Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 29. 3. 2009 14:37

Také vítám jaju a těším se na fotky :tleskani
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 29. 3. 2009 14:41

Ahoj JAJO28, vítám Tě mezi námi, napiš kolik máš Phal. a kde a v čem je máš a jak dlouho je pěstuješ. O našich rostlinách už tady z diskuzí víš skoro všechno, tak nám také napiš o těch svých, chceš-li. Já jsem aspoň vždycky na ty druhé hrozně zvědavá. Dana
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 29. 3. 2009 14:56

Taky tady moc vítám Jáju:-)Koukám, že jste o víkendu nikdo nezahálel :-D i mne včera sluníčko vykoplo na zahradu a tak jsem už začala něco provádět s truhlíky. pořídila jsem nějaké macešky - těch barevných variant, co mají 8-D okopala jsem stromky a přihnojila, dneska jsem bohužel musela zase na cesty do Krkonoš. Na přesazování phalů se teprve chystám, myslím, že mají ještě chvilku čas, ještě nemají kořeny až tak narvané.Jsou ještě v dobrém stavu, vždycky vybírám nepřed barvu květu a pak z několika jedinců vybírám podle stavu celé květiny...tak snad mám zatím štěstí. Přesadila jsem zatím ty nejnutnější. Moravandě závidím výlet a už se těším na fotky :tleskani , Dan opět přesvědčil, že to s květinkami umí :D je radost se dívat, jak jsou spokjené. :-))
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagmar007 29. 3. 2009 15:09

Ahoj, tamo jek takhle vypadala ta moje napadená chudinka, nakonec jsem se jí rozhodla i přesadit. Je i natřená fungicidem, tak už je to jen na ní. :-(
Obrázek
Obrázek
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 3. 2009 15:15

Dagmar ona zas tak špatně nevypadá,mně se zdají ty kořínky ok,tak držím palce ať se jí daří. :oboze :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 29. 3. 2009 15:23

byla by jí škoda :-( snad se ti to podaří zvládnout, taky držím palce...
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 29. 3. 2009 15:26

Dášo, je to docela velká rostlina s napohled zdravými velkými listy. Kořenů má živých taky spoustu, mohla by to přežít a uzdravit se. Nevypadá špatně. To já mám jeden Phal.koupený ve slevě, maličké cosi, má jeden kořen nic moc a dva kořínky vzdušné a to měl dva květní stvoly původně. Skoro přemýšlím, jestli by mu víc neslušel malý květináč, že má teď kolem sebe možná moc u kořenů místa. Co říkám u kořenů, když má jeden, nebo měl, když jsem ho zasazovala. A lístečky má chudáček sice zelené, ale malé a zdá se mi, že trochu rostou ty vzdušné kořeny akorát. Ten Tvůj vypadá dobře. On se uzdraví, uvidíš.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 29. 3. 2009 16:14

Hezký podvečer všem :)
I já se připojuji a vítám mezi námi jaju :)

Těším se na všechny fotky orchidejek a je mi líto, že já žádnou poslat nemohu :( jednak nic nekvete a v tuto chvíli nemám foták :(
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 3. 2009 16:19

Caitlin foť i mobilem nám to nebude vadit,zpočátku jsem jím taky fotila,než jsem se odhodlala koupit foťák.Hlavně, že uvidíme kytičky.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 29. 3. 2009 16:34

Danielko, problém je, že mobil mám bez foťáku :( a normální foťák se mi porouchal docela nedávno a ono by se už vyplatilo koupit spíš nový.
Možná tu mám jednu-dvě fotky z doby kdy ještě květly, ale nevím nakolik kvalitní jsou.
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 29. 3. 2009 16:45

dama 55 píše:Ahoj JAJO28, vítám Tě mezi námi, napiš kolik máš Phal. a kde a v čem je máš a jak dlouho je pěstuješ. O našich rostlinách už tady z diskuzí víš skoro všechno, tak nám také napiš o těch svých, chceš-li. Já jsem aspoň vždycky na ty druhé hrozně zvědavá. Dana

Tak pro tebe Dani a i pro ostatní několik informací o mém pěstování. Úplně první orchidej phal.jsem si koupila na výstavě orchidejí. Při prohlížení tolikeré nádhery jsem neodolala a jednu si koupila.To bylo v roce 2006. Druhá orchidej bylo nádherné zeleno-žluté cymbidium, které jsem uviděla při poklusu k lékaři - v běžném květinovém kiosku na ulici. Cymbidko jsem si tam zamluvila a až jsem šla od lékaře zpět,tak bylo moje.To bylo začátkem roku 2007. V témže roce v létě jsem dostala k narozeninám krásnou Cambrii. No a když se mi podařilo jak cymbidko, tak i cambrii přivést opětovně ke květu, tak jsem se namlsala a řekla si, že to zkusím i s phaly. To první, z té výstavy, se mi už opětovně do květu uvést nepodařilo. Takže v roce 2008 jsem pozvolna začala ten svůj záměr uskutečňovat a nyní mám celkem 11 phalenopsisů, 2 cymbidka a 1 cambrii. http://www.celysvet.cz/fotoalbum-uzivatel?uzivatel=6839 Toto je odkaz na moje alba, možná se na alba tímto odkazem dostanete a kouknete na to moje potěšení. Phaly nemám umístěné jen a jen na okenních parapetech. Běžně s nimi cestuji po bytě a to hlavně když kvetou, tak je mám umístěny tak, abych se co nejvíce těšila krásou jejich květů. Po odkvětu je dávám na severní parapet, kde si trochu odpočinou, a protože je tam přece jen trošičku chladněji než na jiných parapetech, stimuluje se tam květní stvol a pak už zase přenáším na to nej nej místo, abych si jich co nejvíce užila.Zálivku mám vyšpekulovanou ve 14-ti denním intervalu a sice namáčením v dešťové vodě cca 20-30 min. /mám to štěstí,že dešťovku mohu používat celý rok/
Zasazené je mám v kůře - zatím v té co byly koupené. Nyní se u některých chystám k přesazování a tak mám velikánské dilema se substrátem. Snad poradí Dan. Hnojím 2x do měsíce naprosto nepatrným roztokem Kristalon plod-květ. Kytičky prospívají a nasazují i na květy, tak snad se jim u mě líbí a nestrádají. Jejda to jsem se rozpovídala. Snad to dočtete do konce a nebudete se zlobit, že jsem zabrala tolik místa. :roll:
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 29. 3. 2009 16:49

Ale hlavně všem, všem vám moc děkuji za pěkné přivítání na vaší diskuzi. :lol:
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 3. 2009 17:05

Milá Jájo, já vás taky vítám k nám a moc obdivuji vaše kytičky. Jsou nááádherné :-)) a hlavně hrozně závidím tu modrou Phalu. To je skvost :tleskani :tleskani . Takovou barvu jsem ještě neviděla opravdu krásná,
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 3. 2009 17:06

Ještě jednou jsem to tady skoukla a my jsme zapoměli přivítat ještě jednu,
Wiolan tak tě tady vítám :tleskani :tleskani :tleskani poděl se s náma ozkušenosti a kytičky :!:
Jájo moc pěkná zbírka orchidek :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 29. 3. 2009 17:48

Ano,i ja je vitam,at se jim tu libi,kazdy milovnik kvetin je vitan :tleskani :tleskani Taky se tesim na foto a Moravanda nas prevezla,predem nam prozradila ze si neco koupila a necha nas v tom cekani placat :-( :-/ :hm Tusime ze jsou to orchidky,ale Moravando,uznej,az do prvniho cekat :shock: :potichu :potichu ?
Bělena
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků