Identifikace rostliny a péče o ně

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod K0dl 15. 1. 2009 22:08

Dobry den,

s pritelkyni mame krome jinych rostlin take rostlinu, ke ktere mame zvlastni vztah. Vypestovali jsme ji z centimetroveho mrnouska az po velkou holku. Bohuzel posledni dobou (asi mesic) ji zacali prakticky temer vsechny listy zloutnout a opadavat. Nikdy se mi nepodarilo identifikovat (nejsem az takovy pestitel ;-) ) co to je za rostlinu. Pouze jsme ji bezne zalevali. Pritelkyne ji pred tydnem presadila, ale nevim jestli to pomohlo. Proto bych vas rad poprosil o 2 veci:

a) co to je za rostlinu
b) co delame popripade spatne a jestli je nejaka moznost zachrany

Rostlina je umistena ve vysce 1,5 metru asi 1 metr od okna (zapad), uz jsme ale zkouseli i jina mista. Jeste bych mel asi poznamenat, ze jsme se asi pred 4 mesici stehovali, ovsem listy zacly zloutnout cca pred mesicem. Mozna jsme ji prilis zalevali, protoze v kvetinaci vedle ni dokonce vyrostla houba ;-)

Jeji fotografie naleznete na http://sweb.cz/kodloviny/kytka/

Budu vam vsem velice zauzlovan za jakoukoliv radu.

K0dl
K0dl

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 1. 2009 23:42

Dobrý den,

máte doma pryšec běložilný. Je to docela nenáročná rostlina (my máme doma čtyři fešáky). Nejvíc mě na ní baví, jak vystřeluje semínka. 8-D

Co se toho žloutnutí týče - pokud je to pár listů, není to nic neobvyklého, ale jestli jich začíná žloutnout většina, rostlina pravděpodobně reaguje na nějakou pěstitelskou změnu.

Tou bude pravděpodobně její přesazení - v zimě mají rostliny těžší období, takže přesazování je lépe se vyhnout. To je činnost, která se dělá na začátku vegetace, na jaře. V zimě ne, jen v nejkrajnějších případech! Teď je to rizikové. Taky ji zbytečně nedávejte sem a tam, to nemají rostliny rády.

Vyberte jí teď vhodné místo někde, kde bude mít dostatek světla (ochraňte ji před průvanem či chladem). Co se zálivky týče, nepřehánějte to, počkejte, až rostlina trošku svěsí lístky, pak ji zalijte - vlastně si o vodu řekne sama, stačí ji jen pozorovat. Tak ať to jde a dejte vědět. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 1. 2009 23:53

Ještě se dívám pořádně na fotky, rostlinka vypadá vcelku zdravě, zvládne to. Počkejte, až list uschne a upadne sám, netrhejte ho dřív. A pozor na mléko, co z něj vytéká - je jedovaté.

K.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 15:47

Co to je ?Obrázeka ještě co může chybět banánovníkuObrázek :?: :?:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 1. 2009 15:53

Pane Čermáku je to EUPHORBIA MILII - TRNOVÁ KORUNA, KRISTOVA KORUNA - sukulentní pryšec.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 15:54

dík a co to přihlášení našla jste to :?:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 1. 2009 16:12

p. čermák banánovník je úplně v pořádku,
když se začne rozvíjet nový list tak většinou ten nejstarší odejde ,zežloutne a začne schnout.
to je normální jev ,jen bych ho občas rosila má rád velmi vlhký vzduch..
Může se vám i stat,že některý list praskne podél žilnatiny většinou se to stává při doteku,jsou hodně křehké
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 16:21

děkuji ale jen mne zarazilo že mu usichá i ten novej ale je to špatně vidět nejsem fotograf :roll:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 1. 2009 16:28

pokud zasychá bude to suchým prostředím ,banánovník můžete vzít i do sprch y a pořádně ho prosprchovat,má rád když na něm budou stále nějaké kapky vody,nejlepši je na to rozprašovač.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 16:50

Jo ale ono tam je docela vlhko většinou se tam suší prádlo a já tam co chvílu běhám s rozprašovačem ale uvidíme dík
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 1. 2009 19:11

Já bych vám doporučila vyndat ho z ozdobného obalu, ve kterém je, a květináč pak umístit na o dost větší podmisku. Na tu nasypete keramzit nebo větší kamínky a přilijete vodu. Květináč tak nebude ve vodě, ale rostlina bude mít zajištěnou vyšší vlhkost. Uvidíte sám, že voda se odpařuje docela rychle.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 1. 2009 19:14

Mimochodem, pane Čermáku, máte pěknou australskou révu!
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 1. 2009 19:29

Kateřina Dvořáková píše:Dobrý den,

máte doma pryšec běložilný. Je to docela nenáročná rostlina (my máme doma čtyři fešáky). Nejvíc mě na ní baví, jak vystřeluje semínka. 8-D


Tak jsem zjistila, že rostlinek máme víc, a sice 6:) Pár jsem jich vyfotila:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 19:46

Kateřina Dvořáková píše:Mimochodem, pane Čermáku, máte pěknou australskou révu!

Tak jste mne dostala co to je ta réva :?:
Naposledy upravil ra.cermak dne 18. 1. 2009 19:53, celkově upraveno 1
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 19:47

A jo to jsem to vše pomotal :!:máte je moc pěkný nám opadávají a žloutnou listy to víno jste myslela to namotaný na tom kole? :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků