Jahody se nevytváří

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mikulast 6. 9. 2008 18:50

Koupil jsem si převislou jahodu se šlahouny. Ale často se mi netvoří plody, odumírají semeníky a dužnatí jenom květní lůžko pod nima, takže pak vznikne jakýsi patvar s odumřelými semeníky navrchu. Prosím nevíte, co s tím je a co dělat?
"Lepší psát na klávesnici jedním prstem, než v každém řádku mít alespoň jednu hrubku" :)
mikulast
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soze 6. 9. 2008 19:21

Jahody sú pomerne náročné na pestovanie. Nestačí ich len zavesiť a sledovať. Faktom je, že v podstate žiadne "previslé jahody v pravom slova zmysle" neexistujú. Sú to vlastne iba "inak pestované normálne jahody". Úroda bude tiež "iná", ako pri klasickom pestovaní v zemi pod fóliou, ale nejaká by určite mala byť.

Myslím, že dobre je celá problematika pestovania jahod aj s kalendárom úkonov, napísaná na webe jahody.unas.cz. Snáď bude fungovať odkaz:

http://jahody.unas.cz/index.php?id_kategorie_cl=5&zobrazit=clanek&id_clanek=12&ap=0

(Spomína sa tam Sumithion, ale tomu dobehla registrácia, takže je len v dopredaji. Použil som proti roztočíkovi namiesto toho Sulku 4-5%. Myslím, že to bolo úspešné. Je nutné ujasniť si vopred, že jahody sa bez chémie pestovať nedajú.)
soze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 9. 2008 05:08

Nechci být v opozici, jen se zeptám, jestli rostlina je na místě přístupném opylovačům. Pokud vím, skleníkové jahody se opylovaly ručně.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 8. 9. 2008 16:53

Keiki má pravdu,ve většině případů je třeba u nich doopilovat ručně.ale opravdu to nemusí být pravidlem.O opilení se v tomto případě nestarají pouze včely ale i obyčejný hmyz který je zvědavý.S pěstováním to není zase tolik náročné není třeba se toho bát,v době květu je dobré i častější větrání,snížit případnou vzdušnou vlhkost.Pnoucí jahody pěstuji u dcery na balkoně a vnoučata s plody do pusy a jogurtu nemají problém.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikulast 21. 9. 2008 16:06

Já to pěstuju normálně na zahrádce, ostatní mi v pohodě plodí.
"Lepší psát na klávesnici jedním prstem, než v každém řádku mít alespoň jednu hrubku" :)
mikulast
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 9. 2008 19:01

Teď už se asi nedají plody čekat, i měsíční přestaly zrát.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků