Co je tohle za druh rostlinky (bonsaj)?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod iwigirl 11. 4. 2008 12:49

Donesla jsem si dneska z OBI tohle:
http://i31.tinypic.com/334jd5k.jpg

už jednou jsem ji doma měla, pak mi ji spolubydlící během mého pobytu v nemocnici nezalívala a bonsajka chcípla. Chtěla ybch poprosit o název tohoto stromečku, případně rady, jak o něj správně pečovat (jak často zalívat, kam postavit, jak hnojit apod.). V OBI stál ve vodě.
iwigirl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 11. 4. 2008 18:29

Je to čajovník neboli Carmona, pěstuje se jako bonsaj, nejhezčí na ní je, že skoro pořád kvete.
Měla jsem jí taky a dopadla stejně, díky obdobným okolnostem, jako ta Vaše. Carmona má ráda světlo, spíš chladněji a hlavně jí nesmí vyschnout zemina. V létě nebo když se topí rozhodně nepohrdne i rosením. Mrkněte kamkoliv na bonsaje, určitě se o ní dozvíte ještě víc.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bakovicka 19. 4. 2008 11:36

Příjemný víkend všem potřebuji pomoc s určením, rostlinek a semen ,dostala jsem je ale nikdo neví co to je ? děkuji Ještě mi prosím poraďte jak jsem dostanu fotky?
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 19. 4. 2008 13:21

Radu, jak postupovat krok za krokem, najdete na tomto linku
viewtopic.php?f=123&t=100947
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bakovicka 19. 4. 2008 19:56

KRÁSNÝ VEČER TAK JSE MI NEPODAŘILO NAHRÁT TY FOTKY, ALE MÁM JEDNU KYTIČKU JAKO PROFIL PROSÍM NEVÍTE O JAKOU JDE?
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bakovicka 19. 4. 2008 19:59

KDO BY MĚ S TÍMTO PORADIL,OBRÁZEK ZAŠLU NA EMAIL,ABY BYL LÉPE VIDĚT.DĚKUJI
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 19. 4. 2008 20:41

Bakovicko,

z tohoto nic nepoznáme, je vidět jen zeleň. :-) Mrkněte na instrukce, jak vkládat fotky přímo sem:
viewtopic.php?f=123&t=100947
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bakovicka 20. 4. 2008 10:11

http://www.ukazto.com/?img=2810363~digi031.jpg
SNAD SE MI TO POVEDLO SKOPÍROVAT, MOC DĚKUJI,ZA RADU.VÝSLEDEK UVIDÍTE SAMI.
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 20. 4. 2008 10:48

Tak téměř vše ok, podařilo se vložit sem fotku, ale je pořád pidi. :-( Vůbec ji nezmenšujte a nahrajte ji tak, jak jste ji vyfotil(a).

Katka
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bakovicka 20. 4. 2008 11:16

http://www.ukazto.com/?id=4688388&klic= ... &overall=1
tAK SNAD UŽ TEĎSE SE POVEDLO.DĚKUJI
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bakovicka 21. 4. 2008 13:44

krásný den ,koukám že mi nikdo asi nepomůže?dnes jsem dostala semena vistárie,můžete mi poradit jak s nimi naložit aby vyklíčily.moc děkuji
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 21. 4. 2008 14:27

Bakovicko,

moc toho na fotkách nevidím, ještě to omrknu doma s lupou. Vůbec netušíte, co by to mělo být?
Co se semínek vistárie týče, vysejte je do propustného výživného substrátu a dopřejte jim teplo, vlhkost a světlo. Ještě předtím je možné narušit jejich obal třeba nožem, nechat je nabobtnat a vzejít.
Musím vás ale varovat, že vistárie z výsevu i léta nekvetou, třeba 10 let a víc :-S - na rozdíl od těch množených vegetativně, které kvetou už druhý rok.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bakovicka 25. 4. 2008 09:41

VČERA JSEM ZJISTILA ŽE TY ROSTLINKY NA NOC ZAVÍRAJÍ LISTY,A RÁNO JE ZASE ROZEVŘOU,TŘEBA VÁM TO POMŮŽE K JEJICH URČENÍ DĚKUJI
bakovicka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 25. 4. 2008 13:56

Já vám teda asi s rozpoznáním semínek nepomůžu, ale jestli máte digitální foťák, tak je zkuste fotit z velké blízky s pomocí funkce macro. Nebo s použitím ručního zaostřování. Zkuste při dobrém denním světle vyfotit jedno semínko a vedle něj dejte pravítko, aby bylo vidět, jak je semínko velké.

A pokud budete fotit rostlinky, tak doporučuji to ruční zaostřování, ale hlavně hodně denního světla a bez blesku.

S takhle špatnou kvalitou fotek asi nikdo nic nezmůže.
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků