Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 1. 2015 20:22

Právě naopak, ty kupované v obchodech jsou pokaždé rychlené a mají za sebou kdo ví co. Bývají zasazené hluboko a někdy jen do jakési drtě. I to žo dvě poupata odpadla ukazuje že nebyla rostlina v nejlepší formě, ale jestliže kvetla i loňi takto světle tak to je možná její barva a barvu nezmění, Mně se takto líbí.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 13. 1. 2015 21:52

Tak jsem vyštrachala jednu fotku. Neodpovídá úplně realitě, byl trochu víc do zelena a květy měl otočené nahoru, tady už skoro odkvétal. Musím říct, že na té fotce vypadá líp než ve skutečnosti :-)
Obrázek

Karen, kdybys měla jeden červený i úplně malinký navíc, tak bych byla moc ráda. :-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 1. 2015 10:55

Byla celá taková bledá? Nic mi nepřipomíná,nevím jak se jmenuje. Nejdřív jsem pomyslela na Apple Blossom ale ta by měla bejt víc růžová http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31b_Ama ... ._Brat.jpg


Tyhle červené mám dvojmo, mohla by to být tato.?? Loni kvetla takto.
http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31_cast ... 04_....jpg

Zatím ještě je teda někde zazimovaná, pošlu ti ji nejdřív jak to půjde ale až začne rašit. Ani nevím kde zrovna je.

Vidíš zapoměla jsem ti napsat jak se jmenuje. Tato je značková a jmenuje se Grand Cru
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anorr 14. 1. 2015 13:54

Ano, byla taková bledá, vyblitá, spíš bílozelená s jemným jemňoulinkým nádechem do růžova. Apple Blossom je krásná amka, tahle se jí ani neblížila. Hledala jsem na netu a nenašla jsem nic. Buď je to nějaký omyl přírody a nebo se nevybarvila. Dám jí šanci a přes léto se jí pokusím hezky vykrmit, třeba se vybarví nějak hezčeji. :-) Je fakt, že když kvetla, tak byla ohnilá, bez kořenů z výprodeje z OBI.

A ta Grand Cru je naprosto dokonalá, krásně červená, úžasná. Tak má amka vypadat, ne jako to moje ošklivé káčátko :-D Kdybys mi ji mohla zarezervovat, tak bych byla moc ráda. Až odzimuješ, tak se domluvíme co a jak, rozhodně to nechvátá. Děkuju moc 8-D

Nejde se mi přihlásit... Tak píšu takto.
Anorr

Odeslat příspěvekod Scandiaca 14. 1. 2015 14:15

Benfica je krasne sametove tmave cervena, uz se na ni tesim 8-D poupe uz se nadouva, tak za par dni muzu dat fotku ;-) jupi!

U ty bledule me taky hned napadla Apple Blossom, kdyz ma malo svetla, nevybarvi se.. kdyz jsem tu delala v obchode s kytkama a videla je poprve, taky jsem byla mirne zklamana. Treba to bude pristi rok lepsi!

- Jak dlouho to trva, od semene do kvetu..?
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 14. 1. 2015 22:13

Tak budu doufat, že se příště vybarví :-)

Jinak od semínka do květu to trvá prý 4-5 let. Ta doba se dá zkrátit, když prcky nezimuješ, ale pěstuješ celoročně první 2 roky. Cibulky prý kvetou při průměru 4cm a víc. Není to z mé hlavy, to jsem načetla :-D Karen mě kdyžtak opraví. ;-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 1. 2015 23:14

Nejdřím u mne kvetl semenáček jako dvouletý, při průměru cibulky 4 cm, ale ne že by každá cibulka co dosáhne průměru 4 cm kvetla. To je moje pozorování. První dvě zimy nechávám růst cibulku celoročně a to i u dceřiných cibulek. . Myslím,že menší semenáček ani zimovat nejde. To by těžko přežil.
Grand Cru bude tvoje. Snad na to nezapomenu. Občas se mi připomeň .
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 15. 1. 2015 20:47

To já se připomenu, už teď se na ní těším. :love:
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 16. 1. 2015 20:14

Diky za odpo! Zajimave!

Dneska jsem si, mirne nakazena amaryllomanii, z dalsiho vyprodeje odnesla Toscu a Nymph... tesim se jak maly dite :D :D
/Zvlast u Toscy doufam, ze z nej opravdu bude Tosca a ne neco jinyho... kdyby treba nekdo prehodil cedulky..../

Kocham se tu vasima fotkama, fakt krasa... :love:
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 1. 2015 20:29

Tosca by mě taky lákala. Tu nemám.Nymphy už mám ve všech barvách. Z Toscy jsem měla darovaný pyl, ale už ani nevím jestli se mi chytl. Zrovna dneska jsem si sázela dvě malé cibulky co mi přišly od kamoše z Kanady. To zase bude napínavé. :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 16. 1. 2015 21:07

Kdybych měla víc místa, tak bych se asi zašla podívat do Obi, ale jelikož místo nemám a poslední nákup v Obi nevyšel podle představ (ta moje ošklivka), tak ještě odolám. :-) I když Tosca je krásná amka.
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 17. 1. 2015 00:09

Karen, Ja mam u Toscy dcerinne cibulky (aspon se to tak tvari), tak bych vam po odkvetu mohla kdyztak poslat.. jo, nedostatek mista je vecny problem, za chvili me kytky vystehujou :-)
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 1. 2015 10:25

To bych měla radost a co bych ti měla nabídnout já? Koukni se do mého seznamu
http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31b_Ama ... -_kolekce/

a jestli se ti něco líbí a bude dceřiná cibulka.......Nyní bydlíš kde? Předpokládám ,že jsi někde blíž nežli ve Švédsku. Jo a nevykej mi. To nevadí že jsem babička :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 17. 1. 2015 11:55

Jenom ještě upozorním, že než oddělíš dceřinou cibulku, tak by měla mít vlastní kořeny a listy, aby to přežila. :-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiřinaaa 17. 1. 2015 20:22

:tleskani Mně vykvetla amarylka po dvou letech ve stejnou dobu, jako minule. Přitom jsem ji ani nikam nenosila, ani se o ni nijak zvlášť nestarala, nehnojila, nepřesazovala, neodstraňovala listy. A to proto, že před tím, než poprve vykvetla jsem se o ni více než rok převelice starala a dělala jí pomyšlení a ona nic :/ .....Když jsem s tím přestala, vykvetla na jednom stonku :love: třemi nádhernými květy. Pak ale zase začala trucovat, :twisted: nebo co to bylo, tak jsem ji nechala "odpočívat". :-[ Dnes ráno mě překvapila na dlouhém stonku dvěma nádhernými květy. :lol: Tím si mně usmířila a nyní udělám vše, abych jí další život na mém okně co nejvíce zpříjemnila. :-[
Jiřinaaa

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků