Jak se starat o orchideje rodu Phalaenopsis ?

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 17. 7. 2008 20:39

Tak to bude mít radost. Doufám že se také někdy dočkám.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod avoklybokavi 18. 7. 2008 08:08

Kateřina Dvořáková píše:
avoklybokavi píše:Jak to nafotím ,tak vám to pošlu na email. Poslala bych i do fóra, ale nevím jak. :-[ Dřív jsem obrázky posílala, nějak mě to navedlo. Po "změnách" nevím kudy kam. :-! Zatím Iva.


Ivo, postup je velmi jednoduchý, zvládnete to. ;-)
1. Nejdřív si najděte tuto adresu: www.imageshack.us
2. Klikněte na Procházet a vyberte ze svého počítače fotku.
3. Klikněte na host it!
4. Objeví se Vám čtyři řádečky, vyberete ten pro fóra (třeba ten druhý) a ten zkopírujete pomocí Ctrl + C a Ctrl + V do fóra. A je to.


Moc děkuji, hned jsem poslala obrázky do rubriky Pokojové rostliny-jaké ibišky pěstujete.Iva.
avoklybokavi

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 7. 2008 08:21

Prima, hned je jdu očíhnout. :-D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jitka 13. 8. 2008 08:58

Zdravím všechny pěstitele Phalaenopsis. Potřebovala bych od vás poradit. Ze spodní strany listu u orchidejí se mi neustále (po omytí i přesazení květiny) objevují průhledné kapky, které jsou lepkavé. Nevím, zda je to normální nebo té květině něco je. Děkuji za radu.
Jitka

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 8. 2008 09:55

Jitko, zdravím vás.

na spodní straně listů svých Phalaenopsisů nic takového nemám. Lepkavá šťáva bývá příznakem mšic, ty mohou orchideje napadnout (právě na spodní straně listů). To lepkavé je medovice, kterou škůdci produkují. Zkuste si listy pořádně prohlédnout - nejsou na nich mšice, případně puchýřky?

K.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub štěpán 13. 8. 2008 11:05

V jedné knížce jsem četl, že kapky na spodních stranách listů phalaenopsisů jsou příznakem příliš vysokých rozdílů teplot (např. denní x noční). Kde jí pěstujete? Venku nebo v bytě?

Na svých phalenopsisech (pěstovaných v interieru) kapky nemám.
Botanika, masožravky, focení, cestování, IT ...
stepanjakub1@seznam.cz
jakub štěpán
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 13. 8. 2008 20:30

Já je tam mám také. Je to sladká medovice. Nevím jestli se orchidej jen nezbavuje nadbytku sacharidů. Mám to i na cymbidiu. Nepozoruji že by orchideje které to mají nějak výrazně zaostávali nebo méně kvetly.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 8. 2008 21:53

Dnes jsem objevil v jednom okně 2 keiki na jednom Phalaenopsisu :shock: .Měli tam jen 2 květináče. A k mému překvapení jsem u sestry objevil také jedno keiki na Phalaenopsisu viz. foto. Já mám 15 Phalaenopsisů a nikdy se mi nevytvořilo :'( .
ObrázekObrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 8. 2008 21:35

tak jsem dneska v obchodě měla jeden phalenopsis v ruce a ještě jsem nedostala tu pravou odvahu ho koupit k likvidaci,Danieli byl nádhernej,bílo zelenej s fialovým žíháním no parádní kousek.
http://www.orchydeje.estranky.cz/fotoal ... enopsis/10
takhle asi vypadal.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 8. 2008 21:46

No tak to bych nevydržel :-[ a koupil bych ho 8-D .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dana 22. 8. 2008 13:12

Na svých 12 Phalaenopsis mám 3 keiky / 1 již 3 listy 3 dýchací kořeny a potom na na druhé 2 keika a rostlina sama o sobě usychá/ a nevím co mám dělat abych rostliny odsadila a ty dvě jsou jěště malé a nemají tolik vyvynuté rostlinky. prosím o radu. Dana
dana

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 8. 2008 18:00

To bude těžké pokud nemají kořeny Není ta matečná rostlina přelitá? Skuste ji nechat vyschnout jestli se nevzchopí.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Návštěvník 28. 8. 2008 08:04

radabych se zeptala dcera ni darovala Phalaenopsis a niní mi květy opadali a stonky zežloutly usychají čím to je kde jsem udělala chybu lenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 28. 8. 2008 09:15

Jestli má zelené listy a je rostlina zdravá tak se nic neděje a nové květní stvoly vyrazí z listů. Některé Phalaenopsisy po okvětu strácí i stonek. Mě to dělají 2 z 15. Ty 2 ještě nikdy znovu nekvetly na starých stvolech, vždy jim vyrazil nový.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Náhodná kolemjdoucí:) 29. 8. 2008 09:07

Dobrý den,
máte někdo prosím zkušenost jak na škůdce u Phalaenopsis? Mám rostlinku už několik let, vždy se jí dobře dařilo, na první pohled vypadá i teď dobře, krásně kvete, ale na listech jsou žluté tečky a taky na květech zezadu - tam spíš do rezava - vůbec se v tom nevyznám, ale je možné, že tam jsou i nějací broučci či co. Tak nevím, jestli ty květy radši ostříhat a vyhodit nebo stačí použít nějaký přípravek, nějaký univerzální doma máme... ale nerada bych udělala víc škody než užitku :-|
Děkuji předem za rady a zkušenosti, je super, že takové forum existuje ;-)
Náhodná kolemjdoucí:)

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků