Papája - pěstování

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 11. 2008 16:32

to jsu zvědavá jestli se nějakého vitamínu dočkám,no v našich podmínkách spíš těžko.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 11. 2008 19:12

No pár let to asi potrvá a asi nebude z nejmenších ale jsem také zvědavý jak porostou. Filodendrony už máte pěkné.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 11. 2008 20:30

pokud bych to chtěla na plody,tak by musely být minimálně dvě rostliny,ale to nedopadne ,museli by jsme probourat strop :mrgreen:
filodendrony rostou pěkně
Obrázek
už mají 40 cm a jeden jsem dala babičce na opatrování :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 11. 2008 20:34

Nádherná květina :tleskani .
Když už budete bourat strop tak to na půdě zasklete ať má také světlo zeshora, to pak nádherně poroste.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ra.cermak 29. 11. 2008 20:35

Pěkné ale takové nové schodiště na půdu :twisted: probourat a malá zimní zahrádka :tleskani
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 11. 2008 20:40

to je jen můj nesplnitelnej sen :hm
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 12. 2008 20:34

oznamuji všem,že jsem pohřbila poslední papáju, :'( myslím,že chtěj velké teplo a hodně vlhký vzduch a toho se jim u nás nedostávalo.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 12. 2008 20:44

Upřímnou soustrast já taky pohořel s těma ananasy :-!
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 12. 2008 20:50

To víte ono to chce svoje a když ty podmínky nejsou,tak to nemůže jinak dopadnout,
ale za pokus to stálo
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 12. 2008 20:53

ale nesmíme to vzdávat ne ? :lol: :tleskani
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 12. 2008 07:29

Zkuste peruánskou mochyni, seje se v lednu a naroste pořádný keř.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 9. 3. 2009 23:12

To je škoda, že to zašlo.. no ale za pokus to určitě stálo. Když už jsme u takových neobvyklejších rostlin, já bych chtěla letos zkusit vyset citlivku (mimózu), ale prej to taky není sranda na pěstování. Ale láká mě to, no tak uvidíme ;-)
A ty filodendrony vypadají krásné, mají pěkné lesklé listy.. se mi líbí :tleskani
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 10. 5. 2009 22:30

Papáju jsem zkoušela pěstovat už mnohokrát (a stále to nevzdávám), ale zatím žádná sláva - klíčivost bezproblémová, ale další manipulaci snáší mnohem hůř (naštěstí je semínek ve výborném plodu spousta ;-) ). Momentálně mám asi deset rostlinek a chodím kolem nich po špičkách, aby se náhodou nelekly a neodešly, jako spousta jejich předchůdkyň.
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 11. 5. 2009 19:28

Tož nějaké foto by nebylo :tleskani
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 11. 5. 2009 21:27

Nu což, nějaké foto by se určitě našlo... jen zapátrat v neuspořádaném archivu... ;-)
Obrázek - tak takhle krásně papáje klíčí v kokosové drti (nicméně, po přesazení do zahradnického substrátu postupně odešly)...
Obrázek - tak tyhle rostly v subtrátu pro výsev a množení na jižním okně (a postupně odešly)...
Obrázek - no a tyhle jsou "provizorně" v kelímcích od jogurtu (nevím jak rychle klesá klíčivost, ale tahle semínka jsem doma měla asi tři měsíce a bylo mi líto je vyhodit, a tak jsem jich tam dala pro jistotu šest :-D ) s běžným zahradnickým substrátem na severním okně v kuchyni a uvidíme, co bude dál...
Anmara
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků