Nejlepší odrůda révy vinné pro pěstování na zahradě?

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 9. 9. 2008 13:31

Nazdar,
ke zdi to bohužel dát nemůžu, už proto, že chci asi 8 hlav na střední vedení, což zabere dost místa. Ale alespoň tam bude kamenná zídka pod plotem. ;-)
Taky uvažuju o chrupkách; můžeš prosím napsat jak jde ta Olšava a Diamant. A jak moc to chce chemie?

Díky a čau, Radek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 9. 2008 20:19

Abych se přiznal tak je také nepěstuji u zdi,ale asi čtyři metry od betonového plotu,a vzhledem k tomu,že když jsem se kdysi zbláznil a zkusmo nasázel po třech chrupkách bílých a červených do řady tak jsem k nim před třemi lety přidal tři Olšavy a Diamanty.Nepěstuji je co by pnoucí ale na drátěnce jen na krátko.Jsme sice velká rodina a vnoučata zobají seč mohou,ale tu opravdu normální úrodu by jsme nezvládli.Řežu všechno na krátký řez,jednoleté výhony řežu na dvě očka,s tím,že v průběhu nástupu hroznů ještě ty redukuji.U chrupek to mám léty ověřené,a funguje to,Olšava se mi také osvědčila a celkem je bez problémů(je jediná opravdu modrá),Diamant má u mne tu necnost,že se musí hlídat a na konci podzimku nezapomenout hodně nakopčit.Sice byly mírnější zimy ale nemá rád holomráz. Ještě malá rada,chce to hlídat olistění,pokud by bylo moc husté tak ho protrhám aby do keřů mohl vzduch a hlavně aby listy nebyly na hroznech.Stejně jako na borůvkách tak i na víně praktikuji ochranu Perlinkou.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 9. 2008 20:24

Mladé slečny zůstávají věrné Chrupkám,kdežto budoucí manažeři ozobávají raději Olšavu!!!
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 11. 9. 2008 06:23

A ta chemie? Stříkáš to něčím?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 24. 9. 2008 19:19

K té chemii,stříkám samozřejmě také,hlavně Topasem a Insegarem.Ale není to pravidlem,spíš při ošetření peckovin se víno sveze s tím.A z ekonomického hlediska mám koncentraci na spodní hraně.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bred_ik 13. 10. 2008 11:25

Pro Radka: bydlím taky na Hané, kousek od Prostějova, mám asi kolem padesátky vysazených odrůd. Takže pokud si chceš vybrat, není problém. Jen zmiňované chrupky u mě nejsou, pěstuju jen odolné odrůdy, chrupky i Diamant mezi ně nepatří.
bred_ik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 10. 2008 06:31

Vím o nějakých rozsáhlejších vinicích na Kosíři, nad Dětkovicema a u přehrady. :-)
Můžeš prosím doporučit konkrétní odrůdu?
A mimochodem, lisuješ mošt na víno - z takového množství?

Radek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bred_ik 15. 10. 2008 07:43

Nemám rozsáhlejší vinici, zatím asi 130 hlav kousek od úpatí Kosíře, ne na místě původních vinic na Kosíři, ale na okraji Čelechovic. Letos jsem poprvé lisoval víno, červené z odrůdy Rondo, bílé z Krystalu a Perly Zali. Výběr odrůdy záleží na tom, jaké chuti dáváš přednost, jestli chceš moštovou odrůdu nebo stolní či bezsemennou a i jakou barvu. Sortiment je natolik široký, že nemá cenu se rozepisovat o všech odrůdách.
bred_ik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 19. 3. 2010 20:25

Prosím o radu, chceme nasadit víno a ráda bych věděla odrůdy, které by se hodily pro nadmořskou výšku 320m. Předem děkuji.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 30. 6. 2014 12:44

Klivie píše:Prosím o radu, chceme nasadit víno a ráda bych věděla odrůdy, které by se hodily pro nadmořskou výšku 320m. Předem děkuji.

jak psal bred tak dulezite je zda chces mostovou ci stolni odrudu, ja taky teprve zacinam, ale zeptej se jeste na zahrada.cz-chodi tam hodne vinaru, pripadne www.wine.cz - v disk.foru
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 31. 8. 2014 18:03

Tak letos se nám celkem urodilo, začíná zrát ;-) Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 9. 2014 19:57

krása,neznáš sortu?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 3. 9. 2014 08:24

Fakt Míro nevím, máme ho už dlouho a už si to nepamatuji, ale musela jsem použít bohužel postřiky, jinak by to nestálo za nic :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 9. 2014 17:16

ale je pekny :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 9. 2014 09:03

Květinko moc pěkná, už mám na ni chut. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků