Které letničky máte rádi?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Scandiaca 9. 3. 2009 23:09

Jen tak, aby řeč nestála.. které letničky u vás na zahradě nesmí chybět? Které se vám obzvláště líbí? Co chystáte na letošní rok..? :-)
Mezi moje největší oblíbence patří kejklířka..speciálně ty, co mají tygrované květy ;-]
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 9. 3. 2009 23:44

Kejklířku mám taky ráda, loni jsem si vypěstovala sama ze semínek, pak nesmí chybět nocenka, drobné jiřinky a vůbec všechny pestré letničky a pak
miluju astry jehlicovité fialové, před ně nasadím nízký žlutý aksamitník, cínie - letos mám nějaké nové odrůdy na sáčku vypadají hezky , tak uvidím
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 10. 3. 2009 15:01

Ja měla na zahr.vloni tyto letničky:gazánie,aksamitník,astry,cínie,lichořeřišnice,měsíčky,vlčí máky,mochyně,starček,nestařec,titonie,slaměnky,hrachory,pryšce,lví ouška,nevadlec,kleome,krásenky,krásnoočka,hvozdíky,chrpy,kosmatce,disodie,lnice,hledíkovky,černuchy,povíjnice,šruchy,šalvěje,černooké černooké zuzany,povíjnice,ursínie-medvědíky,šalvěje,šruchy,gazánie,aksamitníky,astry cínie,
titonie,lichořeřišnice,vlčí máky,měsíčky,mochyně,starček,nestařec,ostrožky,slaměnky..
některé nevydržely naše sucha,tak letos nebudou zdobit mou zahradu.Mám rada rozkvetlou zahr.tak pěstuji co možná nejvíc-nejen-letniček.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 3. 2009 16:18

mne se nejvice libi sluncivzdorne letnicky,hlavne slunecnice, skočec, Salvia farinacea-loni absolutne dokonala!!!-bohuzel dost neznama...cuphea,sanvitalia, coleus
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 3. 2009 16:31

Obrázek
tato šalvěj zářivá je též mým oblíbencem
Obrázek
odrůda Hero u afrikánu je senzační
Obrázek
Cuphea můj milášek
Obrázek
kultivar Ricinus-skočec
Obrázek
teprav nakvétala,ale postranni obrost také kvetl...takže modrofialova zarila... Salvia farinacea
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 24. 3. 2009 13:15

Pěkné, ta šalvěj je zajímavá! A ta nádoba s afrikány vypadá super.
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 3. 2009 13:31

Moc pěkné :tleskani , teda jak to děláte že se vám tak daří ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub štěpán 24. 3. 2009 17:22

Já nedám dopustit na masožravé letnišky, tj. rosnatky, tučnice, byblis.
Botanika, masožravky, focení, cestování, IT ...
stepanjakub1@seznam.cz
jakub štěpán
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 3. 2009 17:27

Však my ti je taky závidíme :-[ :-[
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 24. 3. 2009 17:43

Mě se nejvíc líbí gazánky,ty určitě chybět nebudou,pak budou aksamitníky,jinak mám taky ráda všechny pestré letničky :-D
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 3. 2009 17:58

Jenže Libo Kubík je pěstitel masožravek, jen počkej, až sem dá zase fotky, to bude paráda,nebo si najdi ty co už tu dal. :roll: :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 3. 2009 17:25

Moravanda píše:Moc pěkné :tleskani , teda jak to děláte že se vám tak daří ?

u nas je neuveritelne vedro behem leta, ba dokonce podle zdejsich teplot nam lecktery den muze i Morava zavidet...ani nevim jak je to mozne, protoze jen 2 km vedle za vesnici uz maji chladneji a mnohdy s destem...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 3. 2009 21:26

Letničky? Kterou vybrat, aby se ostatní neurazily? Mám moc ráda šruchy a gazanie, na afrikány nedám dopustit pro jejich výdrž,
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
a pnoucí letničky taky nemají chybu... já potřebuji do našich podmínek květenu nižší a odolnou proti větru, proto spíš pěstuji ty přízemnější druhy.
Snad se nám všem budou letničky dařit.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Bělena 25. 3. 2009 21:52

A ja letos zase neodolala,vysela jsem jiz cer.zuzany,titonie,cinie,hlediky,hledikovky,astry,medvediky,salveje,gazanie a jine,ale i ty,ktere se vysevaji primo do zeme.Mam rada snad vsechny letnicky,co existuji,kazdym rokem si rikam,ze jich uz nebudu tolik vysevat,ale jakmile zacne jaro,tak je vse uplne jinak.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 3. 2009 23:46

Prosím, čemu říkáte medvedíky?
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků