Jahody ze semen

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 3. 2008 20:59

Zdravím vás Jiří zatím radši žádnej plevel netrhejte a podívejte se na tuto fotku
Obrázek
Tohle jsou 3 týdenní jahůdky,se 4-ma lístky
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Irena Petris 3. 4. 2008 20:10

Já mám u vysetých jahod lístečky velké každý asi 2mm. Myslíte že už je mám rozsadit? Mají tam mista dost, ale když píšete, že je rozesazujete pinsetou...?
Irena Petris
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 4. 2008 20:17

Můžete je sázet až větší .
pokud vás netlačí místo jako mě můžete je přesadit až déle ale ať vám neprokoření mezi sebou,potom by se vám mohly potrhat kořínky.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaT 7. 4. 2008 19:47

Tak to vypada,ze me z toho zase nic nevzejde...chjo... :-[
JirkaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 7. 4. 2008 19:58

to je škoda :'(
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaT 7. 4. 2008 21:16

Jo,jo..je to skoda...
Nevim,cim to je..
Tak budu muset koupit sazenice v Obi,Baumaxu,nebo v Tescu...co se da delat.... :-[
JirkaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 8. 4. 2008 05:57

nekupujte si jich moc dají se dobře namnožit odnožema. :pozor
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 4. 2008 08:56

HanaT píše:Zdravím vás Jiří zatím radši žádnej plevel netrhejte a podívejte se na tuto fotku
Obrázek
Tohle jsou 3 týdenní jahůdky,se 4-ma lístky


Tak vám posílám fotku jahod jaké dělají pokroky,
Obrázek
ale na úrodu to letos už nevypadá.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 6. 2008 21:26

Jiří nemusíte být smutný že nemáte jahody,já taky ne .Nechala jsem je pod folii v tomhle horku a uvařila je na prach :'(
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 6. 2008 21:49

Tak to je mě líto :'( :'(
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 6. 2008 22:36

Škoda jich, byly pěkné :'(
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 6. 2008 08:36

Zkuste se podívat i na stránky Jahodářů s jejich nabídkou(ta sice bude aktuální v červenci a srpnu)ale jako inspirace a porada.Např.Sempra Turnov,Zaslat.cz,Jahody Bavorov.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 6. 2008 08:46

To "uvaření" je smutná zkšenost,ale je ještě možná záchrana,odstranit folii zatřihnout a zalít.V některých případech se chytí,jen sklizeň začne opravdu déle.Se zálivkou opatrně,spíše platí méně je lépe,a zalívat tak aby rostlinky stačily oschnout,nezalívat jahody na noc!Hrozí totiž více než u jiných vznik plísně šedé-Bortrytidy.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 6. 2008 21:49

jahody ze semen už neměli šanci,ale velkoplodých jahod je letos taková úroda,že už nevím jak je uskladnit :hm ,cpu je do mrazáku ,do sklenic a teď už je i suším,počasí jim přeje. :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 18. 7. 2008 20:59

MALÁ RADA - všichni máme na záhonech jahody sklizené a v mrazácích a marmeládách.Zkuste při sekání trávníku posekat i jahodiště,SEKAČKU SEŘÍDIT NA VYSOKÉ SEČENÍ aby se nepoškodilo srdíčko jahodníku.Koštětem vymést posekané listí a pokud ho budete dávat do kompostu tak prosypat dusvápnem jako prevenci.Pokud budete nechávat jahodiště nezměněné i pro příští rok odstrante šlahouny s novými rostlinkami.Pokud jste s jahodami byli spokojeni,tak můžete pro vlastní potřebu použít nové sazenice ze šlahounů pro založení další jahodovny,a tu starou zrušit.Záměrně píši pro vlastní potřebu,protože v domácích podmínkách se těžko vyvarujeme viroz jahodníku,a je Danajským darem rozdávat infikované rostliny.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků