postřik ovocných stromů

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 5. 2008 21:13

Wuxal je dost dobrej na vše.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod lubaja 4. 10. 2008 18:35

Dobrý večer,niekde som sa dočitala že niektoré odrody jabloni aj hrušiek neznášajú postrek meďnatými prípravkami. Je to pravda a o ktoré druhy sa jedná? ďakujem
lubaja

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 10. 2008 18:50

Z jabloní to je Coxova reneta a zřejmě tím mohou trpět i odrůdy které z ní pocházejí. Ale mědnaté postřiky moc nezabírají a proto používám novější a účinnější postřiky.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 5. 10. 2008 18:29

Poraďte, čím začít teď na podzim v postřiku proti kadeřavosti, nebo nechat první postřiky na jaro? Co člověk, to názor - horší je, že nevím, co máme za odrůdy (vše darované a bezejmenné) :-[
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 10. 2008 18:40

Na odrůdě nezáleží, postříkat se musí všechny broskvoně a nektarinky. Doporučují postříkat hned po opadu listů měďnatým postřikem. Nejlepší je Champion. Zabírá i na rakovinu. Já ale stříkám až na jaře a to v půlce března Championem a koncem března Syllitem. Používám i Delan a Dithane ale mám pocit že zabírá hůř. Kdysi jsem používal i Sulku.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 10. 2008 18:46

Právě Delan nebyl jako jarní postřik moc úspěšný. Asi nic nezkazím, když postříkám teď na podzim a zjara znovu? Jistota je jistota:-P
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 10. 2008 19:41

Určitě tím nic nezkazíte.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod cajkin9 26. 5. 2013 08:57

Dobrý den, asi jsem trochu promeškal dobu postřiků co tu tak čtu, mám stromky prvním rokem, koupil sem si 4 mladé trnky na pálení, 1 na jídlo a jednu třešničku ... zimu přečkali v pořádku a krásně mně všechny vyrašili, ostříhal sem je myslím celkem zručne, ale ty postříky jsem prováhal a stromky začínají maličko kadeřavět, dá se s tím ještě ted, až už mají plody něco dělat? Děkuji za odpověd
cajkin9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 26. 5. 2013 12:46

Dnes to říkali i v Receptáři, postřik teď nemá cenu, můžou se poškozené listy otrhat a zlikvidovat, udělám to na broskvoních :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 5. 2013 15:37

Na trnkách a třešních pravá kadeřavost není, dost často se listy tak různě kroutí, když je na nich hodně mšic. Jenže zase - v mokru nemá cenu něco postřikovat (a taky je zima -alespoň u nás je s bídou 8 st.), až listy oschnou a oteplí se, pak by se daly mšice likvidovat.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 8. 2015 15:28

cajkin9 píše:Dobrý den, asi jsem trochu promeškal dobu postřiků co tu tak čtu, mám stromky prvním rokem, koupil sem si 4 mladé trnky na pálení, 1 na jídlo a jednu třešničku ... zimu přečkali v pořádku a krásně mně všechny vyrašili, ostříhal sem je myslím celkem zručne, ale ty postříky jsem prováhal a stromky začínají maličko kadeřavět, dá se s tím ještě ted, až už mají plody něco dělat? Děkuji za odpověd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LiborH 20. 9. 2016 09:38

Dobrý den, ráda bych se zeptal jak je to s postřikem ovocných stromů. Na http://www.homezin.cz/media/kdy-aplikovat-sulka-postrik jsem se dočetl, že aplikovat sulka postřik lze jen na keře na jaře ještě před započetím pupenů, ale teplota vyšší než 7 stupňů. Rád bych se zeptal, zda je postřik účinný i PO nasazení pupenů. Díky.
LiborH

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 9. 2016 08:02

Vždyt to tam píšou, na listy nižší koncentrace, jinak hrozí spálení. U pupenů obdobně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků