Jak narovnat jabloň?

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 6. 5. 2019 06:10

Ahoj, přicházím s dotazem, jak a jestli to vůbec jde, narovnat mladý nakřivo rostlý stromek jabloně.. Má cca 5 let.

Kdybych napnul o plot, srovná se časem, nebo už není záchrana?

Foto dodám v průběhu dne..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 5. 2019 20:22

Na fotce to není moc vidět, ve skutečnosti je jako kdyby víc křivá.. :-|

IMG_20190504_175431.jpg
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 13. 5. 2019 11:32

Zatlučte ve vzdálenosti asi 20cm od paty stromku delší, pevný, dole zašpičatělý dřevěný nebo dole zploštělý kovový kůl-zešikma-tak, aby pohledově vznikl symbol vítězství. Potom se pokuste opatrně stromek ke kůlu přitáhnout-nemusí to být hned na max! a uvázat-raději na více místech, začít odspoda. Nejlépe dámskými punčocháči tělové barvy-jsou pružné a zároveň pevné, kmínku nadměrně neubližují, vydrží bezpečně fungovat min.2 roky. Budete-li mít k ruce šikovného pomocníka, půjde to ještě lépe. Jen pozor, aby se stromek nezlomil v půli nebo nad zemí. Po provedení předešlého postupu je dobré zeminu obšlápnout a dobře zalít-10 až 20l vody. Takový způsob nápravy Vás nebude příliš omezovat v pohybu kolem-na rozdíl od vázání k plotu.
Žak

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 5. 2019 10:15

Jo, provedení bych už nějaké pořešil, jde mi o to jestli to půjde narovnat. Jestli jo, asi bude dole pěkný "klikyhák", ale nahoře už bude snad rovný.. :-D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků