Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 4. 2009 12:31

Tak jsem právě zjistila, že stačilo jen trošičku pohrozit - viz. minulý týden - že jim nedám žrát - a co dnes vidím? Ta, která furt jenom rostla, se rozhodla, že s tím něco udělá a vyhodila jednak kořínek, ale hlavně jí začíná vyrůstat květní stvol. Ale vůbec ne tam, kde se sluší a patří, tj. pod listem, který je na řadě, nýbrž o 2 patra výš pod lístkem, který jako nejmladší leze ze srdíčka. to jsem tedy zvědavá - a měla bych ji přihnojit, co říkáte? Za odměnu...
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 6. 4. 2009 13:37

kočíčí já mám dojem u těch mých orchidejek, že o co méně se o ně starám, o to lépe se jim daří :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 4. 2009 13:47

Jenže když mě to baví furt kolem nich kroužit...
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 6. 4. 2009 14:28

Tak to když jsem doma, tak kolem nich taky neustále kroužím, resp. se na ně chodím neustále dívat a kontrolovat je :) ale jinak to s péčí nepřeháním
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 6. 4. 2009 15:49

Slunečné odpoledne všem. Na tom něco bude (to s tou péčí...), známá mi řekla přesně to, co Caitlin: že se jí zdá, že čím míň se stará, tím více se jim daří..... Tak nevím. :hm
Jinak na ukázku vkládám můj poslední phal, který jsem dostala k svátku. :love:
Obrázek Obrázek
Cherillka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 4. 2009 16:08

Cherillko všechno nejlepší dodatečně k svátku, hodně zdravíčka a plno krásných Orchidejek jako je tahle :-)) :tleskani .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 6. 4. 2009 18:42

dama 55 píše:No Jajo, ta je!!! Dlouhatánská, obrovská, krásná. To Ti moc přeju, aby zase kvetla a hodně, to je taková radost, že právě pro ni stojí za to pořád pátrat, jak by těm našim rostlinám bylo nejlépe, aby takhle krásně kvetly. Jsi holka šikovná!! Prosím Tě, kolem těch pahlízek ten "suchý bordýlek" je co? To se tam rostlině normálně dělá? Omlouvám se za možná blbý dotaz.

Dodatek k fotce a tvému dotazu - to suché kolem celého květináče jsou dřevěné hobliny, mezi kterými se proplétají drobné a tenké vzdušné kořínky a u těch starých pahlízek to suché jsou zbytky květních stvolů - které tam drží jak přilepené. Nechci to nijak velkým násilím likvidovat, abych ještě třeba něco nepokazila. Ty dřevěné hobliny jsou fantastická věc, když se nasáknou vodou, tak perfektně udržují vlhké prostředí a nádherně v tom rostou ty tenké vzduš.kořínky. ;-)
Naposledy upravil Jaja28 dne 6. 4. 2009 19:24, celkově upraveno 1
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 6. 4. 2009 18:45

kočičí píše:Tak jsem právě zjistila, že stačilo jen trošičku pohrozit - viz. minulý týden - že jim nedám žrát - a co dnes vidím? Ta, která furt jenom rostla, se rozhodla, že s tím něco udělá a vyhodila jednak kořínek, ale hlavně jí začíná vyrůstat květní stvol. Ale vůbec ne tam, kde se sluší a patří, tj. pod listem, který je na řadě, nýbrž o 2 patra výš pod lístkem, který jako nejmladší leze ze srdíčka. to jsem tedy zvědavá - a měla bych ji přihnojit, co říkáte? Za odměnu...

Vidíš že budeš mít také nové květy. Asi to bububu na ni nějak zabralo. A za to přihnojení se přimlouvám - teď už si je zaslouží :lol:
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 4. 2009 18:48

Vedulko dnes jsem ti přál k svátku ale zopakuji to gratuluji a orchidejka krásná :tleskani
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagmar007 6. 4. 2009 18:56

Ahoj Cherillko, dodatečně vše nej nej nej a hoooodně nádherných dní s orchidejemi. ;-)
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 6. 4. 2009 19:22

Moravanda píše:Cherillko všechno nejlepší dodatečně k svátku, hodně zdravíčka a plno krásných Orchidejek jako je tahle :-)) :tleskani .

Pro Cherillku - připojuji s Moravandě - taktéž dodateně k svátku přeji všechno nejlepšíííííííí a hlavně hodně krásných orchidejíííí :tleskani :tleskani
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 4. 2009 19:22

Děkuji za odpověď, Jajo, já s pahlízkami nemám zatím žádnou zkušenost, rozšířila jsi mi obzory. Nejspíš je to pro rostlinu to pravé, když se jí takhle krásně daří.
Kočičí by celkem vzato mohla mít květní stvoly i dva, když vyrazil takhle vysoko. Obecně přece vyrazí v paždí nejstaršího listu, odkud se ještě nekvetlo. Zatím nic nehnoj, snad ještě počkej alespoň dva týdny, co bude dělat. Vím, že jí chceš dopřát to nejlepší, ale počkala bych s tím ještě.
Cherillka má krásnou kytičku a počkejte, co si nakoupí v pátek! To bude smršť.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 4. 2009 19:42

Radku, ahoj, viděla jsem tu na starší diskuzi pěkné fotky orchidejí Tvé paní. Pověz, co pěkného teď kvete Tvé šikovné manželce !
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 4. 2009 19:52

No je to zatím stejné jak budu fotit v pátek tilandsie tak sem hodím nějaké fotky ale je to tak nastejno :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 4. 2009 20:02

Chi, i nastejno potěší a nebude to vypadat, jako bychom Tě odstrčily do kouta.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků