Zelenina a bylinky za oknem

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Thidney 16. 2. 2014 20:14

Zdravím Vás, dámy a pánové,

tak už máme skoro po zimě a mě zajímá, jestli už se pomalu připravujete na výsev ? Já mám tento rok v plánu zasít tři druhy bazalky (bazalku salátovou, fialovou a klasickou) dále kozlíček polníček jako salát, špenát odrůdy FUJI F1 a levanduli lékeřskou. Bohužel musím podotknout, že jsem nucen vše pěstovat v truhlíku nebo květináči, takže jsem vážně zvědav, jak se zadaří, hlavně u špenátu.
Thidney
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 2. 2014 17:49

Tak teda ten špenát nevím, nevím.Vysít ho do truhlíku asi půjde jen kolik těch truhlíku musí být??? Z jednoho či dvou to asi nebude nic moc k jídlu je ho třeba docela dost k obědu. :lol: Jinak si myslím,že ten zbytek by šel.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thidney 17. 2. 2014 18:15

My ten špenát nepoužíváme na vaření, ale jako salát do letních bagetek a podobných studených pokrmů. Myslíte ale, ze to v truhliku na balkóně poroste?
Thidney
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 2. 2014 18:26

urcite poroste, ale kdyz jej pouzivate do studene kuchyne tak toho takova spotreba neni, hlavne si kupte nejaky dobry substrat bez Kristalonu apod, at tam nemate navic chemii
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 2. 2014 20:04

Aha já myslela,že to bude normálně na oběd, což já úplně miluju. Už se na něj těším.Jestli bude dál tak pěkně jako dneska, brzo půjdu vysévat. :tleskani :lol: :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thidney 18. 2. 2014 18:28

Včera bylo krásně, taky mě to lákalo, ale dnešek řekl, že ještě ne :-)

Chtěl bych se zeptat, jaký by jste mi doporučili kvalitní substrát pro výsev bylinek a následný růst ?
Zatím mě napadá jen substrát právě pro výsev a množení.

EDIT: Tak substrát koupím přímo na bylinky a zelené koření, ale jaké používáte organické hnojivo ?
Thidney
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BylinkarJ 29. 1. 2015 12:30

Pokud to nevadí, tak si dovolím sdílet článek o 23 bylinkách, které by vám neměli v kuchyni chybět ;-) http://bylinkopedie.cz/bylinky-do-kuchyne/
BylinkarJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tamara29 25. 9. 2016 08:27

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-pestovat-zazvor-doma jsem narazila na možnost si zázvor vypěstovat doma v bytě. Prý to jde ze semínky nebo z kořene koupeného v obchodě. Nemáte s tím někdo zkušenost? Bydlím v panelovém bytě, zahrádku nemám, jen malý balkon. Snažím se si všechno možné doma vypěstovat, abych to měla BIO :)
Tamara29

Odeslat příspěvekod karol66 7. 10. 2016 13:46

Dobrý dotaz. ... též by mne zajímalo, zda má někdo zkušenosti s pěstováním přímo v bytě - domě? Četla jsem o tom a vypadá to tak snadně!? http://magazin.specialnizahradnictvi.cz/pestovani-indoor-krok-za-krokem-ix-sklizen-a-nasledna-pece/ :hm
karol66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maggie1989 22. 12. 2016 14:41

Ráda bych se zeptala někoho, kdo má zkušenosti s pěstování libečku. Bydlím v paneláku a nějaké bylinky si pěstuji na balkoně. Dočetla jsem se ale na http://homezin.cz/media/jak-pestovat-libecek , že libeček dorůstá až 2 metrů. Je tedy pro pěstování na balkoně nevhodný? Nebo existuje nějaký druh, který nedorůstá takové výšky?
Maggie1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan2 29. 12. 2016 21:35

Já jsem jeden rok měl Libeček na balkoně ve větším květináči a byl dobrej. Vyrostl cca metr, ale pak jsem ho dal na zahradu, tak nevím jak další roky.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osikka 4. 4. 2019 12:52

Za oknem se dá pěstovat také legální technické konopí, listy přidáváme do salátů. Ikdyž se dají v internetových obchodech koupit doplňky stravy, jako jsou CBD kapky (nebo CBD květy a CBD hašiš k vaporizaci), tak tohle je velmi příjemný způsob jak do těla dostat zdraví prospěšné cbd jako prevenci, navíc ta hořká chuť v salátech pěkně vynikne. ;-)
osikka

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků