Kokosová palma

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 3. 2009 11:01

Od včerejška máme doma kokosovou palmu, neodolali jsme. :-[ Nemáte někdo pěstitelské zkušenosti?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 31. 3. 2009 11:21

Pani Katko,kde mame fotku te Vasi palmy?Prosime o ni.Radi ji vsichni shledneme. :tleskani :tleskaniDekujeme.S pestovanim Vam neporadim,mela jsem jen pamu-datlovnik a pro jeji mohutnost jsem ji darovala do penzionu.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 3. 2009 11:33

Večer ji doma vyfotím, a pokud by už byla moc tma, tak ráno. Je docela veliká, ale zatím mlaďoch :-) , stále má "miminkovské" listy. Jen jsem teď na netu četla, že v domácích podmínkách často rychle hyne, tak bojim bojim. :--
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 31. 3. 2009 13:32

Tak to bohužel nepomůžu, my máme jediné palmy z naplivaných datlí :-D Akorát jsem četla, že se celý kokosovník musí vydatně rosit..

Můžu se drze zeptat, kolik stála? Mě by to zajímalo :-)) A za fotku se také přimlouvám.. Tak ať hezky roste!
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 3. 2009 19:26

Také bohužel neporadím :-[ , my máme doma jen datlovníky a venku Trachycarphus.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 3. 2009 20:29

Posílám fotky kokosky ^^ , ale už byla trochu tma, takže to není ideální:

Obrázek Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 31. 3. 2009 20:30

Jé Katko ten je krásný :tleskani , přeju ať dobře roste :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 31. 3. 2009 20:32

Nádherný :tleskani ať se daří ;-) Hlavně ať má co nejvíce světla.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 3. 2009 20:39

Moravando, díky, jen aby! Dnes jsem na netu hledala informace o jejím pěstování a plno lidí (vlastně většina) psalo, že jim dlouho nevydržela. Nevím, jestli je to na fotce dobře vidět, ale je vysoká skoro jako dveře. Chtěla jsem ji v koupelně porosit, ale raději jsem to opatrně zvládla v pokoji, protože když se ji pokouším někam donést, listy se jí otírají o zdi, což není moc fajn.

Scandiaca: cena nečekaně příznivá, přesně 199 Kč. Když přítel viděl, jak kolem ní stále kroužím, dostala jsem ji jako dárek, musím ho pochválit. :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 31. 3. 2009 20:51

Taky jsem se divala na net a tam jsem zjistila,ze jeji pestovani je skutecne narocnejsi. :hm Asi by fakt pomohla zimni zahrada,vzhledem k tomu,ze potrebuje vlhci vzduch.Katy,preji hooooodne uspechu v pestovani :tleskani ,je moooc pekna. :tleskani Pritel ma me sympatie :tleskani :tleskani :potichu
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 31. 3. 2009 20:58

Katko tahle palma je náročnější na vlhký vzduch, nevystavujte ji přímému slunci ,ale světla chce hodně,v zimně jí postačí teplota 16-18 stupňu,
v létě jí vyhovuje časté mlžení jinak jí budou zasychat konečky listů,zálivku přes léto má mít taky vydatnější,
ať se daří.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 3. 2009 21:24

Jéje, to jsem zvědavá, jak to dopadne. Běli, se zimní zahradou souhlasím, hodila by se, ale té se možná dočkám až tak někdy v daleké budoucnosti. :-]
Hanko, díky za rady, teď ještě držet pěsti. :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 4. 5. 2009 15:42

Pěstovat kokosovou palmu v bytě je docela náročné. Vysoká teplota, vysoká vlhkost a hodně světla jsou pro ni dost důležité, takže v našich podmínkách je to jen chytrý tah obchodníků, jak z lidí vytahat peníze. Pokud se vám podaří vytvořit jí podmínky, tak začne růst raketovým tempem a strop jí bude brzy nízko.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra 7. 7. 2009 23:47

Dnes jsem dostal danajský dar - kokosovou palmu /sazenice/ asi 1m vysoká,při rozbalení jsem zjistil, že je již puklý kořenáč, nevím zda ji mohu teď přesadit,nebo vložit jen do většího kořenáče a přesadit až na jaře. Pokud přesadit jaký zvolit substrát ? Rovněž jsem zjistil, že kokos je dosti zatvrdlý, toto jsem řešíl přiložením mokrého hadru na povrch kokosu a několikerým namočením vlažnou vodou/asi na 2 hod./, doufám že to pomůže. Poradí někdo?
jindra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 8. 7. 2009 09:33

Zdravím, Jindro,

já mám kokosovou palmu od konce března, jak jsem psala výše, takže můžu vycházet jen ze svých tříměsíčních zkušeností. Pořádné přesazení bych nechala až na jaro, kdyby to bylo velmi nutné, tak na podzim, kdy už nebude tak teplo. Každopádně v nynějších vedrech bych se pořádnému přesazení určitě vyhnula a zatím dala palmu i se stávajícím květináčem do nějakého většího. Doporučuji (zvláště přes léto) pravidelné rosení a zálivku. Já palmičku rosím a zalévám tak obden, když je vedro, tak se snažím každý den - dávám jí vodu do podmisky a do večera je vypitá. Když rosím, tak nejen listy, ale právě i ořech. Mokrý hadr bych na něj víc už nedávala, aby se na ořechu neobjevila plíseň nebo nezačal zahnívat.
Držím palce a dejte vědět, jak pokračujete. ;-)

Katka
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků