Jmelí na jabloních se může hodit.

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 12. 2008 19:30

Díky, ale už jsem se definitivně rozhodl že ho barvit nebudu, koupili jsme zlaté od dealera květin za 20,- a už je prodané. Co mě překvapilo je že se některým zákazníkům zdá zelené za 10,- drahé, se v tom přehrabují a jedna paní se mě dokonce zeptala: To je za deset, taková větvička. Přitom ho mají jinde za 25 i poloviční :shock: :-/ .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 12. 2008 19:37

vy nebudete barvit :?:
snad jste mě nedal za pravdu,že jmelí nabarvíte a zkazíte,přírodní je přece nejhezčí. :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 12. 2008 19:44

HanaT píše:vy nebudete barvit :?:
snad jste mě nedal za pravdu,že jmelí nabarvíte a zkazíte,přírodní je přece nejhezčí. :tleskani

To máte pravdu ,my zlaté doma nepoužíváme zelené je nejhezčí, ale to víte zákazníci ho vyžadují :-| .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 12. 2008 23:05

Tak a na titulce je návod na pěstování, teď ho budou mít všichni!
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 12. 2008 07:04

A celé Česko zaroste jmelím :shock: :lol: . No aspoň budou stromy zelené i v zimě ;-) .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 12. 2008 19:23

teď jsem prohlížela ty vaše fotky, ještě že bydlíte tak daleko,vždyť vy máte toho parazita všude.
Ale nic proti fotky jsou moc pěkné.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 12. 2008 19:36

No trošku jsem na http://fotoalba.cz/jmelibile před vánoci uklidil aby to plnilo účel který jsem měl původně v úmyslu protože jsem čelil kritice že jsem mizerný fotograf 8-S :'( . Těď se pokouším svoje jiné fotky nacpat na http://bozner.rajce.idnes.cz
Ty poslední fotky jmelí nejsou moje práce, ty jsou ze včerejšího výletu za jmelím. To jmelí tam roste přirozeně.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 12. 2008 19:40

Všechno vím ,před kým jste se schoval :?:
fotek tak máte hromadu a ta vaše na pravo je fuč,
a rajče jsem taky viděla,
a fotky jsou pěkný jen foťte dál.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 12. 2008 19:41

HanaT píše:teď jsem prohlížela ty vaše fotky, ještě že bydlíte tak daleko,vždyť vy máte toho parazita všude.

Ale dyť jste si výsev jmelí objednala a já už týden sklízím semena jmelí a nakládám je do auta abych jich měl dost na tu Vaši hektarovou zahradu. Tolik práce mě to stálo :shock: . Víte co to je sklidit 10kg bobulí jmelí :mrgreen: .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 12. 2008 19:45

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám pocit,že jste nic nestihl,vždyť vám to obrali ptáci a naseli to po celém vašem okolí,
teď čekejte odezvu od sousedů 8-P
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 12. 2008 19:55

Zatím mě to jmelí závidí, ale až jim zaroste zahrady nevím nevím jestli se nebudem stěhovat :nenapadne . Nejhorší množič je Pěnice černohlavá která přilétá až v půlce dubna. Je pěkně líná někam létat a tak jmelí naseje jen těsně u původní rostliny a proto si mnoho lidí myslí že se jmelí samovolně prorůstá větví ale to je omyl :pozor . U vzdálenějšího souseda jsem včera poblíž nekolika ořezaných rostlin jmelí včera našel 20 :shock: :!: nových rostlin jmelí. Dokonce 2 na vedlejší broskvoni. Oni ten dům se zahradou prodávají a tak budou mít noví majitelé pěkný vánoční dáreček :mrgreen: 8-P .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod piratten 5. 12. 2018 20:26

tak tedy jak zaset jmelí? mám na zahradě starou jablon je mi ji líto pokácet je to babička větve má až na zem její jabka se nedají jíst.
piratten

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 12. 2018 10:38

Po deseti letech nemohu doporučit výsev jmelí. Pěnice černohlavá seje jmelí tak hodně že už na to uschly tři jabloně. Muselo by se zajistit aby do března nebyly na jmelí žádné kuličky, buďto ponechat jen samčí rostliny nebo u samičích sklízet bobule. Škoda ze jsem to neudělal už tenkrát. Na jedné zahradě to tak dělám a tam se jmelí samozřejmě nemnoží. Samičí rostliny co mají bobule ořežu na vánoce a zbytek bobulí otrhám.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Žak 9. 12. 2018 11:41

piratten píše:tak tedy jak zaset jmelí? mám na zahradě starou jablon je mi ji líto pokácet je to babička větve má až na zem její jabka se nedají jíst.

Je Vám jí líto, proto ji chcete potrestat implantací parazita? Nechutnající ovoce-může jít o Vaši preferenci, velmi pravděpodobně se však jedná o dlouhodobé strádání staršího stromu, který by se při zlepšení péče-přiměřený řez-průklest a po dodání výživy odvděčí plody s výrazně lepší chutí. Jsou i odrůdy, kde chuť vynikne po tepelné úpravě-závin, kompot, pálenka..., či jde o nej dárce pylu jiným sortám. Taky lze do jabloně přiroubovat další-Vám více chutící.
Žak

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků