Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 15:52

Okno jsem vám samozřejmě opět vyfotila a myslím, že se fíkusy opět postěhují 8-D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 15:52

JASAAAAAN :-)) . Tak copak jsi nakoupila :-P ?

Tak to je supr úlovek :tleskani :-)) . Ta na levé straně se mi taky hrozně líbí ale ještě jsem ji u nás nepotkala :-[
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 15:56

zase jsem nevěděla, pro kterou dřív šáhnout ....a měli tam hodně flekatého harlekýna ale na žlutém podkladu ....byl moc zajímavý tak jsem si zase řekla, že příště...třeba zase budu muset pro nějaký lepidlo :-D
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 15:59

těch vlevo tam měli asi deset.....stála každá 148,-Kč a to není moc, překvapilo mně to. A ta v pravo je myslím taky miltonka, nejsem si ale fakt jistá.....má pár listů krabatých...snad jí dám do kupy....má krásné květy a žluťáka jsem ještě neměla .... ta je taková žluto - světle meruňková.....
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 16:06

Obrázek
takhle teď vypadají obě okna.....už je to lepší, ne ? :lol:
jsem zvědavá, kdy zaplním i to třetí a postěhuju se nahoru :mrgreen:
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 16:09

tak zese letím......dcerka mi se školou odjíždí do Francie, tak abychom nepřišli pozdě na sraz......pěkné odpoledne všem přeju
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 3. 2009 16:27

No teda...super pohled. Ještě tak dvě-tři lepidla a u burbulků si ani nevyvětrají. A teď máš z úkol se tak starat, aby to samo, ochotně a rádo kvetlo. A ještě dotaz. Ve kterým Bausu to měli? Já když tam vlezu, mají většinou prd, a o to hůř, že ho zrovna nemám při cestě. Cena je taky dobrá.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 27. 3. 2009 16:40

dama55: nebylo to v Bau...u, ale v Horn...u
jsem tu už předtím psala, že už minulý víkend tam měli phaly za 148,- a ty úplně pidiphaly za nějakých 250,- nebo tak nějak, ale byly opravdu roztomilé, celá rostlinka měla tak max. 15-20 cm :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dagmar007 27. 3. 2009 16:49

Ahoj, děkuji za rady, každý den ji sleduji, vyfotím a dám sem fotku, jinak taky jsem byla v Hornbachu, ale ty Phaly mají jen jeden výhon. Kdo jste z Prahy zastavte se na této exotice, termíny najdete na webu a tam mají rozhodně lepší Phaly , vzadu ve velké místnosti je Terra Koruna, určitě dovezou na květen nové rostliny. Jinak bych se jela číhnou do Budějovic na výstavu, tam se možná dá také něco pěkného koupit. Kdo byste jel tam z Prahy a vzal byste jednoho přiživníka moc bych byla ráda. Pa Dáša
http://www.zivaexotika.cz/
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 3. 2009 17:04

Pidiphal. za 25O,- jsem koupila na výstavě ve Fatamorgáně. Má jen tři listy, kvítky pěkné. Na burze Živá exotika jsem koupila další mini za 15O, a listů má asi sedm. Květy má drobnější a je to celkově maličká roztomilá rostlinka, co se vejde všude. Teď je ještě otázka, jak ochotně to pokvete. Slyšela jsem, že je choulostivější, než ty velké. A do toho Ládví půjdu tentokrát asi rovnou na devátou, abych si mohla vybrat dřív, nž se nahrnou lidi. Posledně to bylo o život. Kdybych jela do Budějovic, řeknu Ti včas.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagmar007 27. 3. 2009 17:19

Ahojky, jsi moc hodná, ty malé jsem si tam koupila taky /opravdu to chce hned ráno, ale zase hodinu před zavíračkou, zlevnili některé Phaly/a ted je chci zkusit připevnit na kúru, ale musím vymyslet abych je nemusela každý den třikrát rosit. Chci je rosit jen ráno - vstávám v pět hodin :hmm: . Čekám jestli dovezou ještě jiné malé nebo bych si vybrala v Budějkách. pa Dáša ;-)
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dagmar007 27. 3. 2009 17:22

[quote="burbulka"] Ahojky, to je nádhery, fakt se Ti výběr povedl , ta červená u mě vede :tleskani :tleskani :tleskani
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 3. 2009 17:43

Takovouhle podobnou jako je ta červená, ale jednobarevnou jsem si před časem koupila taky. Na lístečku měla Cambrie, odkvetlo to, vyrazily po straně dva nové výhony, ale některé listy začaly být harmonikovité, ty poslední už má rovné. To harmonikové se prý už nikdy nenarovná a jestli tohle pokvete, to jsem zvědavá. Mělo by asi na podzim, prý kvete 1x ročně. Ale byla krásná a voněla.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 18:03

No uvidíme........hornb. byl v Řepích a dneska teda byl výběr phalů parádní....minule nic moc, ale dneska bylo čerstvé zboží a druhy jiné než jinde. Minulé obárky, které jsem sem dala byly orshidky z bau na Pankráci. Je fakt, že člověk musí mít kliku. Taky doufám, že se mi je podaří co nejdéle udržet v květu a potom brzy přimět k novému. U té červené jdu teprve zjišťovat co to je za druh. Nevím, jestli na výstavu nakonec vyrazím, jestli to stojí za to rvát se někde v tlačenici.....nejsem moc typ na návaly...ještě uvidím.
Jo a u burbulků větráme balkonovými dveřmi :-D :-P
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 18:07

Ty phaly za 148,- v horn. byly dneska se dvěma stvoly - všechny
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků