Orchidej bez kořenů

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod PetraSt 5. 3. 2016 22:29

Dobrý den,
mám doma jednu orchidej, poslední rok docela strádá, neměla jsem na ni vůbec čas. Teď jsem zjistila že vadnou listy, vytáhla jsem ji ze substrátu a všechny kořeny v něm byly uhnilé. Má docela dost vzdušných kořenů, ty jediné vypadají normálně. Dá se ještě zachránit? Stačí na to ty vzdušné kořeny? Děkuju za odpověď
Petra
PetraSt

Odeslat příspěvekod Lukas123123 7. 3. 2016 08:31

Urcite nic neni ztracene! Jen pro upresneni, orchidej ma jenom vzdusne koreny, ale ty, co jsou v substratu, tak jsou vic prizpusobene na vlhci prostreni a vypadaji trosku jinak. Muj osobni postup by byl: Ostrihat vsechny shnile koreny, koupit novy substrat :-), par korenu dat do substratu, zbytek nechat volne venku( je riziko, ze kdyz uz jsou tyto koreny zvykle na sussi prostredi, tak by najednou v substratu po zaliti uhnivaly, tak proto jenom par),pote bych kazdy den listy a koreny porosil( pozor,aby voda nezustala v uprostred v srdicku), asi po tydnu bych ji zalil. Tak za 14 dni, 3 tydny by mely zacit rust nove koreny a to uz bych pak jen zalival( ja totiz orchideje normalne nerosim) Snad to pomohlo a hodne uspechu :-)
Lukas123123
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků