Anturie

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod květiny 3. 3. 2012 18:12

Kandl krásná rostlina :tleskani :tleskani :tleskani
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 3. 3. 2012 18:15

Kandl je teda náááádherná :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 3. 2012 20:07

Tiše závidím :-l mně se sní moc nedaří,ta tvá je moc pěkná. :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 3. 3. 2012 20:20

Tuhle mám už moc let.Nijak se s ní nepářu a pořád kvete.Je ještě jedna (má trochu jiné listy)a ta mi tu vůbec nejde.Už jsem jí několikrát zkoušela a pokaždé zašla. :hm
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 3. 3. 2012 20:29

Kandl je krásnááá :tleskani :tleskani :tleskani ať se ti s ní daří,líbí se mně anturky,ale neumím to s nima :/
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 3. 2012 20:40

No třeba já mám zrovna tu co ti také nejde.Ještě má jeden list,ale to už na moc dlouho nevidím.Ledaže by se tedka na jaře ještě zmátořila.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 3. 3. 2012 21:12

Jaruš krásná :tleskani :tleskani :tleskani .Mě kvete též,ale tak pěknou ji nemám. :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 3. 2012 12:10

Jaru nádherá. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 11. 3. 2012 12:30

Zdravím, anturií máme tak 3/4 roku a takřka furt kvete. Dala si pauzu jen teď v zimním období, ale tak před měsícem se začlo štrachat na svět několik květů. Jeden z nich se právě rozvíjí a je takovej deformovanej, lépe řečeno když byl ještě zatočenej, tak okraj květu zčernal a postupně opadal. Jak květ vypadá nyní, je vidět na druhé fotce. Další co nás trápí a co kytka udělala po několikáté je to že okraje listů ze spodní strany ztmavnou (vytvoří se na nich tmavě zelené mapy) a vznikají na nich kapičky čiré tekutiny která vypadá jako voda. Tmavé mapy jsou takřka na všech listech. Po prozkoumání listů nebyl nalezen žádný parazit, či jinej breberek kterej by škodil. Kytka jinak vypadá zdravě, listy neopadávají, neusychají ani nežloutnou. Jediné co mě napadá, že tyto skvrny vznikají po zalití. Kytku zalévám tak 1 za týden a to tak že do misky leju vodu do té vody dokud hlína saje a když už nesaje tak zbylou vodu vyleju. Nevíte tedy někdo co znamenají ty tmavé mapy na spodku listů s kapkami čiré tekutiny ? A co ten oschlý květ ? Níže jsou fotky poškozeného květu, spodní strany listu a celková fotka květiny . . .
Přílohy
11032012004.jpg
11032012003.jpg
11032012001.jpg
drabek06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod žabža 17. 5. 2014 18:05

DSC_1652.jpg
žabža
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 5. 2014 18:23

Je krásná :shock: :tleskani :tleskani a počítej, že ti pokvete dloooouho.Ja si to všechno tak neznačím,ale si nejsem jistá jestli mě né už od lonska. :hm :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 5. 2014 05:48

Je nádherná :-) :tleskani :tleskani :tleskani . Já ji mám doma taky, ale potvůrka odkvetla a nasadit už nechce :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 5. 2014 19:08

Nádherná.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andersenka 29. 5. 2014 18:25

Obrázek
andersenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anturie 30. 6. 2014 09:11

Prosím vás je anturie jedovatá? Moje kočka ráda okusuje její listy, může jí to nějak ublížit?
anturie

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků