Kultivátor

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Honza CZ 18. 3. 2009 00:42

Dnes jsam zakoupil toto
http://produkty.obi.cz/new/zahradni-str ... x-700.html
A za dvě a půl hodiny jsem zvládnul asi 18m2 do plné hloubky i s uhrabáním pro osev. Čas je včetně přípravy kabelu, očištění , uložení a k tomu jsem vykouřil tři cigárka. A to jsem se to ještě musel naučit jak to bude nejlepší. Zatím spokojenost a čeká mne ještě asi 80 m2. Takže bych ani tu elektriku nezatracoval, zahrádka je pro radost a ne na úkol.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 3. 2009 06:47

Tak to jste mě naladil, já jsem ho chtěl také koupit. Mám malou zahrádku a tak by to měl zvládnout.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 3. 2009 22:42

Ježkový voči... 700 W je takový silnější holicí strojek, co je to "plná hloubka"? Při výkonu a váze toho přístroje bych si tipnul tak do 8 cm. 18 m2 za 2,5 hodiny... Se slušným motorovým kultivátorem je to tak na 10 minut, a nehrozí, že člověka zabije překopnutý kabel...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 18. 3. 2009 22:57

1. Chce to trochu číst
2. Dáš mi na něj?
3. Nebo si kup reč a můžeš zajet.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 3. 2009 23:05

1) Tohle jestli dokáže půdu zkypřit do 18 cm, tak já jsem čínskej Pámbůh srandy
2) Ani mne nenapadne, já si ten motorovej koupil taky za svý
3) Nemám zájem. Ale kombinace těch parametrů a ceny mne utvrzuje v tom, že jsou to naprosto vyhozené peníze. Povíme si to, až zvládneš (jestli vůbec) těch dalších 80 m2.

BTW nedávno jsem si koupil hrozně výhodně dvoupístovou nožní pumpičku na auto v Tescu... Za 295 Kč. Po 3. šlápnutí šla do kelu, v Tescu bez řečí vrátili peníze. Pak jsem ji viděl v Globusu, za 45,- Kč... I zadarmo je předražená.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 19. 3. 2009 08:36

Já to říkám pořád, lidi se snaží šetřit na nepravém místě. Na každou větší zahrádku to chce pořádnou mašinu s výkonem alespoň pět koní, slabší stroje mají co dělat aby tu půdu zkypřily. Navíc jsou leckdy přetěžovány, takže mají krátkou životnost.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza CZ 5. 4. 2009 21:38

Tomáš Marný píše:Povíme si to, až zvládneš (jestli vůbec) těch dalších 80 m2.
Tak srandysto je hotovo a ještě dalších 60metrů navíc bez jakejchkoliv problémů. 8-)
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 4. 2009 09:36

Tak to seš fakt dobrej, ani ne za 3 neděle :tleskani . Jak říkám, s pořádným strojem je to práce na pár desítek minut, ale když je někdo masochista...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 6. 4. 2009 15:44

Já to mám pro zábavu a ne na galeje.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 5. 2009 09:51

Ano je pravdou,že záleží na co se kultivátor používá.Ale myslet si,že rotavátor Vás zbaví zapleveleného pozemku je opravdu mylná představa.Pravda je spíše opačná.Mám nejen rotavátor ale i kombinátor za Vary,a je to pohoda a supr věc.Po zimním zorání,na jaře nasadím kombinátor a pozemek s ním přejezdím,přehrábnu aby jsem odstranil nezetlelé zbitky,a vjedu rotavátorem,tím mám připraveno pro brambory ,okurky,a jinou zeleninu.Tento postup se mi i zdá i ekologičtější nemusím používat tolik herbicidů,opravdu se plevelné rostliny dají udržet na rozumné výši.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LucaM 22. 1. 2014 23:18

Máte někdo zkušenost s kultivátory GUDE? Vyplatí se investovat do nějakého měnšího? http://www.maister.cz/Hobby-a-zahrada/Sekacky/
LucaM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VagnerJ 8. 2. 2018 11:44

Máte někdo zkušenosti s ručními rotačnimi kultivátory? Mám menší záhonky a kupovat elektrický je pro mě asi zbytečné.
VagnerJ
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků