Jak používat kávový lógr jako hnojivo?

O organické i anorganické výživě rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jiřina 5. 1. 2006 16:14

Někde jsem četla, že kávový lógr je dobré hnojivo pokojových kytek. Ale mně se nezdá, že by jim to prospívalo. Musí se s tím lógrem něco dělat?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
jiřina

Odeslat příspěvekod mbing 7. 1. 2006 15:41

Nevím jestli je dobrý jako hnojivo, ale venku je dobrý na provzdušnění půdy, protože ho mají rádi žížaly :mrgreen:.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan 33 15. 6. 2006 22:33

já používám sušený lógr(kávu) pro růže,vynikající krásně kvetou a prospívá jim to,říkám jim narkomantky,a žížalám to také chutná,ale to by muselo toho kafe být,-urychluje i kompost.
Jan 33
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin H. 11. 4. 2008 09:42

Skutečně, některým rostlinám lógr prospívá. Obsahuje řadu minerálů. Navíc ho milují žížaly, které se táhnou do substrátu s lógrem a tím provzdušňují a zkvalitňují zeminu. A další bonus! Lógr je toxický pro slimáky, takže je lze přírodní cestou vyhnat ze záhonků. Stačí je ohraničit lógrem.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolemjdoucí 24. 4. 2008 09:23

S lógrem opatrně. Letos jsem ho při klonování smíchal se sadbovací zeminou (ochuzenou) a 100% úmrtnost v květináčích. Použil jsem pouze sediment z neslazených káv, abych zabránil příp. kvašení.
kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 4. 2008 20:04

Lógr je dobrý na vraždění plžů. Nesnášejí kofein.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leopold 5. 7. 2008 23:07

jiřina píše:Někde jsem četla, že kávový lógr je dobré hnojivo pokojových kytek. Ale mně se nezdá, že by jim to prospívalo. Musí se s tím lógrem něco dělat?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu


Osobně lógr do květináčů ke kytkám nedoporučuji (zkoušel jsem to), začnou se množit a otravovat nějaké mini-mušky....jsou potom všude v bytě....
leopold
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 7. 2008 07:32

Mě se to také neosvěčilo. Radši hnojit klasickým hnojivem (Kristalon, Wuxal atd.) Letos jsem se odvážil a zalil jsem pokojovky stimulátorem růstu. Teda kromě ibišků ty jsem naopak zalil retardérem.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 8. 2008 07:42

Lógr snad jen do kompostu, když se na něj tak žížaly třepou :-P Ale přímo ke kytkám, nebo ho přimíchávat do zeminy, to se nehodí - s oblibou začne plesnivět a je po parádě >:-(
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 8. 2008 09:03

Zase to oživování . Já jsem myslel že to je nový příspěvek. Nicméně s paní Fidych plně souhlasím.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 11. 2008 10:39

Také se sebou souhlasím :!:
Kdyby mně takhle oživovali až bude jednou opravdu třeba, to by se to užívalo světa a fóra pořád :D :-P
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 1. 2009 21:00

A je to tady
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bělena 18. 1. 2009 21:09

Ale ja taky pouzivam soc z kavy na hnojeni kytek,sice nevim,zda to ma efekt,ale udajne jim nevadi ani cukr v logru :hm -ja sladim medem-,a kvetiny rostou a rostou,rostou...... :tleskani Ale musim podotknout,ze v zahrade,ne doma :!:
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 6. 2014 12:14

Občas sypu lógr do kompostu, ale počítat s nějakým "kávovým efektem" asi nemohu, zas tolik těch kafat neupiji :-[
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Hosteska 18. 3. 2015 13:48

Já zalévám lógrem pažitku, velmi jí to svědčí.
Hosteska

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků