Netýkavka konžská - papoušek

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Milkos 14. 4. 2006 15:14

Nevite nekdo jak pestovat tuto rostlinu. Mam ji uz nekolik let, prvni rok pekne kvetla, ale pres zimu vzdycky zivori, shodi listy, znovu trochu obrazi a neustale se rozvetvuje. Kvetu uz je vsak minimalne.

Diky za kazdou radu :x
Milkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blabla 17. 5. 2006 10:45

Poté, co jsem přï pěstování "papouška" v bytě opakovaně řešila problém se mšicemi, které se ho držely zuby nehty, přestěhovala jsem ho na chodbu (okno na západ), kde je přes zimu teplota kolem 12 stupňů. Zalívám, když si vzpomenu (častokrát až když jsou listy schlíplé). Občas (to ale opravdu hodně zřídka) do květináče přihodím něco málo Kristalonu - plod a květ.
A kytka nejenže roste, ale dokonce i pořád kvete...
Blabla
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 28. 2. 2007 13:31

Netýkavka koňžská, latinsky Impatiens Niamniamensis, lidově zvaná Papouščí strom pochází z rodu netýkavek a její domov je v tropické východní Africe. Při dobré péči může rostlina vytvořit keřík o výšce až jeden metr. Pokud ji chceme rozvětvit, musíme zaštipovat vrcholky. Těmi pak můžeme rostlinu množit. Je to nenáročná květina na pěstování. Jediné co potřebuje je často zalévat (ale jen vlhká ne mokrá půda), nikdy by neměla vyschnout, rychle totiž vadne a hodně světla - pak nádherně kvete, ovšem pozor na přímé slunce. Co se týče půdy doporučuje se mírně kyselá (s přídavkem rašeliny). V zimě by měla být v teplotě alespoň 15 stupňů. Pokud má přílišnou zálivku, či stojí v průvanu či zimě, opadávají ji listy. Přeji hodně úspěchů při pěstování této nádherné rostliny.
Petra Nachtmanová

Odeslat příspěvekod mišel 14. 1. 2008 14:36

Měla bych velkou prosbu,mohla bych požádat o zaslání řízku z papouška(netýkavky konžské)?ráda bych jej pěstovala a není možné ji sehnat.zaplatim.předem děkuji za odpověď.
mišel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mišel 15. 1. 2008 17:56

ZAPOMĚLA JSEM DÁT KONTAKT.alenka.sed@seznam.cz.RÁDA ZAPLATÍM.
mišel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hanča 5. 7. 2008 22:17

sháním netýkavku konžskou - papouščí strom moc prosím o řízek nedá se nikde sehnat předem děkuji Hanča pište na muj e-mail hanka_gogo@atlas.cz
Hanča

Odeslat příspěvekod Návštěvník 1. 2. 2009 13:47

Dobrý den, jestli máte zájem o rostlinku netýkavky - můžeme se domluvit.
Kolouseki@seznam.cz Ahoj Iveta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 3. 2009 23:19

rostlinu prodava jeden pan v Opočnu-ma ta subtropicke zahradnictvi...je to tam domaci,a pohodove...DOPORUCUJI
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 7. 3. 2009 23:39

Musím se přiznat, že jsem až doteď nevěděla, že tato rostlina existuje.. :nenapadne

/Ještě že tohle fórum existuje! :-) /
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 3. 2009 07:01

Toho pána z Opočna asi znám moc dobře, je to spolužák naší známé.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 3. 2009 11:00

je to moc prijemny pan, moc rad tam jezdim...ma toho tam docela dost, vcetne lecivych novinek..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 3. 2009 17:36

Obrázek
právě mi kvete...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 9. 3. 2009 22:46

Jé, to je dobré! 8-D
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigwasp 12. 10. 2009 23:26

Ahoj, papouška jsem dostala od sousedky. Má asi 15cm, kvete. Mšice na něm byly také, ale pomohl Pirimor. Je to přípravek na ochranu rostlin před mšicemi. Modrý prášek, po smíchání s vodou se aplikuje postřikem. Mšice hynou okamžitě a zřídka se vrací. Když by přeci jen, postříkat znovu. Použitelné na všechny pokojové i nepokojové rostliny.
Bigwasp
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků