Vadnoucí kaly

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jospo 12. 7. 2008 07:53

Před pár dny jsme zakoupili hezké žluté kaly v květináči. Každý den tochu zaléváme, aby půda byla vlhká. Také občas rosíme. Rostlina je v polostínu v teplém světlém pokoji, ráno na ní svítí slunce, potom má stín. Teď ale některé květy vadnou, jako by se uprostřed stonku ohnuly a přitom květ samotný vypadá dobře.

Kde děláme chybu? Co dělat aby úplně neuvadly?

Díky,
Petr
jospo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 12. 7. 2008 19:15

možná by chtělo rostlinu zalít a další zálivku opakovat až hlína mírně oschne
zkuste poslat foto
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 12. 2008 15:42

chtěla jsem se zeptat, zda nevíte o nějakém internetovém obchodě, kde by se daly objednat cibulky kal. někde jsem četla, že si pán objednal přes internet hned několik druhů, ale nenašla jsem žádný i-obchod a v květinářstvích a obchodech jako je obi a pod. jsem žádnou prozatím nenašla..
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 15:52

určitě je koupíte na http://www.lukon-glads.cz/index.php
já od nich taky objednávala a bez problému,
ale teď mají v nabídce jen pokojové a na jaře koupíte i venkovní,koukněte na to.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 12. 2008 15:56

tak to je paráda :-) na zahradu mě už totiž mamka sázet nenechá :-D takže potřebuju do květináčů. děkuju moc
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AMI.H 30. 12. 2008 18:16

SimonaS píše:chtěla jsem se zeptat, zda nevíte o nějakém internetovém obchodě, kde by se daly objednat cibulky kal. někde jsem četla, že si pán objednal přes internet hned několik druhů, ale nenašla jsem žádný i-obchod a v květinářstvích a obchodech jako je obi a pod. jsem žádnou prozatím nenašla..


Pokud byste měla zájem, nabízím Vám hlízy kaly ZANTEDESCHIA - barva vanilkově žlutá s černým okem. Musí se předpěstovat (doma) a po 20. květnu vysadit na záhon (pokud maminku přemluvíte) nebo rostlinu i s květináčem (větším) umístit na zahradě.
AMI.H
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 18:35

AMI.H píše:
SimonaS píše:chtěla jsem se zeptat, zda nevíte o nějakém internetovém obchodě, kde by se daly objednat cibulky kal. někde jsem četla, že si pán objednal přes internet hned několik druhů, ale nenašla jsem žádný i-obchod a v květinářstvích a obchodech jako je obi a pod. jsem žádnou prozatím nenašla..


Pokud byste měla zájem, nabízím Vám hlízy kaly ZANTEDESCHIA - barva vanilkově žlutá s černým okem. Musí se předpěstovat (doma) a po 20. květnu vysadit na záhon (pokud maminku přemluvíte) nebo rostlinu i s květináčem (větším) umístit na zahradě.

Dá se úspěšně pěstovat i doma za oknem.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Armida 30. 12. 2008 22:05

Můžete prosím to pěstování za oknem trochu upřesnit? Už několikrát mě lákalo koupit si ji v květináči (měli i narůžovělou),ale vždycky jsem odolala. Jak přezimovat? A jaký substrát, děkuji.
Armida
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 22:23

někde už jsem o tom tady psala,omlouvám se,ale kdyžtak zítra něco napíšu.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 2. 1. 2009 22:06

tady máte odkaz na jinou sekci v tomto forum, kde to je popsáno :-)
viewtopic.php?f=108&t=100991
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 1. 2009 20:48

Jedna-li se o kalu bilou,tak tu mam pres leto venku na primem slunci,ostriham ji vsechny listy a ponorim do jezirka,ma stat stale ve vode,na podzim ji dam do obyvaku,na zem,je ve velkem kvetinaci,zase ji dam do vody-destovky-,znovu ostriham ,protoze listy se tahnou za svetlem,za mesic ma nasadu kvetu a kvete o zivot ,vubec nehnojim,pry kvete kdyz hladovi.Ale kdyz jsme nemeli jezirko tak jsem hnojila kristalonem start aby mela hezke listy a pak krist.kvet kdyz nasadila na kvety.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Arga 16. 1. 2009 22:10

Já jsem měla taky kalu, růžovou a po odkvětu jí všechny listy jako kdyby uschly a tak jsem jí vyhodila. Pak jsem se dočetla, že je to prý normální :oops: Chybama se člověk učí :-D
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 17. 1. 2009 00:49

No já jsem zvědavá... kala je můj sen.. tak aby to pro mě nebyla spíš noční můra až si ji pořídím... :-)
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 17. 1. 2009 10:49

kala nebo zantedeschia je hlíznatá rostlina která většinou po odkvětu zatahuje listy ,nemají se stříhat hned ,ale jak postupně žloutnou odchází,živiny z listů se natahují do hlízy a to se vám potom projeví na kráse květů dalším rokem.
jediná kala která nemá hlízu a jen dužnaté kořeny a listy neztrácí je zantedeschia aethiopica
je to klasická bílá kala.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 17. 1. 2009 12:02

Ano,v pestovani kal je rozdil myslim,ze jen ta bila-klasicka-,muze stat ve vode,proto jsem psala,ze mam bilou kalu....Ale mam i cervenou,ktera nema rada moc mokro,ta zatahuje, tu pestuji podobne jako amarilis, po zatahnuti nezalevam,jakmile zacne rust tak zacnu zalevat .Zatim roste uvidim letos...
Bělena
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků