Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod zuzik-zrzik 24. 3. 2009 14:53

Jo v pohodě, ať se holky zaklimatizují. No té Milněco já říkám zkráceně Miltonka, pač než bych to vždycky nacvakala, tak bych udělala snad 100 x chybu :mrgreen:
Tak až bys někdy do budoucna s těma dvěma hejbala, tak prosím na mě nezapomeň, můžu poslat na oplátku takovou sv. fialkovo růžovou, mám ji na stránkách vyfocenou. ;-]
zuzik-zrzik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 24. 3. 2009 14:56

Á, tak teď teprve se mi zobrazil obrázek :-[

Jste si jistí, že jde fakt o nemoc? Já jsem tohle viděla na prodávaných orchidejích a myslela jsem, že to je normální.. (I když je fakt, že by mě asi znepokojilo, pokud by se to rozlejzalo).

Mně to přijde, jako že má rostlina víc vody než zvládne využít. Jinak vypadá zdravě, ne?

Dejte klidně rostlinu pryč od ostatních a počkejte si (před amputací :D ) radši na názor někoho, kdo má větší zkušenosti...
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 15:26

už jsem jí odstranila na volné okno a čekám, vždycky se řezat :-)jinak se opravdu vyvíjí bez jakýchkoliv problémů a má 13 květů a nová poupata
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 15:36

Teda zuziku zrziku, koukala jsem na vaše stránky.......máte tedy požehnaně rostlinek.. :tleskani a i hafík se tam najde :-)) Moc pěkný web :tleskani
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 3. 2009 16:23

burbulka píše:už jsem jí odstranila na volné okno a čekám, vždycky se řezat :-)jinak se opravdu vyvíjí bez jakýchkoliv problémů a má 13 květů a nová poupata

Tak ji burbulko radši nech jen stranou, třeba by Ti ty poupátka shodila a to by byla škoda. Když je takhle nakvetlá, vypadá, že jí nic nechybí.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 3. 2009 16:25

Zuziku tak jo, uděláme handl ;-) , ale až budu přesazovat, pak uvidím co se s tím dá dělat :hm :-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 24. 3. 2009 18:05

Všem přeji příjemný podvečer :)

Moravando, mám šéfovou :) která sice má pár orchidejek, ale pochybuju, že by brouzdala po stránkách s orchidejema, resp. po diskusních fórech a pak si ani nemůže všimnout, že někam píšu, jsem totiž docela dobře izolovaná :D a když něco chce tak mi zavolá nebo jdu já k ní :)

Jinak, aby nám nebylo vytýkáno, že nepíšeme k tématu, tak jak jsem přišla domů a prohlédla si orchidejky, tak se mi zdá, že ten začínající květní stvol je zase o něco více vylezlý :D
Sice, když se to tak vezme, roste docela rychle, tak by se mi líbilo, kdyby rostl ještě rychleji, ale holt člověk nemůže mít vše a jsem ráda už jen za to, že něco začalo růst. Jen aby začaly i ostatní orchidejky :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzik-zrzik 24. 3. 2009 18:22

no já zatím nepřesazuju zatím dost kvetou, tak čekám... Ale u mě to je vždy fofr, musím si vytipovat ten správný čas, pač vždycky když už se rozhodnu k přesazování, tak si všimnu poupat... A s naší malou ještěrkou je to teď i na dlouhé chvíle, budu muset tak nějak, když bude spát... :hmm:
zuzik-zrzik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 3. 2009 19:22

Caitlin tak to máš dobře zařízené :-P :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 20:39

Teda holky, já blbec jsem jsem jela do Bauhausu pro kabel a koukejte, co jsem si zase přivezla :shock: 8-) 8-D Obrázek, Obrázek,Obrázek, Obrázek
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 3. 2009 20:42

Burbulko to je nádhera :tleskani a přivezla jsi i ten kabel :-P :twisted: ???
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 20:46

samo, že přivezla :-P to bych těžko vysvětlovala, že vezu jen květinky :-D
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 20:48

a to jsem tam ještě dvě musela s těžkým srdcem nechat... :-( jedna celá krásně puntíkovaná, ale ne jako harlekýn, krásně pravidelně a jedna žlutá jak citronek.....no ale třeba tam ještě někdy pojedu a budou tam na mne čekat :-D
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 20:51

ale ušetřila jsem, protože jsem jim nekoupila ty zelené drahé obaly, ale měli tam pěkné bezbarvé matové jen za 45,-, je sice pravda, že jen plastové, ale vypadají pěkně a myslím, že orchidejkám udělají stejnou službu :-)
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 24. 3. 2009 21:00

jůůů ty jsou nádherné :tleskani takové bych chtěla taky :mrgreen: hlavně tu druhou, má moc krásné zbarvení:)

Moravando: jj mám to docela fajn, ale já si to nezařídila, to oni :mrgreen: a hlavně, když odvedu zadanou práci, že :mrgreen:
Caitlin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků