Mandevila

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 9. 2014 18:41

Chtěla bych ještě bílou a žlutou, ty jsem v normálním krámě ještě neviděla. Mohla bych si je objednat, ale to poštovné je hrozné.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zima52 28. 9. 2014 21:02

Ahoj Klivie, jsou moc hezké! Jsou barevně stejné, na fotce se zdá, že je každá jiná. Chtěla jsem se zeptat, kde je Tvoje stanoviště? Jestli bude naše snaha plodná, možná by tady něco málo bylo k mání. Dej vědět. Marie
zima52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 10. 3. 2015 18:31

Ahoj, hlásím se po zimě, jak vám děvčata přezimovaly mandevily? Mě dobře v paneláku u okna a těším se na novou žlutou, objednávala jsem keře a měli ji tam :-))
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 3. 2015 20:15

Ahoj Marie, jedna je růžová a druhá krásně červená. Mám je na jižní straně ve verandě kde je chladněji a po zmrzlých jdou na balkón a jsou tam celé léto. Jen když hodně prší tak je vezmu domů anebo je strčím pod stůl. Nedávno jsem zjistila, že mi jednu napadla mrcha sviluška tak jsem prováděla postřik. Teď je chudinka celá opelichná, ale už jí vyráží nové lístky. Tak je asi zachráněná. Ta druhá je nádherná, dokonce už nasadila poupata.
Raiso ta žlutá musí být taky krásná, ještě jsem ji neviděla. Já bych ji taky brala a ještě bych chtěla čistě bílou. :-)
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 22. 3. 2015 19:01

Tak mi mandevila přezimovala v paneláku v kolárně na okně, málem jsem jí usušila, ale zdá se mi, že je ta kytka nezničitelná. :-D
Tak jsem se chtěla zeptat, kdy je vhodná doba k jarnímu řezu? A kdy jí asi tak můžu vyšoupnout ven? Je nutné jí každý rok přesazovat? :-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 22. 3. 2015 20:11

rajsa píše:Ahoj, hlásím se po zimě, jak vám děvčata přezimovaly mandevily? Mě dobře v paneláku u okna a těším se na novou žlutou, objednávala jsem keře a měli ji tam :-))

Rajso na jaké adrese jsi sehnala tu žlutou, jestli si tedy pamatuješ... ;-) díky Eva
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 16. 8. 2015 12:32

Tak jsem se sem nějak dlouho zapoměla podívat :-[ No s tou žlutou to dopadlo tak, že všechno mi poslali jen tu jedinou kytičku ne, a přitom když jsem v lednu objednávala, tak jí měli na "skladě". Docela mě naštvali, byl to Nejlevnější zahradník. Ta červená mi začla kvést teprve ted´.
Přílohy
Obraz1431.jpg
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 18. 8. 2015 18:26

Rajso mně tu žlutou od toho samého nejlevnější zahr. ...také neposlali a co poslali nestálo za nic :/
Červenou jsem přezimovala , ale stále jsem ji stříhala , aby zesílila a snad to ještě stihne vykvést.. ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 19. 8. 2015 07:04

Tak možná jí tam mají jako lákadlo :hmm: .Taky se mi stalo že začla kvést až po přenesení do bytu na podzim. A mělas ji ted´ venku přes léto?
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 19. 8. 2015 14:01

Jo je venku a má poupátka :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 19. 8. 2015 15:11

No tak se Evi radost blíží :-))
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 21. 8. 2015 08:46

Mám radost, protože jsem si z výstavy přivezla žlutou mandevilu :-D . Měli ji snad v jediném stánku. Tak snad se bude dobře pěstovat, jako ta červená.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 21. 8. 2015 12:00

Tak ať ti pěkně roste :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 21. 8. 2015 18:34

Díky, uvidím jak přežije zimu a kdyžtak ti pak můžu poslat odnož.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 22. 8. 2015 16:03

No to bych byla ráda, tak uvidíš, říkají , že je choulostivější, ale je nádherná ... :-)
Tady je ta moje, má být teplo tak snad vykvete ;-) Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků