Identifikace rostliny a péče o ně

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 1. 2009 21:25

Australská réva neboli žumen (z Austrálie pochází a má úponky jako réva, proto ten název), máte ji úplně vlevo - pak je banánovník a vedle ibišek. Máme ji doma taky, dva druhy. Rostliny už jsou hodně velké a rozrostlé, radost se podívat. :-D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 1. 2009 21:27

ra.cermak píše:A jo to jsem to vše pomotal :!:máte je moc pěkný nám opadávají a žloutnou listy:-[


Děkuji za pochvalu pryšců.:-) To žloutnutí listů (pokud je v přiměřené míře) rostlinám neublíží - je pro ně typické. Starší listy odpadnou a za chvíli vyrostou zas nové, pěkně zelené. Takže nebojte! A i když se občas stane, že opadají skoro všechny, zase narostou. To se nám stalo u toho pryšce na první fotce - a zase obrostl a je fešák. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 21:28

Kateřina Dvořáková píše:Australská réva neboli žumen (z Austrálie pochází a má úponky jako réva, proto ten název), máte ji úplně vlevo - pak je banánovník a vedle ibišek. Máme ji doma taky, dva druhy. Rostliny už jsou hodně velké a rozrostlé, radost se podívat. :-D

já byl takovej pomotanej jste mne dostala ale pak jsem to pochopil a jen dotaz jest li pojedete na tu výstavu orchidek jak jste psala pošlete sem nějaké foto? já se tam asi nedostanu :!: :?:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 21:30

On nám pořád kvete a nevím jest li se dá pohnojit ?nemám zkušenost od té doby co ho máme jsme ho ještě nepřesazovaly ani nehnojily :?: :-[ :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 1. 2009 21:31

Jasně, jestli se tam dostanu, tak fotky určitě budou! 8-D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 1. 2009 21:32

ra.cermak píše:On nám pořád kvete a nevím jest li se dá pohnojit ?nemám zkušenost od té doby co ho máme jsme ho ještě nepřesazovaly ani nehnojily :?: :-[ :-[


Teď myslíte ten pryšec? Já ho hnojím pravidelně hnojivem pro pokojovky, takže klidně se do toho pusťte. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 21:33

Děkuji za vyčerpávající odpovědi a už se těšíme na fotky dík :lol: :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 19. 1. 2009 12:14

Ještě k banánovníku: právě takový stejný problém trápí už asi dva měsíce můj banánovník. A to mu dopřávám pravidelnou péči.
Když už jsem si s tím lámal tak dlouho hlavu, při včerejším zalévání jsem v hlíně objevil dvě nové rostlinky, jak vystrkují růžky. Právě narůstání odnoží mateční rostlinu hodně vysiluje. Ale já odnože nechám trošku povyrůst, abych si je mohl přesadit do nových květináčů a pak budu doufat, že se ,,matka" dá dohromady.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 1. 2009 13:01

A nějaké kterejm se celkem daří i když ne květem ObrázekObrázekObrázekObrázek ale jsou manželky :-[ :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 19. 1. 2009 14:00

Lopatkovec (Spatiphyllum) máte moc pěkný. Je to jedna z rostlin, která snese i opravdové prohřešky pěstitele. Není problém ho dostat do květu, stačí jen pravidelně zalévat a přihnojovat a pokvete po celý rok nádhernými toulcovými květy bílé barvy.
No a ta kytička vpravo dole, Šplhavník (Epipremnum pinnuatum), je opravdový nezmar a roste všude. Není kvetoucí, ale vzhledem k tomu, že to je liána, šíleně rychle roste. Máme doma čtyři exempláře(postupně z jednoho, jehož jsme nařízkovali) a všechny nádherně rostou.
Pokud vám tyto dvě prospívají, doporučil bych vám Maracuju, která taky moc dobře roste a je nenáročná. A při dobré péči ochutnáte i výborné plody....
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 1. 2009 14:56

Dík za radu napíši si to a poohlídnu se po ni na zkoušku rád bych ochutnal :lol:mučenku :?:
Naposledy upravil ra.cermak dne 19. 1. 2009 15:48, celkově upraveno 1
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 1. 2009 15:42

Prosím mám dotaz Maracuja není to mučenka? možná se mýlím :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 19. 1. 2009 16:54

nemýlíte se, MUČENKA JEDLÁ = MARACUJA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaromír Malich 19. 1. 2009 17:36

Ano,myslel jsem Mučenku jedlou - maracuju (Passiflora edulis)
Jaromír Malich

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 1. 2009 17:48

Sm jenom slyšel že to taky není ale jednoduché pěstovat tu mučenku :?:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků