Anturie

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 30. 12. 2008 09:43

Ano to jsou vděčné rostliny, moje známá má jednu v kuchyni a kvete jí už 3 roky bez přestávky a to tam někdy má 28°C a někdy jen 18°C podle toho jak se topí a co se vaří.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod AMI.H 30. 12. 2008 09:55

Dobré ráno, Simono, vy nás zkoušíte :hm , ANTHURIUM = TOULITKA (anthurium Vám kvete a toulitka, viz. vedlejší téma, kvést nechce :?: )
AMI.H
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 12. 2008 10:10

jejda... to je fakt..myslela jsem tuto rostlinku.. už jsem od ní ztratila popisek, ale je menší než anturka, ale květy má podobné, akorát menší a bílé.. bohužel však nekvete..[img][img]http://wwww.ukazto.com/img_small/3588805~kopie.jpg[/img][/img] anturii mám zde [img][img]http://wwww.ukazto.com/img_small/3588860~kopieanturka.jpg[/img][/img]
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 30. 12. 2008 10:28

Jejda to není kala :-[ .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 12:53

na těch vašich fotkách jsou obě anthurije i ta nekvetoucí.
Má ráda vlhký vzduch a tak ji občas mírně pokropte,ale bez květů :!: :!: :!:
co nesnáší je průvan, jinak máte je nádherné a určitě vám ta druhá vykvete,
mě teďka taky nekvete ,akorád jí přirůstají listy,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AMI.H 30. 12. 2008 13:55

SimonaS píše:jejda... to je fakt..myslela jsem tuto rostlinku.. už jsem od ní ztratila popisek, ale je menší než anturka, ale květy má podobné, akorát menší a bílé.. bohužel však nekvete..[img][img]http://wwww.ukazto.com/img_small/3588805~kopie.jpg[/img][/img] anturii mám zde [img][img]http://wwww.ukazto.com/img_small/3588860~kopieanturka.jpg[/img][/img]


Tak a máme ujasněno. :-)
Foto č. 1 (nekvetoucí) je ANTHURIUM SCHERZERIANUM.
Foto č. 2 - ANTHURIUM ANDREANUM (podle palice, která je kratší, tlustší, rovná nebo lehce zahnutá, toulce hodně lesklé, list "srdčitý").
A. scherzerianum má palice tenké a spirálovitě stočené, toulec bývá sametově matný (neleskne se tolik).
Paradoxně, ta Vaše kvetoucí by měla být náročnější na péči.
A teď jeden "zlepšovák": Pokud máte možnost, umístěte je od června do září na zahradě (stín a vzdušné stanoviště nebo listy roste dešťovou vodou) a pokvetou Vám celý rok (tak jako mně).
AMI.H
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 12. 2008 14:31

Opět děkuji za rady :-) toto fórum je fakt naprosto skvělé :tleskani
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 1. 2009 14:21

Pokud to dobře chápu,tak pokud je tak jedovatá pro lidi je vůbec vhodná do bytu ? Koupila jsem ji dceři a ta si ji dala do poloje kde spí. Má ji dva dny a právě teď u nás propukl nějaký nakažlivý virus , kromě jiného i zvracení. Doufám že to není z té KYTKY ?!!!!!! Syn tvrdí že je tam hodně cítit její vůně. Nemáme ji dát jinam ? Děkuji za odpověď.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 29. 1. 2009 17:39

Tak zvracení může být jedním z příznaků otravy, kdy na vině jsou fytotoxiny, čili rostlinné jedy, nicméně zvraceli byste až po požití rostliny nebo její části. Takže nebojte, anturku vyhazovat určitě nemusíte, máte-li doma děti větší, které ji nebudou okusovat. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 1. 2009 18:01

Děkuji za kladnou odpověď. A může být umístěna v místnosti kde se spí (ložnici )?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 1. 2009 19:41

určitě ji můžete použit do místnosti kde se spí a dejte jí do podmisky oblázky s vodou bude to prospívat jak anturce tak vám ,bude se vám v noci lépe dýchat když bude zvlhčený vzduch.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 1. 2009 19:45

Děkuji Hanko :-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 1. 2009 19:46

kvete vám?
pošlete foto!!!
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 30. 1. 2009 14:57

Já mám anturku normálně v pokoji, kde spím a nic.. no vlastně mám dokonce dvě.. a nic..
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 1. 2. 2009 11:01

No my ji s ženou pěstujeme v ložnici také. Stále po celý rok nám tady kvete.

Obrázek
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků