Pěstování orchideje Cambria

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod korzár 11. 10. 2014 15:30

Nedávno jsem koupil orchidej Cambria, krásně kvetoucí, má dostatek světla ( ne přímé sluneční). Zalévám jednou týdně, ponořením do vody na 1/2 hodiny a nyní mi začala schnout a uvadat. potřeboval bych poradit, co dělám špatně. Díky
korzár
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 11. 10. 2014 19:05

Myslím že je to tím že má dost vody! Já je mám také a zalévám je 1za14dní a jsou spokojené a to je jen proleju a nemáčím ! Pozor ať neuhnijí kořeny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod korzár 12. 10. 2014 07:12

Děkuji za radu. Měla 2 stonky, jden uschnul tak jsem jej odstřihl, na druhém zatím ještě se drží květy. Budu jí tedy zalévat méně.
korzár
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod žabža 12. 10. 2014 11:56

Jen pozor na přelití pak nepomůže nic 8-S Já jak nějakou koupím tak si ji přesadím do hrubší kůry a pronde prostředkama proti škůdcum protože se mě podařilo z tescca donést roztočíka a pak jsem musela preventivně máčet a postřikovačem likvidovat nějakých 70 ks :-[ Ponaučení novičky dávám minimálně měsíc na samotku :lol:
žabža
Návštěvník

Odeslat příspěvekod korzár 12. 10. 2014 12:16

Děkuji za radu. Já jí koupil v Holandské floře, voněla a byla krásná. Zaléval jsem jí tak, jak mi tam poradili. Jednou za týden na půl hodiny ponořit do vody, pak nechat okapat. Asi jí to nesvědčí, teď jsem jí dal na na radiátor vyschnout, aby jí nezačaly hnít kořeny. No nechám se překvapit, co udělá. Také jsem k ní dal tyčinku, hnojivo pro orchideje.

-- 15. 10. 2014 07:59 --

Tak nevím, jestli tu Cambrii nemám přesadit do suchého substrátu, protože jeden stonek už uschnul a teď opadávají květy i z druhého.
korzár
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vaaz 29. 7. 2015 00:25

Určitě bych ji co nejdřív vyndal, zkotroloval kořeny, pokud ještě bude co kontrolovat. Mají docela tenké kořeny, chtějí trochu jemnější substrát než Phaly, a ten je zrádnější, snadno se přemokří a ve spolupráci s trochu chladnějším (i krátkodobě, stačí týden) umístěním je jistota, že kořeny uhnijí a tím pádem je po kytce. sice se leckde publikuje, že se dají (někdy) zachránit v mechu zvaném bělomech sivý, který je vzdušný a drží přiměřenou vlhkost, ale mně se pro kamarády nepodařilo ještě tímhle způsobem zachránit nic. Pokud nemá kořeny a krček je k tomu chycený hniloobou, je konec.
vaaz
Kolemjdoucí