, díky za nabídku a já tykám. Můžeš taky :-) .
K tomu učení. Já mám takový pocit, že co se týká učení focení, jsem na tom hůř než kdejaká blondýnka :-[ .
Běli živě tě vidím před očima, jak ukecáváš ty ryby aby ti postály :-D :D :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 5. 2009 19:14

Lidové noviny mají od zítřka po dobu jednoho měsíce fotokurz, co odlovím, tak můžu naskenovat a někam pověsit, ale sobotní mít urkitě nebudu :-( .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 19. 5. 2009 19:36

já teda převážně fotím mobilem,poněvadž foťák pravidelně zapomínám doma,tak se to učím s ním,tedy s mobilem,ale rady uvítám
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků