Jahody: pěstování

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 6. 2014 22:28

Ale ony se tam utvoří.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2014 09:11

kejki3:
A za jak dlouho se ty kořeny na těch sazenicích začnou vytvářet? Některé už jsou docela velké a začínají i kvést, ale po kořenech ani náznak.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 6. 2014 22:28

Běžně se vytváří při 3-4 listech, ale sazenice nekvetou. Leží výhony na zemině? Ale i na folii se pokouší najít místo pro kořeny.
Co to bylo za odrůdu?


Jen poznámka ke kočkám odolnému záhonu - jak byly jahody malé a pod textilii se dostal vítr, získal Tim úžasnou hračku. Lovil vzdouvající se plachtu, lezl dovnitř dírami, které si podle potřeby zvětšil a vůbec si s tím užil spoustu zábavy. Protože z 20 sazenic přežilo fakt pár, tak mi to bylo jedno, půda byla jako šutr, takže se kočičí hrabání nekonalo.
Dneska jsem sázel poslední dýně do textilie, tak doufám, že současný nezbeda tento způsob zábavy neobjeví. Pro jistotu jsem díry přisypával zeminou. Jahody jsou bez textilie a kocoury nezajímají, mají lepší místa, kde mě můžou naštvat.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2014 23:03

Jahody mám na textilií. Ty sazenice už jsou některé větší a opravdu kvetou a u některých se z těch květů začínají i tvořit jahody. Co to je za odrůda nevím. Koupil jsem to v OBI pod označením stále plodící kde odrůda nebyla uvedená a pak ještě několik jednou plodících na tržnici, ale ani u těch odrůda nebyla uvedená. U obou je to s těmi sazenicemi na šlahounech stejné.
Jinak s kočkami nemám problémy, ale když jsem to zasadil tak mi v jednom místě začal trochu řádit krtek a asi jeho přičiněním mi některé zničil a poškodil. Rád bych si proto z těch sazenic vypěstoval nové abych je mohl nahradit za ty zničené a mizernější.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 6. 2014 11:27

Tak jsem se dočetl, že na textilii se doporučuje pro zakořenění poskytnout květník se zeminou a asi i rovnou sazenici u něj přichytit.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 6. 2014 15:57

kejki3:
S tím květníkem se zeminou to zkusím. Mohl by jsi prozradit odkaz kde jsi se o tom dočetl?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 6. 2014 08:14

Promiň, nechodím každý den a teď už to nenajdu. Ale dělalo se to i v JZD, když se ještě pěstovaly jahody. Tam zase šlo o manipulaci s budoucí sadbou.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 7. 2014 11:09

Tak ta rada s květináčkem naplněným hlínou byla dobrá. Zkusil jsem to a už mám takto vypěstované některé nové sazenice jahod na kterých už i dozrávají jahody. Bez toho pouze volně na textilií by ta sazenice asi nedokázala vytvořit dostatečné kořeny, tak aby se to dalo po oddělení zasadit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků