papriky

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod avoklybokavi 30. 5. 2008 12:07

Některé papriky vysázené do volné půdy začínají chřadnout. Dole chybí lístky a stonek hnědne. Na špičce jsou lístky malé. Sázela jsem je dost hluboko, do jamky jsem dala Floran a vodu. Dělám to tak vždycky. Dosud jsem je pěstovala pouze ve skleníku(tam jsou dobré), ale letos jsem chtěla papriky i z venku. Co se to s nima stalo? Zatím. Iva.
avoklybokavi

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 6. 2008 18:13

zkuste poslat foto,ale mohlo by to být přílišnou závlahou,papriky vyžadují zalívat až po proschnutí.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 1. 6. 2008 22:05

Také bych se přikláněla k přemokření, to hnědnutí stonků může ukazovat na jejich zahnívání.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod avoklybokavi 2. 6. 2008 08:01

Je to možný, že jsou přemokřený, zalívám je důkladně. Přesto jsem si myslela, podle toho, jak vypadají, že usychají. Nyní je budu víc okopávat a nechám je proschnout. Zatím. Iva.
avoklybokavi

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 2. 6. 2008 12:00

Jedna naše známá (a byla to zahrádkářka tělem i duší), ještě když žila, říkávala: Když nemůžeš zalívat, kypři! A je to pravda - ať už z důvodu, že rostlinka se nesmí přelívat či se zemina, ve které je, má nechat úplně vyschnout, nebo že prostě nemáte vodu. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 6. 2008 13:17

to s tím kypřením je stará a pravdivá zkušenost,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mário 19. 7. 2008 17:08

Kto by poradil ?
Mám papriku v skleníku, ale bohužiaľ veľmi slabo rastie. Málo plodov a tento rok sa tvoria na paprike (plodoch) hnedné fľaky. Minulý rok to bolo obdobné, iba nehnedla, ale úroda bola biedna.MInulý rok som veľmi neokopával, Tento rok prakticky každý tretí až štvtý deň a následne na druhý deň polejem. Ale bieda aj tak. Skleník mám iba tri roky, pôda vymenená, na jeseň som prihnojil močovinou. Efekt slabý. Vie niekto poradiť čo je za problém ? Vonku mám pár koreňov a tá je uplne perfektná , veľké a početné plody.
Mário

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 7. 2008 21:57

Nemohu tvrdit s jistotou, že to byla příčina nezdaru, ale s přihnojením močovinou před paprikami mám také divnou zkušenost. Může to být náhoda, ale v tom roce byly papriky slabé a jako neduživé, moc se jim nedařilo. Raději močovinu do skleníku nepoužívám. Neokopáváte papriky zase moc často?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 22. 12. 2008 00:41

Papriky koření velmi mělce, nemají se okopávat, často se pěstují pod textilií a tam to vůbec nejde. Rovněž zálivka má být silná, následující až po vyschnutí. Hnojím Wuxalem calcium a Kristalonem.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vili312 5. 2. 2009 10:51

Návštěvník píše:Papriky koření velmi mělce, nemají se okopávat...


Jak nejlépe pěstovat papriky

Výhoda spočívá v úspoře místa, pytle se postupně dle růstu od sebe oddálí. Při zasazení jsou pytle zaplněny pouze z poloviny, při růstu jsou dolňovány.

Několik fotek :

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil vili312 dne 6. 2. 2009 10:25, celkově upraveno 1
vili312
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 5. 2. 2009 11:40

Tak teď jste mě dostal, asi se znovu vrátím k pěstování paprik, když jsem měla foliovník, měla jsem tam papriky, rajčata a vždy nadúroda, ale ten čas na zpracování jaksi chyběl. Tak jsem to zrušila, ale teď ......
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 5. 2. 2009 21:26

Pěstovali jsme už před mnoha v takovýchto pytlích gerbery a taky se jim výborně dařilo :idea:
Papriky jsou parádní :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 2. 2009 09:29

Ty pytle to vůbec není špatnej nápad :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 2. 2009 19:22

Není to špatný nápad, to máte pravdu. Dají se umístit i tam, kde by byl nevyužitý plac, je dobře vidět, jak je zalito, po sezóně vysypete do kompostu a je uklizeno :-) .
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod crosan 8. 2. 2009 19:34

Soused tak již několik let pěstuje rajčata i papriky na balkoně
crosan
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků