Co Vám právě kvete na zahradě?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 5. 2016 17:16

Pomalu se snažím dávat svoji zahradu zase do pořádku. Dneska jsem teprve vysela okurky ,salát a cukety do pařeniště později je rozsadím. Proto mám takovouradost z roskvetlých mini kosatečků co pochází z Mohelnské stepi. Prvně kvetou ty fialové ale i žluté už ukazují poupata. Na druhém snímku se snaží bílá lilie. Už ji tam mám dva roky objevila se tam sama od sebe.
Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 3. 5. 2016 07:24

Kosatečky jsou moc hezké a hlavně v té kombinaci se žlutou. Já mám ty modré u jezírka, ale každý rok mi je okoušou slimáci. Okusují i ty velké, takže květ už jsem neviděla ani nepamatuju :grr:
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 5. 2016 17:07

U mne zatím moc slimáci neřádí-Loni jich pár přitáhl soused s trávou na sušení co nasekal u řeky a pak se mu usadily ve sklepě, ale naše zahrada končí nahoře suchopárem a tak tudy nepřilezou. Nezkoušela jsi je likvidovat nějakou návnadou?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 3. 5. 2016 17:30

Vždycky jsem začla pozdě, protože nejsou vidět, ale letos už sypu Ferramol do míst kde bývají schovaní, tak se letos možná květů dočkám. Vypadají neokousané. Zato klasické kosatce už dostaly zabrat :grr:
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 5. 2016 15:27

Krásně ti už kvetou Karen,no jo jižní Morava si vždycky pospíší,mně teprve dělají pupeny.Tak snad se květů také dočkám,zatím kvetly jen narcisy a tulipány. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 5. 2016 09:32

U mne tulipány ještě kvetou to ochlazení před tejdnem je pozdrželo. Ale i tak to přežily tenkrát kvetly jen ty velkokvěté šlechtěné a chladem sklopily květy ale přežily a ještě se jednou nadzvedly. S narciskama to je tady divný. Když jsem tu v roce 2000 začala na zahradě hospodařit bylo tu narcisek všude plno i u sousedů .Postupně se poslední roky ztrácely až loni už nebyla žádná. Dokonce jsem si šla na louku před ale 3 rokama vyrýt zdivočelé ze zrušených zahrad abych nějakou měla. Letos mě napadlo že mizení narcisek začalo když jsem rozšířila já svoje amarylky na zahradě. Měla jsem je pro ochranu před mouchou narcisovou pod netkanou textilkou a tak si myslím,že vůně oblíbené potravy té narcisové mouchy přilákala tu potvoru ze širokého okolí a ona, když nenašla amarylky likvidovala to na co se dostala NARCISKY .Loni jsem začala používat repelent na hmyz jako postřik na cibuloviny i na dvoře kde jsem měla několik amarylek . Letos po několika letech mi na zahradě rozkvetly 3!!! narcisky ty zdivočelé z opuštěných zahrad. . Jestli se mi ty moje amarylky vejdou do dvora už je na zahradu nedám a uvidím jak to bude vyhovovat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 6. 2016 20:42

Tak jsem se po včerejším dešti dočkala krásně rozkvetlých denivek . Zatím teda jen ty plavé. Loni takto bohatě rozkvetly až o týden později. Zato letos se k nim přidala i lilie bílá.

Obrázek Obrázek

Zato jsem letos splakala nad jahodama. Jarní ochlazení většinu květů zrušilo. To co jsem letos sebrala na marmeládu nestačí. Všechno se pojedlo jen tak přímo do pusy. To je mi opravdu líto. Ovoce na stromecjh taky pomrzlo. Švestky jsem tam viděla jen 6 kousků meruňky žádné... a tak dál. No letos mě zavařování neunaví.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 6. 2016 04:59

Máte to všichni super :-) :tleskani :tleskani :tleskani . Zajímavé je, že tu je zaráz jaro i podzim :-) , opravdu už všechno blbne :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 22. 6. 2016 07:50

Letos toho opravdu moc nesklidíme, ještě že nás aspoň ty kytičky neopustily :love:
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 8. 2016 17:11

Tak mně pěkně rozkvetly mečíky, i ten silný vítr minulý týden zvládly a to jsem byla přesvědčená, že budou všechny polámané. A včera po tom dešti to nezvládly. Tyto tři jsou ještě docela ve slušném stavu, ostatní déšť doslova vtloukl do země.
Navíc letos poprve mi na zahradě začaly řádit ti hnusní velcí slimáci. Tak je úapěšně lovím do melounů s pivem. Zatím jsem ulovila kolem 30 kousků.

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 8. 2016 13:05

Mečíků je určitě škoda, mně už kvetou jen růže, nocenky a jeden zimolez. A pár plevelných divizen :-)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 4. 9. 2016 11:09

Obraz1888.jpg
Obraz1876.jpg
Obraz1877.jpg
Obraz1891.jpg
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 9. 2016 15:50

JE TO RADOST SE KOUKAT. :) :)
U mne nic nekvete.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 4. 9. 2016 16:07

Ještě začínají podzimní astry a fuchsie taky ještě budou kvést. Tak se Karen aspoň pokoukej tady. Ale já zuřím, protože mi pořád naskakuje ta reklama na Zahradu Čech a občas se sice trefím,jako např.ted´. Ale dávala jsem fotku paphia a nezobrazilo se , že tam přibyl příspěvek. Tak se tam jukni :-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 9. 2016 17:45

Nerozimím kam se mám juknout.?? To paphio je škeble nebo to jsem aspoň našla na Googlu.
Já nemám žádný problem s reklamou , ale vzpoměla jsem si že mi přece jen něco na zahradě kvete. Do barelu jsem na jaře vysadila zbytek sazenic afrikánů a tak aspoň něco.

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků