Kana

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 12. 2008 21:59

Tak předevčírem jsem si objednal 3ks hlízy poradíte jak zazimovat přátelé dík moc :?: :shock: :?:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 12. 2008 22:18

Nějakou specialitu? Protože jinak se to množí jak myši. Švagrová je letos ani nesklízela všechny, jen pár. Já taky ještě mám na zahradě.
U rodičů je to v dílně, takových 14°C, oklepat bal, zabalit do papíru a na jaře rychlit. Mně se to nějak nedaří.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 12. 2008 22:40

Děkuji ne mněla by to bejt obyč ale trochu jsem chtěl překvapit manž. a moc se mi to nepovedlo ale ted přemýšlím někde psali že jsou i červenohnědé a ty jsou horší na pěstování :?: :roll:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 12. 2008 22:52

Jako tmavé listy? když přežijí u mne, tak všechno...
A co manželka nebyla překvapená?
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 12. 2008 22:56

No nějak mou ochotu neocenila :twisted: že prej se chtěla zeptat nějaké známé oni to letos sázeli u kostela tak se jí to zalíbilo a že by to chtěla se jako zmínila předemnou no a jak slyšel že jako nějaká nová rostlina přibide tak jsem jednal a objednal no moc rychlej :tleskani :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaja28 28. 12. 2008 14:20

Zdravím. Ohledně Canny vám zde přikládám pár rad, aby vám v příštím roce dělala radost svými květy.
Hlíznaté oddenky umístit do prostoru s teplotou 5-8°C. Zde ponechat až do jara. Koncem března oddenky zasadit do květináče,začít opatrně zalévat a umístit je do pokojové teploty na světlé místo. Oddenky zakoření,začnou rašit. Takto předpěstované sazenice poté vysadit po 2.polovině května na záhon. Canna vyžaduje slunné stanoviště a propustnou humózní půdu,prospěšné je i přihnojování. Pokud vysadíte hlízu Canny přímo na záhon,tak již nedožene dobu předpěstování,nestačí vyrůst a ani vám nevykvete. :pozor
Tak přeji hodně zdaru v pěstování.Jaja ;-)
jaja28

Odeslat příspěvekod ra.cermak 28. 12. 2008 18:51

Děkuji za radu i za mailík :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 30. 12. 2008 15:45

Dnes mi došly krásné hlízy tak je zazimuji a pak hurá na ně :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 12. 2008 16:10

už se těším až vám pokvetou
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 30. 12. 2008 16:26

jenom mi paní nenapsala jaké jsou barvy ale bude to překvapení jest li nezmrznou :roll:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků