Kde seženu sazenice nebo semeno borovice limby?

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martin H. 4. 1. 2006 15:31

Prosím vás, kde seženu sazenice nebo semeno borovice limby? Četl jsem, že jsou semena tohoto druhu velmi chutná a navíc zdravá. Děkuji.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 5. 1. 2006 17:14

Zajděte na podzim do parku a seberte šišku. Semínka na jaře vyraší. ale tuším ,že se i běžně prodává.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 1. 2006 22:56

ja sa chem spytat aky je to druh borovice co ma take velke sisky???bo normalne maju take male ale mam doma sisku z boovice a je poriadne velka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pěstitel 8. 1. 2006 08:59

Anonymous píše:ja sa chem spytat aky je to druh borovice co ma take velke sisky???bo normalne maju take male ale mam doma sisku z boovice a je poriadne velka


To je složité. Existují druhy borovic, jejichž šišky jsou velké jako kokosový ořech. Odkud ta šiška pochází? Právě borovice limba mívá šišku velkou jako jablko. A semínka v nich nemají blanité křídlo, jako obvykle, ale jsou to oříšky s tvrdou stěnou. A když je rozlousknete a ochutnáte, jsou vynikající. Mimochodem piniové ořechy jsou semena středozemní borovice. Piniové se nazývají proto, že borovice je latinsky Pinus.
Pěstitel

Odeslat příspěvekod Stanislaw (novy) 14. 4. 2006 09:47

Anonymous píše:ja sa chem spytat aky je to druh borovice co ma take velke sisky???bo normalne maju take male ale mam doma sisku z boovice a je poriadne velka

Dobrý den. Patrně největší šišky u nás plodí borovice Jeffreyova. Může být vysoká i 20cm a široká až 15 cm. Je to skutečně skvost.
Stanislaw
Stanislaw (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michael52 25. 4. 2006 11:13

Jo Jeffreyku mám doma na zahradě, jehlice i šišky paráda. Je to už pěknej kus, výška tak 15 m. Mám s ní ale problémy, žloutne a prosychá. Asi ji budu muset porazit. Mimo jiný mi zarůstá do Abies concolor, ktará je ve výrazně lepším stavu.
1. GPS -Trimble GeoXT
2. GPS - hx4700+4GB SD+6MB CF+GPS BT i-Tec BT 339
Michael52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal.zk 19. 4. 2008 07:03

Měl bych jeden metrový stromek
michal.zk@seznam.cz
michal.zk

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 19. 4. 2008 12:47

Zkuste se podívat na stránky pana Basika,jinak sazenice by neměl být problém sehnat v okrasných školkách,připadně lesních školkách jednotlivých lesních společností.Jako další možností je Montána.sro.,případně Lesoškolky Řečany nad Labem.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 4. 2008 19:54

semeno borovice limba koupíte na této adrese
http://www.senkerik.cz/
3 semena za 13 ,-
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 4. 2008 13:21

Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 24. 1. 2009 15:59

Pan Šenkeřík - to je dobrá volba. Většinu semen jsem si koupil od něho a jsem velmi spokojen. ;-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 1. 2009 16:10

to máte pravdu ,je to opravdu dobrý prodejce,vždycky jsem se s ním domlovila.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 22. 5. 2009 16:18

No jestli chtěl Martin semena borovice ke konzumu, bylo by možná lepší zajít do obchodu se zdravou výživou a koupit si tam piňolky.. Sice to nejsou semena z limby nýbrž z pinie, ale jsou taky chutná a zdravá. A nebude na ně muset čekat věky ;-) jsou ale hrozně drahá.
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 5. 2009 20:06

Taky bych doporučil Šenkeříka, dnes mně vylezla z jeho semen (tedy dodaných ;-) ) jubilejní desátá palma, a ta borovice a stříbrné smrky, které zmiňuji v jiném vlákně (+ trubač kořenující, který jsem nezmiňoval), jsou taky od něho.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 22. 5. 2009 22:30

Návštěvník píše:ja sa chem spytat aky je to druh borovice co ma take velke sisky???bo normalne maju take male ale mam doma sisku z boovice a je poriadne velka


Šišku co máte doma tak odhaduji buď na pinii, pokud jste si ji přivezl odněkud z jihu, nebo borovici jefreyovu, pokud jste ji sebral někde u nás. Největší šišky má borovice lambertova.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků