Jak jsem využil pařez ořechu

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 1. 2009 17:37

crosan píše:
Bělena píše:To je nadhera!Takova uroda?!A ja ji draze kupuji pro zdravi,pry je proti rakovine,mam leukemii,to by se mi hodilo.Ze bych to take zkusila?Jen kde ji koupit abych mohla nekde na parezu naockovat?Poradite?Nebude to reklama? :hm

Zkuste se podívat v .....maxech, .....hausech, .....bachu, dost často jsem to tam viděla, ale jsou i čeští pěstitelé

Já tu sadbu právě kupoval tady u soukromníka dělá i sadbu žampeců ale ty se nevyplatí v malém :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 1. 2009 18:39

ra.cermak píše:
Návštěvník píše:Tak toto je asi letos poslední sklizenObrázek

Nebyla ale nemám fotky řezal jsem už zmrzlou na Štěpána zas bylo papání mezi těma řízkama a kačenama a cukrovím paráda ale byla na kost jak z mražáku :lol:

Supr pěkně se vám zadařilo,už je to hodně dávno jsme ji měli ve slámě, no bylo toho na rozdávání loni jsme měli malou sadbu žampionu,no taky zkoušíme kde co.DANY
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 1. 2009 18:51

V té slámě jsem to zkoušel tak třikrát ale nebylo toho a navíc každej rok jsem musel obnovit ale tady nemusím nic vláhu si to bere samo ze zemi . :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 1. 2009 20:21

ra.cermak píše:Po vetším větru před dvěma léty zůstal jen pařez ořechu já nevěděl co s ním tak jsem ho navrtal a nasadil hlívu a je to lepší než do slámy letos jsem už sklízel potřetí.Obrázek
Obrázek
Obrázek :shock:

Radku ukazovala jsem ty fotky mladýmu, proto že mně to hrozně láká, ale on neví přesně jak na to, tak mám pro tebe od něho vzkaz. MÁM TĚ POPROSIT ABYS NÁM USEKNUL KOUSEK TOHO PAŘEZU A POSLAL NÁM HO POŠTOU ;-) :twisted: :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 1. 2009 20:24

Tak až mi povezete ty masožravky z té terry koruny tak ti uříznu kus motorovkou a návod je napsanej o kousek víš nic na tom není ale fakt doporučuji dřevo ořechu kvůli vůni té hlívy 8-)
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 1. 2009 20:39

ra.cermak píše:Tak až mi povezete ty masožravky z té terry koruny tak ti uříznu kus motorovkou a návod je napsanej o kousek víš nic na tom není ale fakt doporučuji dřevo ořechu kvůli vůni té hlívy 8-)

:-D :-P už tě vidím :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 1. 2009 20:41

Moravanda píše:
ra.cermak píše:Tak až mi povezete ty masožravky z té terry koruny tak ti uříznu kus motorovkou a návod je napsanej o kousek víš nic na tom není ale fakt doporučuji dřevo ořechu kvůli vůni té hlívy 8-)

:-D :-P už tě vidím :!:

Čestný pionýrský slibem nezarmoutíš ale asi by to nemnělo ten užitek jak ta sadba ale slíbila jsi mi že dovezeš :tleskani :kuk: :shock:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 1. 2009 20:48

ra.cermak píše:
Moravanda píše:
ra.cermak píše:Tak až mi povezete ty masožravky z té terry koruny tak ti uříznu kus motorovkou a návod je napsanej o kousek víš nic na tom není ale fakt doporučuji dřevo ořechu kvůli vůni té hlívy 8-)

:-D :-P už tě vidím :!:

Čestný pionýrský slibem nezarmoutíš ale asi by to nemnělo ten užitek jak ta sadba ale slíbila jsi mi že dovezeš :tleskani :kuk: :shock:

:hm :hm ta skleroza mi dává :-/ :twisted: :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 16. 1. 2009 20:54

pařezy ořešáků je nejlepší zužitkovat tak,že je očistíte a pořežete na katru
a prodáte na pažby ,je to nejdražší dřevo,48 tisíc za kubík.
ale ta hlíva je taky dobrý nápad.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 1. 2009 20:59

Dobrý večer. Tak to slyším poprvé :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 1. 2009 21:01

no jo ale on ten strom padl po vichřici a stím kmenem byl někdo rychlejší hold je to u silnice zbyla tam jen hromádka větví :grr:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 16. 1. 2009 21:03

ale ty pažby se dělají z pařezu ,ne z kmene kmen je dobrej tak na nábytek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 1. 2009 21:05

A to se fakt prodává za tolik ? To není ani možný. Naši pokáceli dva, byli už starý. A mám dojem že se s nima topí :-[
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 1. 2009 21:06

HanaT píše:ale ty pažby se dělají z pařezu ,ne z kmene kmen je dobrej tak na nábytek

Jo jako na malé pažbičky ? no my vyráběly dlouhé pažby na napoleónské křesadlovky z fošen z ořechu :roll:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 1. 2009 21:10

No jo ale i kdyby to člověk udělal tak kam až s tím musí jet ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků