Mandevila

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 9. 2014 12:11

Zdravím pěstitele mandevil. Moje kamarádka se pěstování mandevil věnuje již více než 5 let, a já jsem se k ní přidala v létě 2012. Její základní rostliny jsou letité, neustále udržované stříháním a jsou minimálně 150cm na výšku a 1 metr na šířku. Rozhodně není možné je pěstovat jako stromek, ale určitě je dobré je pnout po bambusovém oblouku. My jsme použily výšku 180 cm a jsou akorát. Jsou letněné venku, za každého počasí od května do konce září. Jediné, co jim letos nedělalo dobře, bylo slunce při slabé ozonové vrstvě. Rostliny měly propálené listy.Dnes již máme rostliny bílé, sametově rudé,úplně světle růžové, růžové, růžové plnokvěté,červené panašované, a žluté. Bílou mandevilu máme v klasické podobě a také rostlinu s obřím listem a větším květem. Skoro všechny verze jsou nezmaři, ale velké požadavky mají na zimování. Potřebují vlhké a světlé prostředí, nejlépe zimní zahrada s min, teplotou 12-18 stupňů. Zálivka mírná. Suché prostředí bytů jim nedělá dobře. Mandevila Vás občas potrápí, ale pěstování Vám určitě bude dělat radost. Přeji hodně úspěchů.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 2. 9. 2014 16:56

Díky za hezké povídání :-) mně se ji letos poprvé podařilo přezimovat a teprve tedˇmi rozkvétá, ale i tak mám radost, jsou to krásky.... nebylo by nějaké foto, těch Vašich krasavic ? ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 2. 9. 2014 19:32

Já si mandevilu koupila jako malinkou rostlinku začátkem června, přes léto krásně narostla a teď je v plném květu. Je to vděčná kytička. Jen toho zimování se bojím... Mám v plánu, že jí dám na východní okno do "sklepa" - přízemní byt, kde jsou sklepní kóje. Pod ní vrstvu keramzitu do mističky a zaliju vodou, aby měla vlhko, ale nestála ve vodě. Když jí nebudu mít na očích, tak jí snad neuliju a na východním okně by jí mělo být dobře. Myslíte, že by to mohlo fungovat? :hm
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emive 3. 9. 2014 05:43

Anor pokuď tam nebude mít zima,také jsem už několik rostlin umořila tím,že jsem je zimovala jako pelargonie,ale loni jsem někde vyčetla,že se dají přezimovat doma,tak byly v ložnici kde se méně topí a přežili v pohodě a nebyly na okně asi metr od i nová rostlinka kterou jsem si zkusila dát zakořenit-teď už kvete.Jen mi trochu vadí,že teprve teď začínají kvést kdy už bude zima nevíte co s tím?Emive
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anor 3. 9. 2014 06:33

Nene, zima tam není. Je tam kolem 18ti stupňů. Tak to snad bude fungovat. :-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 3. 9. 2014 08:08

Obraz1092.jpg
Ta moje letošní už taky pár týdnů kvete, ale zatím jen tak 2 květy naráz. Až se rozroste, tak příští rok už bude určitě květů víc. Z přezimování strach nemám, jak jsem tu už psala, mě ji zničilo jen moc vody :-| .
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 3. 9. 2014 08:21

Nádherná barva :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 3. 9. 2014 20:49

Mně se povedlo přezimovat až té čtvrté, teď krásně kvete. Snad přežijem i letošní zimu. Mám červenou a růžovou. Moc by se mi líbila i bílá, ale není k vidění. Ta prý dokonce voní.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zima52 4. 9. 2014 15:10

Po spoustě deštivých dnů jsem se o pár fotek pokusila , ale pouze telefonem. Bohužel jsou soubory moc veliké, až si s tím pohraju, budu pokračovat. Děkuji za Vaši trpělivost. Marie
zima52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zima52 6. 9. 2014 16:16

Milé zahradnice, tady jsou ty slíbené zázraky. Doufám, že pokus číslo 2 projde. Zdraví Marie
Fotografie0042 (Kopírovat).jpg
Fotografie0043 (Kopírovat).jpg
Fotografie0044 (Kopírovat).jpg
Fotografie0045 (Kopírovat).jpg
Fotografie0046 (Kopírovat).jpg
Fotografie0041 (Kopírovat).jpg


-- 6. 9. 2014 16:24 --

zbytek:
Fotografie0045 (Kopírovat).jpg
Fotografie0044 (Kopírovat).jpg
Fotografie0043 (Kopírovat).jpg
Fotografie0042 (Kopírovat).jpg
Fotografie0041 (Kopírovat).jpg
Fotografie0038 (Kopírovat).jpg
Fotografie0037 (Kopírovat).jpg
Fotografie0036 (Kopírovat).jpg
Fotografie0046 (Kopírovat).jpg
zbytek:

-- 6. 9. 2014 16:29 --

Co jsem slíbila, je hotovo. Něco je tam možná dvakrát, ale v tom množství to nějak nejde kontrolovat. Zdravim Marie
Přílohy
Fotografie0035 (Kopírovat).jpg
Fotografie0034 (Kopírovat).jpg
Fotografie0033 (Kopírovat).jpg
Fotografie0032 (Kopírovat).jpg
Fotografie0030 (Kopírovat).jpg
Fotografie0031 (Kopírovat).jpg
zima52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod květiny 6. 9. 2014 18:18

Marie díky, díky :love: to je nádhera, ty barvy :shock: jsem jak u vytržení :shock: :shock: :shock: a gratuluji moc :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zima52 7. 9. 2014 00:19

Děkuji, takové hodnocení potěší. Marie
zima52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anor 7. 9. 2014 08:08

No páni, krásné! :tleskani Doufám, že se mi povede přezimovat, abych se dočkala taky takových krásek. Zatím je to prcek :-)
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 7. 9. 2014 08:22

Marie, to je neskutečná nádhera :tleskani . Ale vím, že to není zadarmo, ze za tím kus práce, vidˇ. Sama mám na zahradě pár truhlíků a květináčů a než je všechny obstarám, chvilku ;-] to trvá. Tak atˇ ti to pěkně roste a dělá radost :-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 9. 2014 09:01

Jsou moc moc krásné :shock: :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani ,také se mě líbí,ale ta má jaksi nechce přečkat zimu.Když ale vidím tyhle, možná to s ní ještě zkusím. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků