Hnojiva

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 4. 2010 14:26

Mě ty první taky fungovaly normálně a vystříkaly se do poslední kapky. Tohle chvíli stříká, pak jen teče, pak čistím a proplachuju ten ventil, zase to chvíli funguje, ani se určitě nevypotřebuje to, co tam je. Docela drahá záležitost, Ty jistě víš odkud to máš, tak by šel vrátit aspoň, ne?
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 13. 4. 2010 14:37

Vrátit by šel,ale já ho vypotřebovala.Vystříkala jsem ho do skleničky,přelila do rozprašovače a použila.Mě to nerozprašovalo,ale pod tlakem stříkalo proudem.Mimochodem kolik jsi za něj dala?Na internetu jsem ho viděla za 115.Já jsem ho koupila v květinářství za 88. Ale i tak je to dost. :hm
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 4. 2010 14:40

Haha, na výstavě za 12O kus a kupovala jsem dva. To byl fakt dobrý nákup. Už to taky nechci. Mám tu tu Florii na vyzkoušení, píšou, že je v tom smáčedlo, takže další listové hnojivo bude v rozprašovači od tužidla na vlasy rozpuštěný Wuxal super a kapička Jaru, když říkají, že smáčedlo je lepší, tak ho dám. Jen ale malilinko, jinak by to pěnilo. :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 13. 4. 2010 14:47

To jsou ceny co? Já tu mám Kapku ta se dá použít na list i do zálivky.To jim musí stačit.Aby se moc nenamlsaly.Jo ještě jsem jim koupila to Hoštické hnojivo s guanem,zatím jsem jim ho ale nedala.Ario už ho vyzkoušel.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 4. 2010 15:13

Kandl mě to nestačilo ani na všechny orchidky.Mám od stop angínu rozprašovač jemně rozprašuje a je to vyřízené.Když jsem začínala tak jedině wuxalem.Letos ještě dávku nedostali.

-- 13. 4. 2010 16:14 --

Zítra dcera přiveze lignohumát.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 18. 4. 2010 20:00

Ahoj po delší odmlce. Byla jsem na cestách a až se trochu zklidním, tak se opět přidám do diskuse.
Vzkaz pro Dámu 55 - vznesla jsem námitku na rozprašovač u listového hnojiva ve spreji - zaměří se na to ! Myslela jsem na Tebe celou dobu, abych na to nezapomněla :mrgreen: 8-D
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 4. 2010 20:04

No Ty jsi úžasná!!! Tohleto totiž není rozprašovač, ale postřikovač. Kdyby ta tryska byla o něco menší, hned by bylo jinak. Tímhle si tak leda nalijeme do srdíčka vodu.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 18. 4. 2010 20:12

dama 55 píše:No Ty jsi úžasná!!! Tohleto totiž není rozprašovač, ale postřikovač. Kdyby ta tryska byla o něco menší, hned by bylo jinak. Tímhle si tak leda nalijeme do srdíčka vodu.

Dámi - jasně, že jsem jí řekla o ventilu na spreji, co je na něm těch 6 růžových orchidek.Řekla jsem jí, že to z toho víc teče než stříká. A že chodím na forum pro milovníky phalek a že si na to skoro všichni stěžují. Moc se divila,že to špatně stříká, :lol: ona to pro ně totiž vyrábí nějaká firma. Mají patent na obsah, ale obal oni nevyrábí
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 18. 4. 2010 20:13

Rozárko tys byla na nějaké schůzi?
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 4. 2010 20:17

Jo, tenhleten, já myslela, že ten mechanický Floria myslíš. Ten zase stříká moc, tenhle ale skoro vůbec. Mám tu dva skoro plné, ventily z toho dole a věčně to máčím ve vodě, aby to nezasychalo. Škoda, že jsem si z toho starého prázdného ten ventil nesundala, nenapadlo mě to.
Dobře jsi to vyřídila :tleskani :tleskani
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 18. 4. 2010 20:23

jakuku píše:Rozárko tys byla na nějaké schůzi?

No, schůze se tomu nedá říct Jakuku, máme společný zájem, takže na manažerském školení (ona jako koníček a já jako povolání OSVČ) :mrgreen:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sya.B 22. 4. 2010 19:57

Ahoj, nevíte, prosím, jaký je rozdíl mezi hnojivem a rostlinným přípravkem s hnojivým účinkem? Myslela jsem, že mám doma cibulové hnojivo, ale jeho koncentrace NPK je 0,16%, 0,14% a 0,20%, což mi přijde málo (opravdu to je 0,18% a ne 18%). Je od Nohel Garden, píší tam, že pro výživu rostlin mám použít Agrabiomin Zahradon. Mají to napsané i na "hnojivu" na růže, co od nich mám.
Spočítala jsem, že při jejich dávkování je v 1 litru vody 4mg dusíku. U orchidejových hnojiv je to od 80 mg výš.

Ráda bych tímto "hnojivem" účinně přihnojila kvůli indukci květení a dozrání, ale musela bych koncentraci zvýšit aspoň 20x - a toho se trochu obávám.

Ráda bych věděla, jak byste to řešili vy - takovýto poměr NPK jsem jinde nesehnala, proto bych to ráda nějak s tímto přípravkem vymyslela. Děkuji.
Sya.B
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 4. 2010 20:25

To je opravdu hodně málo, to je skoro homeopatické hnojivo :D . Ale aspoň se s tím nedá nic spálit a výrobce má tržbu 20x vyšší než jiný výrobce hnojiv. Přejme mu to když už je ta krize :D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 4. 2010 20:33

Já být Tebou bych si takovéhle experimenty raději odpustila, abys tu za chvíli nemusela řešit zasolené kořeny a zcvrklé listy. Speciálně orchideje jsou na tohle dost citlivé a pokud se někde v zahraničí objeví hnojiva s vyšším podílem N, třeba jsem viděla startér 30-20-10, tak Ti zároveň sdělí, že přesazují každoročně po odkvětu a to by se mi tedy moc nechtělo. Aspoň dva až 3 roky to musejí v té kůře vydržet. Spíš bych sázela na optimální podmínky, než na vysoké koncentrace dusíku.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 4. 2010 20:41

jj tak tak Dama má pravdu. Vidíme to tady každou chvíli jak to dopadne. Záhadné gumové listy a zdravé kořeny to bude právě asi přehnanou péčí. První rok jsem ze strachu zaléval jen dešťovkou a kvetly a rostly také. U jedné jsem měl před dvěma lety 85 květů najednou a teď když furt hnojím tak má dnes jen 55 květů a poupat na 8 výhonech. Asi to hnojivem na stovku nezvýším.
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků