postřik ovocných stromů

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 10. 4. 2008 12:51

Asi budu protivný,ale z Vaší debaty je jasně patrné,že při údržbě a ošetření zahrady je na prvním místě potřebnost zahrady před možností a časem majitele.Jinak je to promrhaný čas a většinou i peníze.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 10. 4. 2008 12:58

Tak to jsem nepochopil :?: :hm :?:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 4. 2008 18:10

Asi chtěl pan Stanislav říct, že se má stříkat v pravý čas a ten čas si na to najít, jinak že je to na nic :oboze . Aspoň tak se mi to jeví :hm
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 5. 2008 20:22

HanaT píše:čím stříkáte broskve já Delanem ještě chci stříkat jednou,ale čekám až budou malinko v rozpuku,

Nějak mi postřiky Delanem nezabraly :oops: , buď to bylo počasím, nebo nevím (termíny se s odřenýma ušima povedlo dodržet). Tak kudrnaté broskve jsme snad ještě nikdy něměli :hm . Většina listů zkroucená, červená se to už z dálky :-[ . Co s tím teď?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 9. 5. 2008 20:35

tak to na tom budem asi stejně,já je mám skroucené až moc :shock:
To vypadá,že slavný Delan nic moc. :-S
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 5. 2008 20:49

Letos bylo mimořádně dobré počasí na infekci kadeřavosti broskvoně. S Delanem také nemám dobré zkušenosti mnohem lépe působí Champion aplikovaný začátkem března a pak opakovat postřik Syllitem tak kolem 20 března.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 9. 5. 2008 20:53

jestli bude nějaké příště,zkusím vaši radu. :hm
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 9. 5. 2008 21:03

Příště bude protože kadeřavost broskvoň nezabije ale oslabí. Koncem června poškozené listy opadají a broskvoň je nahradí novými. Předtím se kadeřavost z napadených listů výtrusy rozprášila do okolí. Pokud máte čas a broskvoň není moc velká je dobré napadené listy obrat a zlikvidovat.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 5. 2008 23:40

Moc velká není, čas bude, nebo si ho udělám a postříkám podle vaší rady. Dost mně pohled na pochroumanou brokvoň nětěší :'(
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 12. 5. 2008 08:55

Já také použila Delan a nevím nevím. Na malé broskvičce se už pár červených listů objevilo, dala jsem je pryč, ale další přibývají. Velká zatím vypadá dobře (hned zaťukávám).
Teď jsem četla zajímavý text o kadeřavosti - psali, že se musí při postřiku (jaro, podzim) střídat měďnaté a sirné přípravky:
podzim - Kuprikol
jaro - 1. postřik - Delan 700 WDG (v době pukání a otevírání obalových šupin)
2. postřik - Kuprikol
Pokud jsme na podzim začali se sirným přípravkem, na jaře musíme užít měďnatý.
Vhodné přípravky: Kuprikol 50, Champion 50 WP, Sulka, Syllit 65, Delan 750 SC, Dithane M45 a další, ale pozor :!: Sulka a Kuprikol se nemají aplikovat v období po vyrašení, takže jestli to dobře chápu :?: , nemohou plnit funkci prvního jarního postřiku.
Jinak, jak píše Daniel, likvidovat napadené listy. Ty, které vyrostou v druhé růstové vlně, budou v pořádku. A na podzim hned začít podle schématu. Zkusím to takto udělat a příští rok uvidím.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MilanB 12. 5. 2008 13:34

Doporučuji únor-březen Kuprikol, 2x, na myší ouško (duben) Rubigan (stejně jako jádroviny), po odkvětu na list Wuxal + Bio-Algeen S90.
MilanB

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 5. 2008 20:39

Nejcitlivější je broskvoň Harbinger a nektarinka Harco.Mám je na jednom stromě a je to do očí bijící rozdíl. Red Haven a Cresthaven rostoucí na stejném stromě jsou mnohem méně napadené.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 5. 2008 20:41

pro M: To už jste druhý, kdo se zmiňuje, že se Wuxal přimíchává k postřiku proti chorobám (škůdcům). Jaké je dávkování? Nebo jej výrobce uvádí v návodu k použití?
(Teprve budu Wuxal kupovat).
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 5. 2008 20:55

Vše je v návodu. Max 0.3%
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 5. 2008 21:04

Díky :!: :-D
Fidych
Zahradník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků