Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 11. 2008 00:24

Když se stěhovalo sršní hnízdo ze seníku pryč, vyloupl se z něj šestipodlažní vnitřek. Tak vám ho posílám ke kouknutí:
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 11. 2008 07:07

tak to je pěkný. :shock: máme na půdě taky obrovské sršní hnízdo a chystáme se ho odstranit ,jsu moc zvědavá co v něm bude ,taky pošlu fotku.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 11. 2008 10:01

:shock: Tak to je síla. To jsem ještě neviděl.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 11. 2008 10:05

Taky koukám na panelák.
Slyšel jsem z venku křik, sojka vyhnala hrdličky, ale rámus dělá snad ještě horší. Snad jen prochází. :oboze
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 11. 2008 13:53

U nás je sojek, to nikdy nebylo. Naproti domu máme dub a žaludy odnesly už před měsícem a přitom je každý rok uklízím z chodníku a u obrubníku. Letos tam bylo jen listí. Na ochmet naštěstí nešáhly.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 11. 2008 23:24

Sojky jsou v obvyklém množství -většinou se jich tu potuluje šest, sedm (najednou téměř nikdy).
Zato straky se letos přesunuly z doliny sem nahoru, je jich vidět celkem hodně, a přitom před pár lety se u nás pod lesem nezdržovaly. Hnízdily spíš dole v obci v opuštěných montovaných provozovnách bývalé panelárny, kde za poslední roky narostly háje, tam se strakám líbilo.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 11. 2008 10:14

Strak tady také máme plno. Včera jsem již koupil ptáčkům lojové koule a další slunečnice. Má se ochladit tak ať nemají nouzi. Jěště jim koupím lůj.
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 14. 11. 2008 21:09, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 11. 2008 11:29

Strak je všude hodně, likvidují zajíčky a vůbec droboť. Ale ne ve vsi, spíš podle silnic.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AMI 14. 11. 2008 11:59

Dobrý den,
naše opeřené obyvatele zahrady velmi "trápí" sojka. Letos na hnízdě doslova
"roztrhala" malé stehlíky, pěnkavy, zvonky, konopníky a pěnice (to jsou ti, o kterých
víme). Pokud jsou v hnízdě vajíčka, tak je rozbije a hnízdo "rozhází". Vyplašit se nedá
"dílo zkázy" vždy dokončí nebo se vrátí později. Věděl by někdo z FÓRA, jak vypudit
sojku ze zahrady ? Už se mi nechce jen bezmocně přihlížet jejím "vražedným náletům".
Děkuji.
AMI

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 11. 2008 19:23

Není chráněná. Podle wiki byste potřebovali puštíka, nebo krahujce. Dřív to byl škůdce, dneska se to nesmí lovit.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sojka_obecn%C3%A1
Ta co tu byla naštěstí odtáhla, už takhle nemám "vlastní" kosy.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 14. 11. 2008 19:57

Já tady krahujce naštěstí mám. Pravidelně nalétá těsně ke krmítku aby ulovil nějakého ptáčka. Nevím jestli si dovolí i na sojku :hm . Kosáka i strakapouda ale už dostal :-| .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 14. 11. 2008 20:56

My máme na dohled ubytovaná káňata, ale nijak se se sojkami neruší (aspoň to není vidět). Přes léto sojky moc do zahrady nejdou, jen když dozrávají sladkovišně, spíš jen přelétají do druhého lesa přes pole. Objeví se víc na podzim, sem tam v zimě, ale škody na ostatním ptactvu vidět není.
:D Asi mají dost co dělat v lese :D .
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 11. 2008 18:24

Tak po třech dnech sýkorky našly kouli a hodovaly. V noci tu pěkně mrzlo, v podmisce promrzla voda 4cm durch.
Lněné semínko na okně nikoho nezajímá.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 11. 2008 20:00

Dnes jsem už dal pořádnou dávku krmiva. Pět lojových koulí a 2 kg slunečnic už mají sežrané. Ale většinu toho sežerou zvonci a vrabci. Dal jsem jim i semínko řepky ale to je vůbec nezajímá.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 11. 2008 20:57

Zvonci a slunečnice - ty jsou schopní sedět u ní a čekat až vytráví, jen aby jí nesnědl jinej.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků