Identifikace rostliny a péče o ně

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod manifee 14. 4. 2009 07:32

To prvni bude nejakej bambus. Je zasezenej v zemine. Mam ho i tak hodne zalevat? Prislo mi, ze kdyz jsem ho zalevala tak 2x tydne tak zacal vadnout a par listku mu uprostred zhnedlo. Ted ho zalevam tak, ze az stoji ve vode. Ale bojim, abych to zase neprehanela...

Ten treti netusim co je, co jsem se tak koukala na obrazky sukulentu, tak mi prijde ze maj ty listky vic tlusty - duzinaty (mozna se ale pletu). Presadit ale urcite chce, to jo... :D

Co ten citronovnik nebo co to je... Nevite jak se o nej starat aby neusychal? Nevim jestli nema treba malo svetla, nebo to neni taky tim, ze jsme ho ted prestehovali a zvyka si... ale usycha hrozne rychle :(

A palme vadnou spodni listy, ale to je predpokladam normalni...
manifee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manifee 14. 4. 2009 07:36

korm píše:mně to třetí připomíná adenium obesum

to by mohlo byt!
manifee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sharka9 13. 5. 2009 12:46

Dobrý den, neporadím Vám, naopak bohužel potřebuji taky poradit. Co je to?
http://www.kuknito.com/?img=4275131~aaipm.jpg
http://www.kuknito.com/?img=4275123~aaadz.jpg
sharka9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eliška2 23. 5. 2009 22:58

Potřebovala bych poradit.Co mám za kvítko vím,je to hoya carnosa,ale nevím co jsem udělala za chybu.Má nasazené květy a ty před rozkvětem opadávají.Měla jsem ji za oknem namotatanou na žebříčku.Těsně před velikonocema nám konečně udělal stolař nad bar v kuchini police a tak jsem ji rozmotala a dala jsem ji tam.Mohlo to způsobit to že jsem s ní takhle manipulovala,nebo že tam má míň světla než na okně?
eliška2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 5. 2009 08:29

pro Šarku,je to nějaký druh pepřince.

pro Elišku,voskovka pokud nasadí na květ nesmí se s ní hýbat natož ji stěhovat,pak shodí květy a dokonce může přijít i o část olistění,
voskovka násadu květů bude mít vždy lepší na větším světle/ne na přímím slunci/ve stínu roste ,ale nekvete.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eliška2 25. 5. 2009 17:31

No tak to je jasné.Já jsem doufala,že není tak citlivá jak třeba vánoční kaktus.Mám tam ještě spoustu poupat a tak budu doufat,že sa udrží aspom nějaký.Loni kvetla nádherně,měla snad padesát květů.To jsem ani nedoufala,že už pokvete,protože ji mám asi teprve tři roky.U nás na obecňáku ji mají na schodišti.Mají ji pokrytou po celé jedné stěně a mají na ní mega květů.Tak jsem si říkala,že na té polici by mohla taky něco stropit.No uvidíme.Zatím jako tak roste jak se říká jako z vody a dokonce jsem si včera všimla,že má nový letošní výhonek na květ.Tak snad vykvete a neopadá.
eliška2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 25. 5. 2009 17:54

To Vám přeju, voskovka je opravdu nádherná kytka... já se ji teď snažím zakořenit, snad se mi to povede :-)

Držím palce, ať Vám zas vykvete a kdyžtak se přijďte pochlubit třeba s fotečkou těch krásných kvítků ;-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eliška2 25. 5. 2009 19:36

Voskovka v pohodě pustí kořeny ve vodě.Já si chci taky vypěstovat ještě jednu.Jen se musím rozhodnout z kterých šlahounů ji to mám ufiknout.
eliška2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod korm 26. 5. 2009 09:51

HanaT píše:pro Šarku,je to nějaký druh pepřince.


no já už jsem jí psala jinde, že je to asi tohle:
pilea peperomioides
http://images.google.cz/images?q=pilea% ... =cs&tab=wi
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eliška2 3. 6. 2009 16:35

Obrázek Obrázek

Neví někdo co to je a jestli to kvete?
eliška2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 6. 2009 19:59

mne to nejvic prijde jako nejaky druh Echeverie...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Branzik 21. 5. 2010 16:42

Dobrý den, rád bych vás poprosil o identifikaci rostliny je určena do herbáře, omlouvám se za zhoršenou kvalitu obrázku(snad bude stačit)
Předem děkuji :-)
http://img688.imageshack.us/img688/1936/dsc00150k.jpg
Branzik
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků