Kustovnice čínská (Goji)

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 9. 2012 08:34

Danielko, tak ať ti to roste! Jedlas plody sušené, nebo čerstvé? Mně nechutnaly ty čerstvé.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 9. 2012 13:51

Sušené jsem jedla,protože jen takové jsem sehnala.Co myslíš zkusit to vyset už teď nebo počkat na jaro.Semínek je tam dost ,tak by se dalo vyzkoušet i obojí kdyby to tedka nevzešlo. :hm :hm :hm :?:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 9. 2012 14:38

Já bych to nechala na jaro. Světla teď bude čím dál méně a sazeničky by se zbytečně vytáhly a byly by slabé.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 15. 4. 2014 06:54

Chtěl jsem kustovnici čínskou a nevšiml jsem si a koupil jsem kustovnici obecnou, jaký je mezi nimi rozdíl? Dají se plody úplně stejně zpracovávat jako u čínské?
M2M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 15. 4. 2014 13:18

Tak já si nakonec koupila to goji jestli je to ta čínská nebo obecná může být možná jedno,vlastně také nevím co mi prodali.Nedávno jsem se z televize dozvěděla ,že u nás těžko dozrává, protože kvete pozdě. :'( :hm Prý se má 2x zastřihnout, bylo to v tom pořadu, Hobby naši doby. Máte s tím už někdo nějaké zkušenosti???? Poraďte.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 4. 2014 14:46

V názvosloví kustovnic je obecně zmatek, nicméně jako goji se označuje kustovnice čínská (Lycium chinense), jejíž plody se konzumují coby léčivé. Dá se prý snadno vypěstovat i z plodů sušených. U nás se začala prodávat před pár lety, je to poměrně novinka, naopak v Asii patří k tradičním rostlinám. Já jim mám vysazenou taky, ale na nepříliš dobrém, suchém a slunném místě. V těchto špatných podmínkách moc nevyrostla, ale plodí každoročně. Zatím je to jen pár bobulek, chuťově tedy nic moc, jak už jsem psala. Jiným lidem plody goji chutnají, ale co vím, tak mluvili právě o rostlinkách vypěstovaných ze sušených plodů (já ji koupila v Bauhausu). Kustovnice označovaná jako cizí (Lycium barbatum) je v našich podmínkách poměrně rozšířená, roste hodně rychle, zplaňuje. Bývá vidět na svazích, sázela se tam, kde jiné rostliny nerostly. Je výborná do živých plotů, hustě větví, pěkně kvete, ale co vím, řadila se k jedovatým. A problém taky je, že někteří prodejci ji prodávají jako goji.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 4. 2014 20:40

Jaký je rozdíl nevím, ale je pravda že kvete pozdě a tím pádem plody nedozrají. Aspoň já to tak mám. Každý rok je obalená květy a pak přijdou první mrazíky a my ani neochutnáme. Už jsem se naštvala a ostříhala jsem ji skoro u země a že se prostě vyhodí. Jenže k tomu nějak nedošlo tak uvidíme co letos udělá.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 4. 2014 07:19

Klivie a odkud ji máš? A máš fotku?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 16. 4. 2014 17:34

Katko koupily jsme ji v zahradnictví KRUH. Fotku už bohužel nemám.

-- 16. 4. 2014 17:37 --

http://www.2imgs.com/8ff66b4192 Teď mi došlo, že jsem ji sem kdysi dávala. :-)
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 4. 2014 19:31

Tak to jsem zvědavá jestli ta má nepůjde také na kompost. :oboze :oboze :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 17. 4. 2014 14:17

Klivie, tak když je rostlina z Kruhu, nebála bych se, že to nebude kustovnice čínská. Tohle je jedno ze zahradnictví, které bych k nákupu rostlin rozhodně doporučila. Jakou máte nadm. výšku? A letos jsi ji ostříhala prvně? Nebo už loni?

Danielko, však uvidíš, třeba dozraje. My tu máme nadm. výšku skoro 400 m n. m. a goji plodí. Jenže holky, abyste pak nebyly zklamané tou chutí. :-P Já to vidím totiž tak, že klasika jako černý rybíz, jahody, maliny či ostružiny jsou daleko chutnější.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 4. 2014 14:31

Katko já nemám obavy z toho, že to není Goja. Mně vadí, že kvete skoro až na podzim a plody ještě nikdy nedozrály. Ptala jsem se ve stánku KRUHU v Lysé a paní mi říkala, že kvete v květnu a v červnu. Tak tomu nerozumím. Stříhala jsem ji každý rok a máš pravdu roste jako plevel. Teď jsem se ještě na ni ani nekoukala, počítala jsem s tím, že ji vyhodím. A s tímhle zahradnictvím taky nemám problém, i ADAVO je dobré.
Danielko kdy kvete Tobě.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 17. 4. 2014 15:28

Klivie a v jaké jste nadm. výšce?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 4. 2014 17:02

Klivie čekám letos první kvetení,loni byla teprve zasazená a nekvetla. :hm :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 4. 2014 19:12

500 m n. m.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků