Oskeruše: kam ji zasadit

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kaja.kajova 10. 5. 2009 22:05

Dobrý večer, máme zahradu na jižní straně, celá pravá strana je velmi suchá a v levé se nachází sad a je tam trošku vlhčeji..Přemýšleli jsme nad vysazením oskeruše, ale všude píšou že je vhodná spíš na jižní Moravu a my jsme 670m.n.m.... :roll: V létě je tam opravdu extrémně horko a slunečno jako snad koneckonců všude na jižních stranách, ale v zimě zase opravdu hoodně větrno a kupy sněhu.. :oboze Chtěla jsem jen poprosit o váš názor zda je vůbec vhodné o oskeruši uvažovat..Díky moc Karlička... ;-)
kaja.kajova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 10. 2012 18:05

nepěstuje ji někdo náhodou?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dafnie muf muf 20. 3. 2014 19:38

Přeji hezký večer,bydlíme na zapadě, v Krajkové. Máme na zahradě dva jeřáby. Jsou tak 2m vysoké. Na zimu jim vždy omotám celý kmen jutovými pytly a ovážu provazem. Máme zde v zimě dost chladno a hodně sněhu,i když teď to poslední dva roky neplatí. ;-) Nemyslím, že by jim něco scházelo. Plodí bohatě. Jsou vlastně skoro uprostřed pozemku,takže na ráně. Hnojíme je z jara a na podzim.
dafnie muf muf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kralik 29. 8. 2014 09:45

Dobrý den, máme oskeruši na Plzeňsku již pátý rok. Přivezená je z Moravy, zasazená uprostřed pozemku. |Zatím nerodí, trvá to prý delší dobu. Je z ní již krásný cca 6-7 m vysoký strom. Žádné zvláštní úpravy na ní nepodnikáme ani na zimu. Letos jsme si přivezli další dva stromky oskeruše.
Přeji úspěšné pěstování
kralik


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků