Zahradní jezírka

Fontány, pítka, rybníčky, jezírka, potůčky a bazény

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod JanoSK 8. 5. 2009 11:28

Ahoj lidi, kto mi poradí ? Mám straré zanedbané jazero a chcel by som z neho vytvoriť prírodný bazén na kúpanie. Mohol by mi prosím niekto poradiť, ako ho zbavím rias, doutníků a premnožených vodních rastlín ( celá hladina je nimi pokrytá). V jazere sa udomácnili žáby a mloky :oops:
JanoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bělena 9. 5. 2009 16:43

:shock: :shock: :shock: Jejda,tak to bych nechala byt a kochala se tou krasou :tleskani :tleskani !!!!!!!! :hm To Vam zavidim :potichu !!!!!A to prirodni koupaliste si udelejte vedle toho jezirka a kdyz to spojite,mate hned i perfektni cisticku vody.Na rasy je special.pripravek,k dostani i v OBI.Neuskodi rybam ani rostlinam.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JanoSK 9. 5. 2009 19:48

:lol: , ďakujem. To čo sa mi podarilo zaťiaľ pozisťovať je vápno a rašelina, no nepochopil som na čo každé slúži. Najde sa nejaky odborník? :oboze
JanoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod korm 10. 5. 2009 19:03

no ale mlok je chráněnej, to by se mu nemělo rušit stanoviště..
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanoSK 10. 5. 2009 20:52

To máte pravdu, osobne mi mlok nevadí, len jak upraviť vodu a bujarú zeleň v jazere, aby som mu neublížil :-)
JanoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod korm 10. 5. 2009 22:40

no a to bude právě asi docela těžký.. ale já o tom nic nevím, jestli se smí nějak zasahovat nebo ne, a jestli to vůbec jde tak, aby to mlokovi nevadilo
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 11. 5. 2009 08:21

Vápno vykrmuje řasy, rašelina jim neposkytuje výživu, tak se netvoří - a neměla by ani škodit živočichům a rostlinám, někdy na jaře namočím do jezírka pytel rašeliny - ale ne ten plastový, pochopitelně - aby se trochu vylouhovala, zdá se, že se voda vyčistí . Jinak já souhlasím s Bělou - važte si toho, co máte a připojte k tomu to koupaliště, oddělte jen tak, aby se voda mohla přelévat a já myslím, že to snad i bude méně práce, než přetvářet to stávající a znova pracně budovat ten už vytvořený geniální přírodou biotop, to je nejtěžší. tohle jezero klidně jako čistička utáhne to vaše koupání, to byste se nadřel, než byste to pak znova stvořil!!!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanoSK 11. 5. 2009 20:24

Ďakujem Vám, každá rada dobrá. To prídavné jazero na kúpanie my začína byť prijateľné. :hm
JanoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod korm 12. 5. 2009 07:29

jestli máte dost místa, tak je to opravdu nejlepší řešení. a máte fotku toho stávajícího jezírka?:)
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 15. 5. 2009 20:48

taky to tak vidím,jak píšou holky,souhlasím s nimi,když je místa dost a taky bych ráda viděla fotečky
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanoSK 16. 5. 2009 11:10

Mohol by mi niekto poradit, jak sem vložím fotky?
JanoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 5. 2009 17:24

Jak vkládat fotky je na předposledním tématu, myslím se to jmenuje O TOMTO FÓRU. Většinou to dáváme přes Ukažto.com
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanoSK 17. 5. 2009 07:10

JanoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 5. 2009 12:55

To je nadhera :tleskani :tleskani !Asi je to prirodni biotop,ze :?: Zda se mi,ze tam neni folie :potichu .Ted uz jen spojit s novym jezirkem a bude to uzasna kombinace prir.jez.a koupaciho jezirka. :tleskani :tleskani.Preji hooodne uspechu pri jeho budovani :tleskani :tleskani :tleskani A dejte nam prosim vedet,jak to pokracuje,myslim,ze to nezajima jen mne,ale i ostatni.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JanoSK 17. 5. 2009 15:00

Samozrejme ;-], začínam na tom pracovať
JanoSK
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků