Identifikace rostliny a péče o ně

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod korm 4. 2. 2009 14:56

nevíte :-|
tak aspoň tuhle. je z ikey, nevim jestli na ní byl popisek, já dostala kousek od kamarádky. připomíná mi to trochu některý pepřince, ale nevim.. no a asi je trochu vytáhlá oproti normálu, měla by mít víc světla
Obrázek
Obrázek
Obrázek
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 2. 2009 15:26

Vydržte jak tu budou odborníci já to hledal ale nic nenašel vydržať. :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 2. 2009 15:59

dík, no budu čekat :) jen jsem teď chytla takovou mánii, že musim nutně ihned vědět, co všechno máme doma, tak se mi povedlo najít skoro všechno - asi 62 kytek. kaktusy a sukulenty jsem teda radši neřešila, to bych zešílela.
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 2. 2009 16:58

na první fotogafii ta strakatá rostlinka se podobá na Ceropégiia ta druhá na týže fotce je známá pěstuje se hodně za okny v truhlících,ale mám výpadek jak se jmenuje,
ta třetí se těžko určuje může jít o Portulacarii afra tlustici,sukulent který časem začne dřevnatět.
počkejte ještě na názor druhých.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 2. 2009 17:05

svícník vím, jde mi právě o tu druhou, která je na další fotce v detailu. koukala jsem na portulacarii, ale to nebude ono, ta moje kytka má chlupatý listy i stonky a znatelnou žilnatinu. ale díky:)
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 2. 2009 17:26

Jest li můžu poprosit o nějaké fotky sukulentů ? mne hodně začaly zajímat tilandsie nějaké jsem si objednal od pěstitelů z Jihlavy tak prosím :oboze
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 2. 2009 18:09

tilandsii mám jednu a asi mi moc dlouho nevydrží. k těm mám takovej podivnej vztah
sukulenty mám typický, já nevim jestli se zrovna těma svejma můžu chlubit, některejm nemůžu poskytnou takový světelný podmínky, jaký potřebujou a tak jsou asi vytáhlejší než by měly bejt.. to samý kaktusy. jenže si nemůžu pomoct, mám je strašně ráda a tak je pěstuju jak to jde. problém mám i s klidovým obdobím. několik let nebyl problém, když jsem je měla mezi oknama, letos jak byly mrazy, tak jsem o některý přišla. a některý na zimu ani nemám kam dát, tak jsou v pokojový teplotě :-(
no a pár fotek. jsou z loňska, dneska už není dobrý světlo
euphorbia milii a euphorbia tirucalii
Obrázek
trnová koruna v květu
Obrázek
tady je vidět aloe variegata, aloe vera, haworthia fasciata a gasteria
Obrázek
haworthia
Obrázek
echeveria
Obrázek
crassula ovata
Obrázek
tohle nevim coje
Obrázek
gasteria
Obrázek
kalanchoe tubiflora
Obrázek
pachypodium lamerei, euphorbia trigona, kousek agave victoria
Obrázek
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.ý.n.a 4. 2. 2009 18:17

Dobrý večer, nemohl by to být PLECTRANTHUS (ta kytička na levé straně od svícníku) :?: Podobají se její květy tvarem :arrow: květům hluchavky ? Jsou barvy lila ?
T.ý.n.a

Odeslat příspěvekod korm 4. 2. 2009 18:21

tu kytku mám asi tři roky a zatím nekvetla :-|
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 2. 2009 18:25

ra.cermak píše:Jest li můžu poprosit o nějaké fotky sukulentů ? mne hodně začaly zajímat tilandsie nějaké jsem si objednal od pěstitelů z Jihlavy tak prosím :oboze

http://www.bromelia.cz/ hodně pěkný stránky o bromeliích, tilandsiích apod., jestli jste teda neobjednával zrovna odtud :-)
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 2. 2009 18:46

p. korm kytičky máte supr :oboze :tleskani :tleskani a krásně vyfocené tose mi zase oko raduje já se asi picnu a koupím digi foťák to je jiný než mobilem :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 2. 2009 18:49

Danielka.9 píše:p. korm kytičky máte supr :oboze :tleskani :tleskani a krásně vyfocené tose mi zase oko raduje já se asi picnu a koupím digi foťák to je jiný než mobilem :hm

díky:) to si rozhodně kupte. kromě posedlosti kytkama ještě přibude focení..
zrovna jsem všechny ty fotky chtěla přendat do tématu sukulenty, aby to bylo tam kde má, ale teď už to tady asi nechám.)
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 2. 2009 19:11

Odborník se diví, amatér je civí :shock: . Nádhera :tleskani :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 2. 2009 19:20

teda valím bulvy prej nemám místo paráda ,objednával jsem z sukulenty.cz máte krásný rostlinky já teď začal koukat po těch tilandkách co se dávají na ty kmeny atd. na kaktusy moc nejsem ale máte je pěkné,a pro Danielku už zítra bych šel pro ten foťák ale zas já ho mám a ještě jsem se s ním nenaučil ale já se polepším fakt :tleskani :-[ a když budete chtít tak mi napište adresu a nechte pootevřené okno ju děkuji předem ]:-< :D to zas bylo pro korm
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 2. 2009 19:27

No ty si ze mně děláš srandu Radku a čímpak to fotíš ten zmíjak :?: mám foťák i na noťasu jenže jsem si ješťě nelámala hlavu jak to sem dostat :hm fotit s ním umím :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků