Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 18. 11. 2016 07:21

A jak ho přihnojujete a jakou vodou, Už jsem měla taky krásný, letnila jsem ho, bohužel zapomněla na něj a přešel přes něj mrazík, a není
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emive 18. 11. 2016 07:37

Já všechny květiny zalévám děšťovou vodu do které máčím vandy takže jen hnojivo které je po vandách,střevíčky,phalenopsisi atd. Prozatím se jim to líbí nejsem zastáncem moc hnojení.
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 18. 11. 2016 08:44

Je to vlastně tučnolistá rostlina, takže má zásobu vody v listech a nějaké to sucho ji moc nerozhodí :-) Já naštěstí ještě přesazovat nemusím, mám oba malé, ale stejně je budu udržovat menší, neměla bych na ně místo. Jo a to že když se kytka lehce mučí :D a pak se za to nakonec odmění , to bývá pravda. Jinak taky používám deštovou a moc nehnojím.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 11. 2016 08:50

Já používám na hnojení Cererit ten berou dobře amarylky. Nyní mám tekute,j ale ten v granulkách dávám do podmisky tak lžici a jak zalévám taky dešťovkou (na zimu jej skladuji v petkách) postupně se rozpouští na té podmisce. Vydrží to tak 3-4-týdny pak znovu dosypu.
Střídám zálivku spodem a vrchem ,ale zas tak pravidelně moc ne, to bych je už moc roumazlovala. :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 18. 11. 2016 10:39

A děvčata jen tak na okraj mluvite s kytkama? myslím domlouváte jim, já ještě používám kouzlo Dana, že půjdeš na kompost, S tím hnojením to mám asi stejné, ještě mám 5v1
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 19. 11. 2016 11:48

Tak to já nedělám, ale kamarádka už kolikrát pohrozila a kytička si dala říct :-))
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 12. 2016 08:32

Ahojky všichni.
Evička Vás všechny moc zdraví, ale prý se jí nedaří sem přihlásit. :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 19. 12. 2016 16:35

To je škoda, někdo by s tím měl něco udělat. To asi nebude u ní když nám všem to jde normálně, ne?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 12. 2016 17:20

Taky nemám potíže se přihlásit.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 20. 12. 2016 15:40

Taky mi to trvalo asi měsíc, než to naskočilo, teď to taky není OK , ale aspoň tak, asi vázne údržba

-- 20 pro 2016, 15:46 --

a ještě, tak tak tak ,tak se seje mák, ví to někdo a poradí? Mám bílý

teď jsem našla radu od mičurince, sít v únoru a půdu povápnit, ano? :tleskani :tleskani
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 21. 12. 2016 10:45

Zdravím děvčata. :lol: :lol: Dnes se mi to po dlouhé době podařilo.Jinak zdraví docela jde ,kytičky nic moc nekvetou nestíhám,moc jsem si jich pořídila a nyní si nadávám,jsou to galeje.Jinak přeji všem krásné vánoce a hlavně zdravíčko. :lol: :lol:
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 21. 12. 2016 17:11

Evi vítáme Tě, konečně se Ti to podařilo, snad už to bude v pořádku. Já jsem s orchidkama spokojená , téměř každá nasadila na květ a jsme ráda, že až teď. Za chvilku bude přibývat světlo tak snad nebudou tolik opadávat. Vloni mi kvetly už před Vánoci a brzy odkvetly.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 12. 2016 19:39

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 12. 2016 20:30

Přeju všem veselé Vánoce :-) . Přála bych si Ladovskou zimu, ale bude pršet :hm

Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 23. 12. 2016 16:20

56d5fee11f_103707194_o2.jpg

Krásné vánoční svátky a v novém roce at´ se tu ve zdraví sejdeme :love:
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků